Java розробник (Java програміст)

Java розробник (Java програміст)

Мові Java вже більше 25 років. Але це не заважає їй залишатися найпопулярнішою. Нею користуються понад 9000000 розробників. На ній пишуть сайти, програми для смартфонів, ігри та багато іншого софту. А роблять це програмісти Java. Якщо вас приваблюють цифрові технології та гідна заробітна плата, ви можете стати одним із них. Але давайте спочатку дізнаємося більше про цю професію.

ЩО ЦЕ ЗА ПРОФЕСІЯ JAVA ПРОГРАМІСТ

Почнемо з того, що Java – не просто мова програмування, але ще й платформа для створення діджитал проектів. Таким чином, Java розробник – це людина, яка освоїла мову та однойменну платформу, створює на ній власні програми, редагує чужі та модернізує застарілі проекти. Крім цього, до його обов'язків входить тестування софту, виявлення багів та помилок, їхне усунення, інші дії, необхідні, щоб програми функціонували коректно.

До кола завдань Джава розробника входить:

  • написання безпечного коду - з прорахунком вразливих місць та створенням захисту від них;
  • відстеження працездатності коду – його перевірка в умовах високих навантажень;
  • підтримка безпечного зберігання даних та пошук оптимальних шляхів обробки інформації;
  • робота над архітектурою додатків - підбір інструментів та зовнішніх систем.

РІВНІ КВАЛІФІКАЦІЇ

Коло обов'язків Java розробника та ступінь відповідальності безпосередньо залежать від рівня кваліфікації. Його, у свою чергу, визначають за знаннями IT-технологій та вмінням застосовувати їх на практиці:

  • Junior Java розробник. Все знає, але має недостатньо практики. Він хоч і здатний написати код чи виправити дрібні баги, але не несе відповідальності. Усі його дії контролюються досвідченими фахівцями. У коло обов'язків входять рутинні завдання, які дозволяють звільнити кваліфікованіших колег по цеху.
  • Middle Java розробник. Вже не підмайстр, а «робоча конячка», здатна швидко та ефективно вирішувати реальні завдання. Він відповідає за свій код та терміни проекту, тестує систему. Власне, на його плечах тримається весь сектор IT, оскільки він виконує основну роботу.
  • Senor Java розробник. Керівник, під керівництвом якого знаходиться команда розробників молодшого та середнього рівнів. Ця людина відмінно володіє технологіями, що використовуються в проекті, організує роботу команди і несе повну відповідальність за якість і терміни роботи.

Є ще професія Java програміст рівня Architect. Це найвищий ступінь еволюції, коли фахівець самостійно вирішує, як організувати проект, несе особисту відповідальність за його термін, успіх чи провал.

ЗАРПЛАТА JAVA РОЗРОБНИКА

За статистикою сайту Work.ua середня зарплата Java розробника в Україні становить ₴60000 або $2200. Цифра може відрізнятися залежно від міста. Більше отримують програмісти у Києві – ₴75000 або $2800. В Одесі рівень зарплат менший і становить ₴50000 або $1800.

Істотно варіюються доходи у спеціалістів різної кваліфікації. Ставка молодших розробників стартує від $25000 або $980. Програмісти рівня Senjor можуть заробляти вище за ₴100000 або $4000.

ПЛЮСИ ТА МІНУСИ ПРОФЕСІЇ

Найпростіший шлях зрозуміти, чи підійде професія Java розробника, розібратися в її основних плюсах і мінусах.

Переваги:

  • високий рівень зарплат;
  • велика кількість вакансій - знайти роботу не складе проблеми;
  • простий старт - можна навчитися Java розробника з нуля за 1 рік;
  • різні формати роботи – ходіть до офісу або пропонуйте послуги віддалено на фрілансі;
  • цікава професія з можливістю виявити творчий потенціал.

Недоліки:

  • необхідно знати англійську мову на рівні не нижче за С2 – це вимога більшості роботодавців;
  • бажано мати математичний склад розуму та технічну освіту – без цього освоювати мову програмування важко;
  • без досвіду роботу із високою оплатою знайти проблематично.

НЕОБХІДНІ НАВИКИ І ВМІННЯ

Список навичок багато в чому залежить від того, чим займається Java розробник у компанії, його рівня. Базовому спеціалісту достатньо:

  • знання мови програмування Java: бібліотеки, синтаксис, команди, фреймворки;
  • застосування об'єктно-орієнтованого стилю: абстракція, інкапсуляція, поліморфізм;
  • уявлення про бази даних, уміння складати MySQL-запити;
  • роботи із системами контролю версія Git.

Список навичок професіонала ширший, і крім професійних знань включає особисті скіли:

  • вміння аналізувати та систематизувати дані;
  • освоєння нових технологій, які стануть у нагоді в роботі;
  • прояв ініціативи, акуратність під час виконання завдань;
  • самостійність, відповідальність;
  • здатність працювати ефективно у стресових ситуаціях.

Важливо знання технічної англійської – це розширює кар'єрні горизонти, можна придивлятися до закордонних вакансій.

ЯК ПРОЙТИ НАВЧАННЯ НА JAVA РОЗРОБНИКА

Як стати Java розробником? Профільна освіта у ВНЗ для цього необов'язкова. Розібратися в мові може кожен, хто цікавиться програмуванням і готовий докласти зусиль. Найбільш поширені варіанти – самостійне навчання та платні курси.

Пройти самостійне навчання розробника Java допоможуть профільна література, інтернет-форуми, безкоштовні відео уроки. Плюс – економія фінансів. Не доведеться платити «наставнику» та переживати, чи окупляться ці гроші.

Такий формат підійде людям, які мають вільний час – це один із мінусів самостійного навчання. До того ж через відсутність структури знання набуваються хаотично. Деякі теми розбираються кілька разів, інші пропускаються.

Курси Java розробників подають інформацію структуровано - від простого до складного. Учням пропонують домашні завдання, практичні роботи допомагають закріпити знання. З будь-якого питання завжди можна звернутися до куратора.

Точний час навчання залежить від досвіду та рівня підготовки. Початківцям доведеться навчатися від 6 місяців до року. Тим, хто має навички, досить 3-4 місяців.

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
ФОТОКОНКУРС від ООН
Організація Об'єднаних Націй проголосила 2020 Міжнародним роком охорони здоров'я рослин (МГОЗР). У зв'язку з цим було оголошено конкурс фотографій.
Читати далі
Стань частиною команди «Академік Вернадський»

Станція «Академік Вернадський», що розташовується на острові Галіндез, - система з власною інфраструктурою, завдяки якій гарантується стабільна робота протягом усього року.

Читати далі
Наступний 2020-2021 навчальний рік стане роком математики в Україні

"Оскільки за результатами PISA-2018 ми маємо найгірші дані саме з математики, наступний 2020-2021 навчальний рік буде оголошено Роком математики в Україні."

Читати далі