Коледж транспорту та комп'ютерних технологій Чернігівського національного технологічного університету, м. Чернігів

Коледж транспорту та комп'ютерних технологій Чернігівського національного технологічного університету, м. Чернігів

Загальна інформація
Тип навчального закладу:
Вищі навчальні заклади
Статус:
Державний
Адреса:
вул. Захисників України, 25
Телефон приймальної комісії:
(0462) 670-207
Місто:
Чернігів
Напрямки навчання

 

  • 274 "Автомобільний транспорт" ("Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів")
  • 141 "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка" ( "Обслуговування і ремонт електроустаткування автомобілів і тракторів")
  • 051 "Економіка" ( "Економіка підприємства")
  • 123 "Комп'ютерна інженерія" ("Обслуговування комп’ютерних систем і мереж")
  • 122 "Комп'ютерні науки та інформаційні технології" ( "Обслуговування програмних систем і комплексів")
  • 275 "Транспортні технології (на автомобільному транспорті)" ( "Організація перевезень і управління на автотранспорті")
Короткий опис
Чернігівський радіомеханічний технікум (ЧРМТ) був створений наказом Міністерства загального машинобудування і почав роботу 1 вересня 1967 року як філія Київського радіомеханічного технікуму. На той час технікум готував фахівців зі спеціальностей "Автоматика та телемеханіка", "Планування промислових підприємств", "Обробка металів різанням". У 1971 році в навчальному закладі відкривається нова спеціальність "Виробництво мікроелектронних пристроїв", яка була гостро необхідна Чернігівському радіоприладному заводу.
 
Наказом Міністерства галузі від 2 грудня 1974 року технікум реорганізовується в самостійний вечірній Чернігівський радіомеханічний технікум. А з 1 вересня 1978 року починається підготовка фахівців і на денному відділенні зі спеціальностей : "Обробка металів різанням", "Виробництво мікроелектронних пристроїв". У 1990 році технікум почав готувати фахівців зі спеціальностей: "Обробка матеріалів на верстатах та автоматичних лініях", "Технічне обслуговування верстатів з програмним управлінням та роботехнічних комплексів", "Виробництво виробів електронної техніки". Ці спеціальності користувались великим попитом серед підприємств України. З 1995 року вечірнє відділення замінюється заочним і готує фахівців з усіх напрямків.
 
У 1996 році колектив технікуму очолив Радченко Віктор Миколайович. В умовах розбудови незалежної Української держави перед педагогічним колективом технікуму стоять відповідальні завдання. Вони пов'язані з необхідністю підвищення якості підготовки спеціалістів і відкриттям нових , потрібних у наш час спеціальностей. З цією метою в технікумі проводиться перепрофілювання, відкриваються нові спеціальності, яких потребують галузі народного господарства. Це "Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів", "Конструювання, виробництво та технічне обслуговування радіотехнічних пристроїв", "Економіка підприємства". З 1 вересня 2002 року технікум починає готувати фахівців зі спеціальності "Обслуговування комп'ютерних та інтелектуальних систем і мереж".
 
В зв'язку зі зрушеннями в економіці Чернігівського регіону виникла потреба знову готувати фахівців за спеціальністю "Обробка матеріалів на верстатах і автоматичних лініях". Тому з 1 вересня 2004 року технікум відкриває спеціальність "Обробка матеріалів на верстатах і автоматичних лініях" та нову спеціальність "Обслуговування і ремонт електроустаткування автомобілів і тракторів". У 2011 році, керуючись потребами сучасного ринку, технікум відкриває нову спеціальність: "Обслуговування програмних систем і комплексів", у 2013 році - "Організація перевезень і управління на автотранспорті".
 
Враховуючи клопотання трудового колективу, у 2012 році ЧРМТ був перейменований у ДВНЗ "Чернігівський технікум транспорту та комп'ютерних технологій". У 2014 році навчальний заклад як структурний підрозділ увійшов шляхом приєднання до Чернігівського національного технологічного університету (ЧНТУ) і перейменований у Коледж транспорту та комп'ютерних технологій ЧНТУ.