Кіберспортсмен

Кіберспортсмен

Сьогодні майже третина населення планети грає в комп'ютерні ігри. Одні роблять це заради задоволення, цікавого проведення часу і називають себе геймерами. Інші ж перетворили це заняття в професійну діяльність, заробляють досить пристойні гроші і називають себе кіберспортсменами.

Хто такий кіберспортсмен

Кіберспортсмен - це професійний гравець в комп'ютерні ігри. Середній вік кіберспортсмена 22-25 років. Як правило, у кожного є своя улюблена гра, в якій він вдосконалюється і роками відточує свою майстерність.

Що таке кіберспорт

Кіберспорт, або як його ще називають eSport, - це змагання команд або одиночних гравців в просторах віртуальної реальності (відеоіграх). Як і в звичному нам спорті, професійні кіберспортсмени «відвідують» тренування, дотримуються спортивного режиму, проходять медобстеження, беруть участь у змаганнях і мають багатомільйонну армію прихильників по всьому світу. В кіберспорті навіть є система трансферів.

Трохи із історії кіберспорту

Для українських геймерів кіберспорт є порівняно новим явищем. Однак саме поняття з'явилося ще в 1997 році в Далласі (США) в результаті створення CPL (The Cyberathlete Professional League) - професійної ліги з кіберспорту. Вона організовувала перші турніри по Quake, комп'ютерній грі в жанрі «шутер» від першої особи. Уже пізніше з'явилися такі сьогодні всім відомі ігри як Counter-Strike, Warcraft 3, StarCraft 2, Dota 2, League of Legends та інші. Завдяки популярності цих ігор почали проводити більш масштабні чемпіонати по всьому світу.

Особливості кіберспорту

Кіберспортсмени можуть брати участь у змаганнях як онлайн, так і офлайн. Онлайн-турніри зручні тим, що геймер бере участь у грі, не виходячи з дому. Однак жоден онлайн-турнір не зрівняється по викиду адреналіну і атмосфері, яка панує на майданчику спортивних баталій, під час оффлайн-боїв. Офлайн або, як їх ще називають, LAN-турніри (від Local Area Network, тобто локальна мережа) проводять на базі спеціальних комп'ютерних клубів і дозволяють зрівняти умови для всіх учасників. Крім того, це гарна можливість поспілкуватися з колегами і знайти однодумців.

Скільки заробляє кіберспортсмен і які джерела доходу

Професійні гравці в відеоігри можуть мати відразу декілька джерел доходу, рівень яких залежить від ряду факторів. Наприклад, це їхні скіли (навички та вміння), особисті досягнення, медійність, вибір спортивної дисципліни, а також регіон, де вони грають.

  • Заробітна плата

Щомісячна зарплата гравця може варіюватися від 100 до десятків тисяч доларів.

  • Призові гроші за участь в турнірах

Беручи участь у кіберзмаганнях, спортсмен може виграти пристойні суми. Найбільші виграші, звичайно ж, дістаються переможцям. До речі, наприклад, 16-річний підліток з США Кайл Гірсдорф, переможець чемпіонату з комп'ютерної гри в жанрі Battle Royale ( «королівська битва») Fortnite, виступаючи сольно, виграв рекордні призові $ 3 млн.

  • Рекламні контракти

 Досить солідний дохід приносять і рекламні контракти. Великі компанії обирають, як правило, відомих спортсменів з великою армією шанувальників для реклами власної продукції. Зоряні кіберспортсмени вже були помічені в рекламі ноутбуків, «Лабораторії Касперського», Gillette та навіть йогуртів. Можна тільки уявити які суми були прописані в контрактах.

  • Заробіток на стрімах

Більшість кіберспортсменів полюбляють пострімити. Вони транслюють проходження різних ігор в режимі потокового відео (Streaming Video), супроводжуючи їх коментарями та музичним оформленням. Як правило, вони ведуть канали на YouTube або Тwitch і досить непогано заробляють на переглядах.

  • Послуга бустінга

Бустінг - це прокачування сильними гравцями чужих акаунтів, з метою досягнення певного рівня розвитку персонажів та збільшення рейтингу. Зазвичай, бустінг замовляють через брак ігрових навичок та вмінь, часу або простої ліні.

Однак цей спосіб заробітку серед організаторів ігор та самих спортсменів не особливо схвалюється. Наприклад, в Кореї навіть прийняли закон про Розвиток Ігрової індустрії за яким геймери, які прокачують чужі акаунти можуть бути оштрафовані або навіть отримати тюремний термін.

Конкуренція в сфері кіберспорту досить жорстка і якими б привабливими не були заробітки та перспективи, потрібно зважити всі «за» і «проти» і тверезо оцінити свої можливості.

Плюси професії кіберспортсмена

 - високі доходи відразу з декількох джерел;

 - поїздки на чемпіонати по всьому світу;

- знайомство та спілкування з цікавими людьми - любов шанувальників;

- хороші перспективи працевлаштування після завершення кар'єри.

