IOS розробник (IOS developer):

IOS розробник (IOS developer):

Вас приваблюють IT-спеціальності, але ви не знаєте, чому присвятити себе, щоб гроші платили хороші і працювати було цікаво? Розгляньте професію розробника Apple додатків або простіше – IOS developer. Спеціальність нова, з'явилася у 2009 році. Але кількість користувачів продуктами Apple з кожним роком зростає. Відповідно, затребуваність професії зростає також.

Що це за професія

IOS розробник – це людина, яка створює софт для девайсів Apple. До його діяльності входить усе, що стосується розробки програмного забезпечення, ігор та інтерфейсу. Це не тільки написання кодів, але підтримка програм, їхня адаптація під різні моделі, тестування, виправлення помилок.

Типове місце роботи IOS розробника – IT-компанія, що створює та впроваджує мобільний софт. Але можна знайти роботу у сфері електронної торгівлі та освіти, мобільних ігор, інтернет-маркетингу. Як показує статистика, у наступні роки попит на розробку мобільних пропозицій лише збільшуватиметься.

Обов'язки IOS розробника

Список того, що робить розробник IOS, можна перераховувати довго. Якщо коротко, то базові обов'язки мають такий вигляд:

  • написання коду, створення архітектури та тестування нових додатків;
  • підтримка та адаптація вже готового софту: додавання нових функцій, виправлення дрібних багів, виходячи з відгуків та оцінок користувачів;
  • вирішення питань, пов'язаних із розміщенням софту в App Store;
  • розробка оновлень для iOS.

Також до обов'язків IOS розробника входить ведення технічної документації.

Рівні кваліфікації

В оголошеннях по найму часто можна зустріти вакансії про пошук Apple розробників рівня Junior, Middle та Senior. Що це означає? Це кваліфікація спеціалістів:

  • Junior IOS developer – це випускник курсів або студент з досвідом роботи не більше півтора року. Йому під силу вирішення стандартних завдань, не пов'язаних із ризиками. Він працює під керівництвом кваліфікованих фахівців, його додатки часто потребують редагування.
  • Middle IOS developer – це працівник із досвідом від 1 до 3 років, який вирішує складніші завдання без сторонньої допомоги. Стандартні проекти «клацає, як насіння». На нестандартні йде більше часу, але рішення знаходяться.
  • Senior IOS developer – це професіонал із досвідом 4-7 років, який править баги за юніорами, прораховує проекти у довгостроковій перспективі, приймає глобальні рішення. Часто такі фахівці займають керівні посади та керують командою розробників.

Звичайно, класифікація умовна, а судити про досвід спеціаліста дозволяє резюме, стаж та приклади робіт.

Зарплата IOS розробника

Фахівці, які розробляють софт для девайсів Apple, є одними з найбільш високооплачуваних серед IT-професій. Це пов'язано із тим, що технікою цієї компанії користуються люди з високим рівнем доходів. Але це не єдина причина. Справді, кваліфікованих фахівців катастрофічно не вистачає. Тому їм пропонують зарплати в середньому у півтора рази вищі, ніж у інших працівників цієї галузі.

Залежно від досвіду та професійних навичок зарплата IOS розробника досягає ₴50000 або $1800. А фахівці, які займають керівні посади або працюють у закордонних компаніях, отримують ще більше.

Плюси та мінуси професії

Навчання на розробника IOS багато хто вибирає через переваги професії:

  • Вузька ніша. Apple має певний набір пристроїв, на відміну від Android. У цьому плані розробляти та тестувати програми легше.
  • Зрозумілий цикл. Щороку виходить нова версія IOS, і фахівці знають, які ОС застаріли, а які ще на ходу.
  • Основна чи додаткова зайнятість. Можна працювати в компанії, студії, що займається розробкою додатків, або на себе, виконуючи завдання на фрілансі.
  • Можливість кар’єрного росту. За постійного вдосконалення свого рівня можна досягти значних успіхів у професії.

Є й мінуси. Насамперед це вимогливі замовники. Потрібно враховувати інтереси цільової аудиторії та продумувати кожну дрібницю, щоб до софту було мінімум претензій. Компанія App Store перевіряє завантажені програми довго і ретельно. Доводиться мати справу з великими обсягами інформації та часто працювати понаднормово.

Необхідні навички та вміння

З чого розпочати IOS розробнику?

Крім хорошого розуміння принципів роботи пристроїв з ОС IOS, необхідно володіти мовами програмування Objective-C та Swift. Останній – сучасніше та простіше, на ньому пишеться більшість сучасного софту.

Що повинен знати розробник IOS ще?

  • англійська – в ідеалі на рівні Intermediate;
  • вимоги до роботи з App Store;
  • бібліотеки AFNetworking, Alamofire та RestKit;
  • чужі коди – з метою самоосвіти та для роботи в команді.

Хороший розробник IOS також володіє Java Script, CSS, HTML, Xcode, C, C++, Java.

Як пройти навчання на IOS розробника

Щоб стати справді затребуваним і високооплачуваним фахівцем у цій галузі, недостатньо просто освіти розробника IOS. Потрібно бути по-справжньому захопленим цією справою, інакше робота здасться нудною та складною. Для цього потрібен технічний склад розуму.

Є два шляхи, як можна стати IOS розробником:

  1. Вступити до спеціалізованого ВНЗ після школи. В Україні вищих закладів, які пропонують освіту у сфері ІТ, досить багато. Навчання триває 5 років, і здебільшого знадобляться додаткові курси.
  2. Піти на курси IOS розробника з нуля. Сьогодні вистачає онлайн та офлайн курсів, що надають систематизовані знання та практичні завдання. Тривалість їх у середньому становить 9-12 місяців, після чого можна самостійно вдосконалювати знання.

Крім курсів або ВНЗ, важливим є бажання саморозвиватися, читаючи профільну літературу, відвідуючи тематичні форуми та спільноти. За належної цілеспрямованості вже через кілька місяців навчання можна створювати власні мобільні програми.

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
MUST HAVE НАВИЧКИ МАЙБУТНЬОГО ПРОФЕСІОНАЛА

Ринок праці в наш час - живий організм, що постійно змінюється і підлаштовується під потреби швидкоплинного часу.

Читати далі
МЕДИЧНІ ПРОФЕСІЇ МАЙБУТНЬОГО

Сьогодні біотехнології та медицина розвиваються як ніколи стрімко і мають велику потребу в професіоналах, про існування спеціалізацій яких ми з вами раніше навіть не здогадувалися. 

Читати далі