Економічна освіта в Чехії: бюджет і контракт

Економіка - одне з найпопулярніших напрямів навчання в чеських ВНЗ серед абітурієнтів. Акцент на практичні заняття і міжнародні стажування робить навчання максимально цікавим, всеохоплюючим і корисним.

Фінанси, облік і аудит, банківська справа, оподаткування, менеджмент і туризм - це далеко не весь список економічних напрямків, освіту за якими можна здобути у ВНЗ Чехії.

Спеціалісти в області економіки завжди затребувані у фінансових і банківських сферах, у страхових компаніях, на державних підприємствах і приватних фірмах.

Плюси вищої освіти в Чехії

 • можливість навчатися БЕЗКОШТОВНО;
 • диплом про вищу освіту європейського зразка;
 • високий рівень технічного забезпечення навчального процесу;
 • висококваліфіковані викладачі;
 • можливість офіційно працювати в країнах ЄС після закінчення навчання;
 • великі перспективи влаштуватися на роботу у великі торгівельні та фінансові підприємства Європи, США і Канади;
 • ті хлопці та дівчата, які повертаються в Україну після навчання в Чехії, як правило, з легкістю знаходять високооплачувану роботу в нашій країні з хорошими умовами праці та кар'єрними перспективами.

Що стосується переваг проживання у Чехії, то тут хочеться відзначити:

 • високий рівень безпеки: країна ось уже кілька років поспіль потрапляє до десятки найбільш миролюбних країн за даними Global Peace Index;

 • невисокі ціни на харчування і проживання, в порівнянні з іншими країнами ЄС;
 • високий рівень медичного обслуговування;
 • трепетне ставлення до екології (Чеська Республіка визнана однією з найбільш екологічно чистих країн Європи).

Умови вступу на бюджет і контракт

Вища освіта в Чехії, в тому числі і економічна, може бути безкоштовною для іноземних громадян. Всі витрати по оплаті навчання бере на себе чеська держава, причому іноземні студенти знаходяться в рівному становищі по відношенню до чеських.

Навчання на бюджеті (безкоштовне) можливо тільки чеською мовою і тільки в державному вищому навчальному закладі. Навчання у приватних ВНЗ можливо як на чеській, так і англійській мовах, і тільки на платній основі.

Для того щоб вступити у державний ВНЗ на економічну спеціальність і мати можливість вчитися безкоштовно, як правило, абітурієнти складають вступні іспити з математики, а також підтверджують знання чеської мови (рівень B1/B2, в залежності від університету). Ці вимоги вважаються загальноприйнятими і в деяких окремих ВНЗ можуть відрізнятися. Деталі про вступні іспити в кожен конкретний ВНЗ можна дізнатися у наших спеціалістів на консультації або через Форму зворотнього зв'язку. Крім того, існує ряд ВНЗ з економічними спеціальностями, вступ до яких не вимагає здачі вступних іспитів (Список можна переглянути за посиланням).

Державні ВНЗ Чехії, які пропонують навчання економічним спеціальностям (бюджет)

Вища школа економіки в Празі | VŠE

Вища школа економіки - топовий державний університет Чеської Республіки, що розташувався на 73-му рядку авторитетного рейтингу The Financial Times.

VŠE - член головного міжнародного союзу бізнес-шкіл CEMS, в якому зазвичай по одному провідному економічному ВНЗ від кожної країни. Тут навчався: Мілош Земан (нинішній президент ЧР), Вацлав Клаус (попередній президент ЧР), Йозеф Тошовський, Іржі Пароубек, Ян Фішер (колишні прем'єр-міністри Чехії), ну і ще сотні осіб, які досягли космічних успіхів в області торгівлі, фінансів, банківської справи, політики та інформатики.

Карлов університет в Празі | UK

Карлов університет - один з найстаріших у світі і найпрестижніших державних ВНЗ в Чехії. У 1348 році його заснував імператор Священної Римської імперії Карл IV. Наразі в його складі 17 факультетів (14 - в Празі, два - в Градец-Кралові і один - в Пльзені). Викладають в ньому відомі політики, філософи і доктора з провідних ВНЗ світу (якийсь час тут навіть працював Альберт Ейнштейн).

