АРХІТЕКТУРА І БУДІВНИЦТВО

ПРОФЕСІЇ АРХІТЕКТУРИ ТА БУДІВНИЦТВА: ПЕРСПЕКТИВИ ВИБОРУ

Будівельні спеціальності, мабуть, самі затребувані чоловічі професії на ринку праці. Це й не дивно, адже в даний момент будівельна сфера динамічно розвивається: будуються нові будинки, промислові комплекси, мости, дороги та інші спорудження.

 До того ж, професійні будівельники завжди затребувані не тільки в нашій країні, але й за кордоном. Саме тому закордонні компанії часто залучають наших співвітчизників, обіцяючи їм гарну зарплатню, безкоштовне проживання та харчування, а в деяких випадках і соціальний пакет. Для того щоб одержати таку роботу, будівельникові бажане мати профільну освіту і хоча б початкові знання англійської мови. Однак за кордоном, так само як і в нас, можна працевлаштуватися і без профільних знань. Для цього існують спеціальні підсобні професії, освоєння яких можна почати, вже працюючи на будівництві.

Переваги будівельних спеціальностей:

  • постійна затребуваність на ринку праці;
  • гарна оплата праці;
  • можливість освоєння професії без фахової освіти;
  • перспективи працевлаштування за кордоном.

Ризики професії:

  • важка фізична робота ( робочі спеціальності);
  • висока відповідальність (інженерні спеціальності);
  • ризик одержання травми.

Історія знає чимало прикладів, коли звичайні будівельники згодом ставали відомими архітекторами або інженерами. Тому для тих, хто бажає побудувати кар'єру в будівельній сфері і у майбутньому мати можливість займати керівні посади, необхідно одержати спеціальну вищу освіту в одному із профільних вищих навчальних закладах.

 

УВАГА! Інформація на сайті в розділі «Професії за напрямками», що стосується вступу у ВНЗ, є узагальненою та носить ознайомлювальний характер. Обов'язково уточнюйте деталі безпосередньо в приймальних комісіях.