Фандрейзер (Фандрейзинг)

Фандрейзер (Фандрейзинг)

Діяльність будь-якої компанії, або благодійної організації безпосередньо пов'язана із залученням певних ресурсів (матеріальних та нематеріальних). Без подібних дій не варто розраховувати на розвиток та покращення показників. Далеко не кожен співробітник здатний відповідати за такі операції, а тому було створено відповідну професію.

Хто такий Фандрейзер і чим він займається

Фандрейзер – це людина, яка займається пошуком потенційних партнерів та спонсорів. Підсумкова мета такої діяльності не завжди пов'язана із залученням фінансів. Також нові партнери можуть надати компанії інформаційні переваги. Наприклад, дані про конкурентів, чи аналіз ринку.

Фандрейзинг – це процес переконання в тому, що ваша компанія заслуговує на увагу і може потенційно принести партнерам певні привілеї. Як правило, подібною діяльністю в організації займається одна людина. Успіх її роботи залежить від вивчення ринку, і навіть переконаності, що діяльність організації реально принесе користь.

Говорячи про обов'язки фандрейзера слід зазначити такі:

  • Пошук організацій, потенційних спонсорів, які зможуть вкладати кошти у діяльність компанії.
  • Донести донорам інформацію, що діяльність організації може бути їм цікава як на "короткій дистанції", так і в перспективі.
  • Праця над статусом компанії. Як правило, для цього потрібна позитивна думка громадськості. Формування авторитету може відбуватися за рахунок реклами та отримання зворотного зв'язку від людей.

Професія Фандрейзер стає дедалі актуальнішою на ринку. Багато некомерційних організацій розуміють, що без фахівця вони не зможуть реалізувати всі свої плани щодо діяльності компанії. Не завжди фандрейзер є співробітник компанії. Також керівництво може скористатися послугами незалежних фахівців. Альтернативою є також консалтингові компанії, які часто надають клієнтам подібні послуги.

Методи фандрейзингу включають:

  • Екстенсивний варіант. Це безпосереднє надсилання запитів про співпрацю потенційним донорам.
  • Інтенсивний. Тут головною метою є отримання гранту. Для того, щоб досягти успіхів, згідно з цим методом, необхідно продумати майбутні проекти до найдрібніших деталей.

Цікаво, що більшість організацій віддає перевагу першому варіанту. Пов'язано це з тим, що він займає менше часу та зусиль, у той час як використання інтенсивного методу потребує повного занурення у процес та його деталі.

Професійний Фандрейзер формує свою роботу відповідно до наступних принципів:

  • Залучення інвестицій має бути пов'язане не з організацією, а з певним проектом, який планують реалізувати за рахунок спонсорів.
  • Залучення коштів – це основне завдання. Набагато важливіше отримати довіру партнера, зробити так, щоби співпраця не обмежилася одним проектом.
  • Не варто розглядати лише тих людей, які можуть дати фінансові привілеї. Адже іноді інформаційна складова може бути більш важливою.
  • Найчастіше адекватне людське спілкування може мотивувати потенційного спонсора вкласти свої кошти у проект.

Приклади фандрейзингу – це ситуаці] залучення грошей до організації. Для сучасної України подібна діяльність є особливо актуальною, оскільки сьогодні сотні благодійних фондів збирають гроші з потенційних донорів на реалізацію гуманітарних завдань. Як правило, роботою над залученням коштів займається конкретна людина в команді.

Краудфандинг – дефініція, що означає співпрацю групи осіб, які об'єднали свої зусилля для фінансової та інформаційної підтримки певного проекту.

Необхідні скіли та особисті якості

Якщо людина вирішила займатися фандрейзингом, то їй потрібно мати наступні якості для успішної діяльності:

  • Цілеспрямованість. Завдання має бути завершено, а тому фахівця не повинні відлякувати труднощі, що виникають у процесі.
  • Комунікабельність. Людина повинна почуватися комфортно при спілкуванні з потенційними партнерами.
  • Ораторські навички. Потрібно не просто спілкуватись, а й доносити актуальну інформацію до адресата.
  • Також варто формувати звіти відповідно до вимог керівництва. Як правило, конкретної форми немає.

Зарплата. Скільки заробляє Фандрейзер.

У середньому, в Україні, згідно зі статистичними показниками, Фандрейзер отримує 20 тисяч грн. Залежно від рівня компанії діапазон заробітних плат становить 10-50 тисяч грн. 

Плюси та мінуси професії

Професія Фандрейзер має свої переваги та недоліки. Якщо говорити про плюси, то слід зазначити такі:

  • Відносно нова спеціалізація, а тому можна себе зарекомендувати як хорошого спеціаліста і мати попит серед провідних організацій.
  • Можливість отримати навички спілкування з авторитетними людьми, які займаються спонсорством та інвестиціями.
  • Немає певних рамок за якими потрібно працювати. Часто компанії дають фахівцю можливість самому визначатися зі стратегією залучення коштів та інформаційних ресурсів.

З іншого боку, можна зіткнутися і з очевидними мінусами, наприклад, відсутність реального кар'єрного зростання. Також, у певних випадках, зарплата Фандрейзера менша, ніж у середньому по Україні.

Як стати Фандрейзером

Сьогодні сотні амбітних людей намагаються знайти себе в ніші залучення інвестицій. Як результат, створюються курси фандрайзингу, де можна ближче познайомитися з особливостями професії, а також отримати початковий набір навичок та знань.

На платформах з публікації вакансій зараз опубліковано сотні пропозицій. Можна дати потенційним роботодавцям зворотний зв'язок та пройти співбесіду.

 

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
MUST HAVE НАВИЧКИ МАЙБУТНЬОГО ПРОФЕСІОНАЛА

Ринок праці в наш час - живий організм, що постійно змінюється і підлаштовується під потреби швидкоплинного часу.

Читати далі
МЕДИЧНІ ПРОФЕСІЇ МАЙБУТНЬОГО

Сьогодні біотехнології та медицина розвиваються як ніколи стрімко і мають велику потребу в професіоналах, про існування спеціалізацій яких ми з вами раніше навіть не здогадувалися. 

Читати далі