Косплей: хобі чи спосіб заробітку

Мистецтво перевтілення, магія перевдягань і змалювання образу до найдрібніших деталей - це косплей. Довгий час він викликав неоднозначне почуття у суспільства, адже мотивація витрати величезних сум і довгих годин і тижнів за підготовкою до наслідування - не завжди зрозуміла. Сьогодні ж косплеєри в Україні - явище не рідкісне і навіть майже звичне.

ХТО Ж ТАКІ КОСПЛЕЄРИ

Косплеєр - це людина, яка здатна повністю перевтілитися, створивши максимально точний образ обраного персонажа за допомогою костюма, грима, додаткової комп'ютерної графіки (якщо мова йде про фото- і відеороботи). Як стати косплеєром, можна дізнатися, спробувавши створити антураж і костюм самостійно, вивчивши особливості обраних особистостей і персонажів, щоб відтворити не тільки візуальну складову, а й атмосферу, характер.

ІСТОРІЯ КОСПЛЕЮ

Історія косплею зародилася у 1939 році в США під час першого щорічного науково-фантастичного конвенту World Science Fiction Convention, де письменник-фантаст Форест Джеймс Аккерман з'явився одягненим в футуристичний костюм. Майже через двадцять років традиція настільки прижилася, що мало хто з'являвся на заході без наряду, а організатори заснували конкурс на краще виконання одягу і загальної концепції образу.

Саме на одному з таких заходів японський письменник Нобоюкі Такахасі і підхопив ідею, перенісши її в свою культуру, натхненний шатами гостей свята, він почав поширювати ідею косплея як хобі в Японії. Першими послідовниками напрямку стали любителі аніме.

У той же час напрям розвивався і в США, де в 60-і роки минулого століття молодь активно проявляла своє внутрішнє «я» за допомогою зміни образів, панки, хіпі та рокери стали частиною загальної культури країни нарівні з косплеєрами. Ставши досить популярним у всьому світі, напрямок навіть отримав своє свято - День косплея відзначається 3 листопада кожного року.

СУЧАСНИЙ КОСПЛЕЙ

 Сьогодні існує декілька основних типів косплею:

  • стандартний косплей;
  • косплей з антуражем;
  • фотокосплею;
  • крафтового косплей;
  • оригінальний косплей;
  • косплей боді-арт.

НА ЧОМУ ЗАРОБЛЯЮТЬ КОСПЛЕЄРИ

Сьогодні існує кілька способів заробити на даному захопленні, якщо ви вирішите перетворити хобі на професію:

  • Продаж костюмів ручної роботи. Пошиття і деталізація всіх частин образу для людей, які бажають влаштувати фотосесію, відеосесію або поповнити особисту колекцію.
  • Тематичні фотосети на замовлення. В основному такі фотографії цікавлять студії з виробництва мерчу.
  • Відео- і фотоблогінг з подальшою монетизацією сторінок і продажем рекламних місць.
  • Косплеєр-аніматор. Подібно аніматорам на дитячих святах створюють шоу для дорослої аудиторії.
  • Співпраця в ігровій та кіноіндустрії. Готують презентації нових продуктів, стають персонажем, «того, що вийшов» з гри , фільму і т.д. для знайомства з аудиторією.

КРАЩІ КОСПЛЕЄРИ СВІТУ

Щоб краще зрозуміти, хто такий косплеєр, досить ознайомитися з кількома, чиї роботи вважаються кращими в даній сфері.

  • Danquish. Спеціалізується на костюмах для персонажів з ігор.
  • D-Piddy. Ютуб-блогер, косплеєр. Займається косплеєм з 2012 року.
  • Steven K. Smith Props. Створює неймовірні складні костюми, маски для обличчя. Серед косплеєрів його відвели до вищого рангу.
  • Leon Chiro Cosplay Art. Італійський художник-косплеєр, який не просто копіює персонажі, а сміливо поєднує кілька характерів в одному образі.
  • Captain Cosplay. Професія - косплеєр з вузькою спеціалізацією на одному персонажі - Капітані Америка.

Сьогодні косплей в Україні неймовірно популярний, проводиться безліч фестивалів в різних містах, наймасштабнішим з яких вважається Comic Con Ukraine.

Zeus як лідер команди: аналіз лідерських якостей Данила Тесленка

Популярний гравець у Кіберспорт Данило Ігорович Тесленко народився в м. Харків 8 жовтня 1987 року. Він починав грати в Counter-Strike. У кіберспорті відомий під псевдонімом Zeus. 

Читати далі
Безкоштовні освітні онлайн-ресурси для українців

З початку російської агресії мільйони українців залишилися без роботи, а їхні діти – без можливості навчатися в школах. З огляду на це деякі освітні онлайн-ресурси надали відкритий доступ до своїх курсів.

Читати далі
Найбільш високооплачувані професії 2022 року: Топ-10

Дати точний прогноз, які професії будуть «найбільш грошовими» через 5-15 років, складно. Але однозначно можна спрогнозувати, за що платитимуть в Україні найбільше 2022 року.

Читати далі