Освітні онлайн-ресурси, які наразі стали безкоштовними для українців

З початку російської агресії мільйони українців залишилися без роботи, а їхні діти – без можливості навчатися в школах. З огляду на це деякі освітні онлайн-ресурси надали відкритий доступ до своїх курсів. Така допомога є надзвичайно важливою в умовах війни, адже українці отримали можливість навчатися безкоштовно та змінити кваліфікацію. Згодом знання знадобляться у мирному житті, яке неодмінно наступить.

Можливості для дітей

З 14 березня у багатьох областях України відновився освітній процес. Навчання відбувається в онлайн-форматі: для занять створено національну електронну платформу «Всеукраїнська школа онлайн».

Окрім цього на період воєнного стану можна скористатися безкоштовним доступом до наступних онлайн-ресурсів:

  • Дистанційна школа «Оптіма» пропонує уроки для молодших класів та підлітків. Потрібно зареєструватися на сайті, заповнивши форму, та отримати демо-доступ. Він безкоштовний упродовж двох місяців. На цей період школярі отримають консультації та допомогу вчителів, супровід психолога.

  • Пропонує безкоштовний пакет «Слухач» дітям «Атмосферна школа». У рамках курсу учням доступні цифрові навчальні матеріали, що повністю відповідають затвердженій МОН шкільній програмі. Для отримання доступу зайдіть на сайт і пройдіть за посиланням з інструкцією на головній сторінці.

  • Академія сучасної освіти А+ на період бойових дій в Україні проводить безкоштовні онлайн-заняття для дітей віком від 2 до 17 років. Для підключення необхідно встановити програму Zoom на будь-якому девайсі та приєднатися до Telegram-каналу.

  • Освітній проект OkStudy організує онлайн-зустрічі з дітьми від 6 років. Танці, ігри, іноземні мови, розважальні програми та фільми доступні маленьким українцям безкоштовно. Докладніше про те, як записатися та приєднатися до занять – на Telegram-каналі.

Якщо батьки налаштовані на самостійне навчання дитини, онлайн-платформи Think Global Online, Alterra School, Джерело, School Navigator відкрили доступ до навчальних матеріалів, тестів та записів уроків. Навчатися можна за індивідуальним графіком, на власній швидкості, без обмежень.

Можливості для підлітків

У підлітків можливостей для навчання ще більше. На період воєнного стану вони можуть додатково заглибитись у математику, вивчити основи IT та іноземні мови:

  • Онлайн-школа «МАТЕМА» пропонує учням 5-10 класів безкоштовно підтягти математику. Реєструватися не потрібно. Достатньо стежити за розкладом, який публікується на сторінці школи.

  • Німецький мовний центр Goethe-Institut зробив курс «Німецька для початківців» у формі віртуальних сесій умовно безкоштовним. Знижка для громадян України складає 99,9%, тобто вартість лише 7 грн. Записатися можуть не лише підлітки, а й усі охочі. 

  • Український освітній ресурс CREATIVE PRACTICE відкрив доступ до дизайнерських курсів. Підлітки можуть познайомитися з основами дизайну та веб-дизайну, навчитися працювати з Photoshop, Illustrator, Figma. Заняття відбуваються у форматі відео лекцій. Щоб переглянути їх, необхідно просто зареєструватись.

Не залишилися осторонь дистанційні школи. Безкоштовне віддалене навчання для середніх та старших класів пропонують платформи JAMM School, DAR.

Школа Study.ua відкрила для всіх бажаючих учнів 5-11 класів уроки з української, англійської, IT. Майбутні студенти можуть пройти курси підготовки для вступу до закордонних ВНЗ. Для безкоштовного доступу необхідно зареєструватися на сайті.

Підліткам, зацікавленим у вивченні іноземних мов, варто звернути увагу на мобільні застосунки, які для українців стали безкоштовними:

  • Drops – преміум доступ на рік з можливістю вибору з більш ніж 43 мов. Щоб скористатися, встановіть програму та дочекайтеся отримання промокоду на пошту.

  • Ling App – на період війни українці можуть користуватися додатком абсолютно вільно.

  • uTalk – базові слова, корисні фрази та вправи, що мотивують, швидко змусять заговорити. Додаток містить більше 140 мов.

  • Babbel – вибирайте одну з 14 мов та вчіть її без оплати протягом трьох місяців.

  • Gramaro – додаток для відпрацювання правил граматики англійської мови. Знайдіть і натисніть на Український прапор 5 разів і отримайте преміум тариф на 1 рік. Доступний для Android та iOS.

Крім того, безкоштовно вивчати мови українці можуть на сайтах Busuu, LingQ. А той, хто виїхав за кордон, отримав можливість займатися з репетиторами на платформі Preply, переглядати мовні курси на сайті Mondly, покращити знання польської мови на Edualy.

Можливості для дорослих

Дорослі під час війни також можуть відволіктися та знизити рівень стресу. А заразом підвищити кваліфікацію або освоїти нову професію. Безкоштовно для українців доступні:

  • Онлайн-платформа Campster. Відкрила 22 своїх курси. Серед них програмування, основи фрілансу, копірайтер, італійська та англійська мови. Приступати до занять можна одразу після реєстрації.

  • Українська школа Pushka. До 15 квітня відкрила для українців 3 курси: «Clo3D: Базовий курс», «Конструювання: Повне Занурення» та «Дизайн-Конструювання Одягу». Щоб мати змогу займатися, потрібно написати на сторінку Інстаграм кодове слово «Паляниця».

  • ІТ-школа Redcamp. Надала курс «Основи проектного менеджменту». За 9 тижнів занять відбувається глибоке занурення у побудову бізнес-моделей IT-проектів. Лекції проходять у форматі записів вебінарів, тривалість кожної – до півтори години. 

  • Соціально-гуманітарний інститут Projector Institute. Дає промокод на 12 своїх курсів. Щоб пройти їх, потрібно перейти на сторінку, обрати курс, зареєструватися, а потім ввести код 0688-5072.

  • Онлайн IT школа Boosta Academy. Пропонує освоїти діджитал професію на безкоштовних курсах SEO & Linkbuilding, SMM & Націлювання, Customer Care: Support&Sales або фріланс на платформі Fiverr. Для доступу потрібно заповнити форму Google.

  • Проект ITVDN. Пропонує безкоштовні курси програмування. Бажаєте пройти? Зареєструйтесь на сайті, заповніть заявку та дочекайтеся листа на E-mail.

Сподіваємося, що безкоштовна освіта допоможе українцям під час війни направити енергію в продуктивне русло і зайнятися самоосвітою.

Миру всім нам! Слава Україні!

Куди вступати: найперспективніші професії 2021-2025 років

Щорічно нові молоді спеціалісти, закінчивши своє навчання, починають активний пошук роботи. Пропонуємо ознайомитися зі списком одних з найбільш привабливих напрямків для навчання в найближчі 5 років.

Читати далі
Косплей: хобі чи спосіб заробітку

Мистецтво перевтілення, магія перевдягань і змалювання образу до найдрібніших деталей - це КОСПЛЕЙ. Сьогодні цей модний напрямок набирає обертів і в Україні.

Читати далі
ТОП-7 НАЙНОВІШИХ МОДНИХ ПРОФЕСІЙ ДЛЯ ДІВЧАТ

Останнім часом на українському ринку праці стало з'являтися все більше модних і цікавих професій для дівчат. Вони відрізняються своєю яскравістю, незвичайністю і, як правило, включають в себе нотки творчості.

Читати далі