Високий міжнародний авторитет приваблює сюди студентів з усього світу. Зокрема в ньому колись вчилися: Іванка Трамп (дружина Дональда Трампа), Карл Фердинанд Корі (американський біохімік і володар Нобелівської премії), Карел Чапек і Франц Кафка (два світових чеських письменника) та Ян Гус (через нього розкололася римсько-католицька церква, сталася Реформація, а в Європі воювали наступні 100 років). Вчитися в Карловому університеті - мрія будь-якого абітурієнта.

Чеський агротехнічний університет | ČZU

Сьогодні це третій за величиною ВНЗ Праги і перший по всій країні в галузі сільського господарства, в якому більше 150 бакалаврських, магістерських та докторських навчальних програм.

За нашими підрахунками, більшість україномовних і російськомовних студентів в Празі вчаться саме в ньому, і на те є дві основні причини: перша - широкий спектр спеціалізацій, в тому числі і економічна, друга - відносно легкі вступні іспити (або їхня відсутність).

ČZU закінчили багато відомих економічних діячів Чехії - агрохімік Павло Тлустош, політик і економіст Мирослав Похе. Університет підтримує зв'язок із зарубіжними колегами, тому студенти ČZU мають можливість виїжджати на стажування в інші країни.

Приватні ВНЗ Чехії, що пропонують навчання економічним спеціальностям (контракт)

Університет Шкода Авто | SAVS

Один з найпопулярніших приватних університетів в Чеській Республіці. У 2000 році Шкода Авто заснувала однойменний навчальний заклад і ось уже 20 років успішно навчає студентів.

Компанія Шкода Авто - найбільший виробник автомобілів і один з найбільших роботодавців в Чехії. Тож не дивно, що у настільки успішній компанії не менш успішний і привабливий університет.

Одним з найбільших плюсів даного університету - є можливість здобути теорію і практику. З першого курсу студенти можуть пройти стажування в будь-яке відділення Шкода. Оплата у практикантів погодинна і досить щедра, не кажучи про те, що у таких студентів проблем з працевлаштуванням не виникає. Крім самої Шкоди випускники можуть спробувати свої сили в Volkswagen Group і працевлаштуватися в Audi, Bentley або Porsche.

Шкода має потужну економічну базу з ухилом на менеджмент і управління. При виборі саме цього ВНЗ орієнтуйтеся, що математика буде основним предметом протягом усього навчання. Додатково студенти вивчають дві іноземні мови, наприклад, англійську та німецьку.

Незважаючи на те, що Шкода Авто приватний університет, у них є стипендії на проживання для всіх приїжджих іноземних студентів. Крім цього, кращі студенти можуть вчитися абсолютно безкоштовно!

Вартість навчання в університеті Шкода Авто, умови вступу, а також інформацію про те, в які ще ВНЗ Чехії можна вступити на спеціальності в сфері економіки, можна дізнатися, звернувшись до нас за безкоштовною консультацією.

ЗАЦІКАВИЛИСЯ?! ТЕЛЕФОНУЙТЕ / ПИШІТЬ!

PoProfessii.in.ua пропонує повний супровід абітурієнтів протягом всього процесу вступу до ВНЗ Чехії та допомогу у виборі університетів і спеціальностей, подачі заяв, підготовці і оформленні всіх необхідних документів.

Всі послуги Poprofessii.in.ua по організації вступу абітурієнтів до ВНЗ Чехії (за винятком консульського збору, нотаріального засвідчення та перекладів документів) - безкоштовні!

Де вивчити чеську мову, як правильно підготуватися до успішної здачі вступних іспитів, як вибрати ВНЗ і спеціальність, які документи потрібні для отримання візи, як знайти житло в Чехії - відповіді на всі ці та інші питання, що стосуються навчання та проживання у Чехії, можна отримати на консультації у наших спеціалістів.

Ми знаходимося за адресою: м. Харків, вулиця Сумська, 37-Б, 1 пов., oфіс 2 (ст. Метро Університет).

Задати питання або записатися на консультацію можна через Форму зворотнього зв'язку.

Працюємо по всій території України. Можлива консультація online.