Всі перераховані вище «плюси» роблять професію кіберспортсмена дуже привабливою серед молоді у всьому світі. Однак можна сказати, що всі імениті кіберігрокі, все ж таки, в першу чергу, шалено люблять грати в ігри і не уявляють життя без цього, а високі гонорари - це солідне доповнення. У цьому полягає один з головних секретів успіху чемпіонів - любити те, у що граєш.

Мінуси професії кіберспортсмена

- значні фінансові витрати на ігрове обладнання (потужний комп'ютер з ігровою відеокартою, ігрова приставка, професійні навушники з мікрофоном, мишка і т.д.) та на поїздки (LAN-турніри проводяться по всьому світу);

 - перш ніж досягти гідних результатів і стати професіоналом, геймер повинен дуже багато часу проводити за комп'ютером. В результаті чого може сформуватися ігрова залежність, в якій, звичайно ж, немає нічого хорошого;

- серйозне навантаження на зір, спину і суглоби пальців рук, в результаті чого можливі невтішні наслідки у вигляді погіршення зору, розвитку сколіозу і артрозу;

Все це дуже серйозні аргументи проти. Однак, якщо знайти баланс між реальним і віртуальним світами, і дотримуватися золотого правила - «все повинно бути в міру», то можна їх всі мінімізувати.

Кілька порад початківцю-кіберспортсмену

- регулярно грайте в комп'ютерні ігри, не менше 10-12 годин на день. Оберіть одну гру і розвивайте свої навички та вміння в ній;

- відпочивайте «правильно: щоб не втратити азарту і не пересититися грою, у вільний час рекомендують займатися іншими справами, наприклад, якимось іншим видом спорту, грою на музичних інструментах або просто прогулянками з друзями на свіжому повітрі;
- робіть фізичні вправи в перервах між іграми, це допоможе розім'яти суглоби і покращити кровообіг;

-привчіть себе і свій організм до повноцінного сну та збалансованого харчування;
- вчіться контролювати свої почуття та емоції - це тільки наблизить вас до перемоги.

Must-have професійного кіберспортсмена

  • Амбіційність та прагнення стати найкращим
  • Самодисципліна, самоорганізація та планування
  • Стратегічне мислення
  • Хороший зір
  • Швидкість реакції
  • Хороша ручна моторика
  • Вміння комунікувати в процесі гри
  • Вміння зосереджуватися на цілі та увага до деталей
  • Стресостійкість та вміння зберігати холоднокровність
  • Відповідальність
  • Знання англійської мови на рівні Advanced (бажано)

Чим займаються кіберспортсмени після завершення кар'єри

 Що стосується продовження кар'єри, то, як правило, спортсмени не залишають сферу кіберспорту і застосовують свої знання та зв'язки вже в інших нішах. Наприклад,

  • займаються тренерською діяльністю та допомагають починаючим геймерам грамотно входити в професію кіберспортсмена;
  • стають коментаторами турнірів з кіберспорту, аналітиками, які розбирають ігри професіоналів або менеджерами, які беруть участь в підбірці команди та організаційних моментах;
  •  займаються продажем комп'ютерної техніки та супутніх комплектуючих для геймерів;
  • консультують розробників ігор, тестують та допомагають виявляти недоліки в ігрових продуктах.

Як потрапити в кіберспорт

Для того щоб стати серйозним кіберспортсменом, потрібні роки наполегливих тренувань. Починати потрібно з малого, тренуючись кожен день і поступово підвищуючи свій рівень гри. Крім того, можна брати участь в спеціальних турнірах для новачків-аматорів, куди не допускаються професійні гравці та на їхніх майданчиках набиратися досвіду, демонструвати свої скіли та заводити корисні знайомства.

Що стосується професійного навчання кіберспорту, то тут свої освітні послуги пропонують школи та університети Південної Кореї, Китаю, США, Росії, багатьох інших країн та, з недавнього часу, України, що не може не радувати.

Останні новини
Куди вступати: найперспективніші професії 2021-2025 років

Щорічно нові молоді спеціалісти, закінчивши своє навчання, починають активний пошук роботи. Пропонуємо ознайомитися зі списком одних з найбільш привабливих напрямків для навчання в найближчі 5 років.

Читати далі
Косплей: хобі чи спосіб заробітку

Мистецтво перевтілення, магія перевдягань і змалювання образу до найдрібніших деталей - це КОСПЛЕЙ. Сьогодні цей модний напрямок набирає обертів і в Україні.

Читати далі
ТОП-7 НАЙНОВІШИХ МОДНИХ ПРОФЕСІЙ ДЛЯ ДІВЧАТ

Останнім часом на українському ринку праці стало з'являтися все більше модних і цікавих професій для дівчат. Вони відрізняються своєю яскравістю, незвичайністю і, як правило, включають в себе нотки творчості.

Читати далі