Як безкоштовно навчатися в Чехії

Чехія - європейська країна великих перспектив, куди щорічно приїжджає вчитися молодь зі всієї Європи. Чеська освіта має ряд незаперечних переваг:

 • можливість вчитися БЕЗКОШТОВНО;
 • диплом про вищу освіту європейського зразка;
 • великий вибір сучасних спеціальностей;
 • можливість працювати в країнах ЄС після закінчення навчання;
 • сучасна інфраструктура, технології, методи навчання і програми, де студент сам може скласти собі розклад;
 • можливість поєднувати роботу і навчання (іноземним студентам можна працювати без офіційного дозволу 20 годин на тиждень, заробляти гроші на кишенькові витрати);
 • всі чеські університети беруть участь в програмах Erasmus і Free movers, за якими можна їздити на оплачувані стажування в інші країни;
 • практично всі країни світу, в тому числі США, Канада і Австралія визнають чинність чеського диплому, тим самим уможливлюють легальне перебування на їхніх територіях (робоча віза, студентська віза);
 • ті хлопці та дівчата, які повертаються в Україну після навчання в Чехії, як правило, з легкістю знаходять високооплачувану роботу в нашій країні з хорошими умовами праці та кар'єрними перспективами.

Що стосується переваг проживання в Чехії, то тут хочеться відзначити:

 • високий рівень безпеки: країна ось уже кілька років поспіль потрапляє до десятки найбільш миролюбних країн за даними Global Peace Index;
 • невисокі ціни на харчування і проживання, в порівнянні з іншими країнами ЄС;
 • високий рівень медичного обслуговування;
 • трепетне ставлення до екології (Чеська Республіка визнана однією з найбільш екологічно чистих країн Європи).

Вища освіта в Чехії може бути безкоштовною для іноземних громадян. Всі витрати по оплаті навчання бере на себе чеська держава, причому іноземні студенти знаходяться в рівному становищі по відношенню до чеських.

Авіація, IT, Медицина, Юриспруденція, Економіка, Екологія, Хімія (Реставрація), Архітектура, Менеджмент, Маркетинг і PR, Міжнародні відносини, Лінгвістика, Логістика, Металургія, Техніка, Дизайн, Творчість, Туризм - ось основний список освітніх напрямків з можливістю навчання на бюджеті.

За яких же умов можливо здобути безкоштовну вищу освіту в Чехії? Їх - дві:

 1. Знання чеської мови. Як правило, вимоги до рівня знання чеської мови у кожного конкретного ВНЗ свої. Однак все ж існують загальні умови: для медичних спеціальностей - це знання чеської мови на рівні B2/C1, для всіх інших спеціальностей - B1/B2. Тут потрібно відзначити, що чеська відноситься до групи слов'янських мов, також як українська і російська мови, що робить її більш легкою для вивчення нашими співвітчизниками в порівнянні з іншими європейськими мовами.
 2. Успішне складання вступних іспитів. Як правило, вступні іспити є обов'язковою умовою при вступі на затребувані спеціальності, де велика конкуренція на місце. Однак є чимало ВНЗ, які готові прийняти студентів і зовсім без іспитів (Список ВНЗ і спеціальностей, на які можна вступити без вступних іспитів - за посиланням).

Навчання за кордоном може стати дивовижним життєвим досвідом і потужним стартом для початку успішної кар'єри. Вища освіта в Чехії - це ідеальний варіант, при якому можливо здобути освіту високої якості абсолютно безкоштовно.

ЗАЦІКАВИЛИСЯ?! ТЕЛЕФОНУЙТЕ / ПИШІТЬ!

PoProfessii.in.ua пропонує повний супровід абітурієнтів протягом всього процесу вступу до ВНЗ Чехії та допомогу у виборі університетів і спеціальностей, подачі заяв, підготовці і оформленні всіх необхідних документів.

Всі послуги Poprofessii.in.ua по організації вступу абітурієнтів до ВНЗ Чехії (за винятком консульського збору, нотаріального засвідчення та перекладів документів) - безкоштовні!

Де вивчити чеську мову, як правильно підготуватися до успішної здачі вступних іспитів, як вибрати ВНЗ і спеціальність, які документи потрібні для отримання візи, як знайти житло в Чехії - відповіді на всі ці та інші питання, що стосуються навчання та проживання у Чехії, можна отримати на консультації у наших спеціалістів.

Ми знаходимося за адресою: м. Харків, вулиця Сумська, 37-Б, 1 пов., oфіс 2 (ст. Метро Університет).

Задати питання або записатися на консультацію можна через Форму зворотнього зв'язку.

Працюємо по всій території України. Можлива консультація online.