Професії майбутнього: будівництво та міське господарстве

Сьогодні активно впроваджуються технологічні інновації в сфері будівництва та міського господарства. Все більше уваги приділяється енергозбереженню, дотриманню екологічних норм, впровадженню «зелених» і «смарт» технологій і т.п.

Безумовно, подібні зміни спричинять за собою появу нових фахівців на ринку праці.

АРХІТЕКТОР ЕНЕРГОНУЛЬОВИХ БУДИНКІВ

Інтенсивне використання природних ресурсів, викликане стрімким розвитком промисловості та сільського господарства, несе в собі небезпеку їхнього повного виснаження. Люди використовують багатства Землі швидше, ніж вона встигає їх відтворювати. У зв'язку з цим, в найближчому майбутньому з'явиться гостра потреба у використанні альтернативних джерел енергії.

Енергонульовий будинок - це як раз будинок, який здатний сам себе забезпечувати необхідною енергією за рахунок поновлюваних джерел (сонячного світла, водних потоків, вітру, геотермального тепла).

Енергонульовий будинок створюють з окремих готових модулів з використанням екологічно чистих матеріалів.

Архітектор енергонульових будинків займається їхньою розробкою та проектуванням.

Перші такі будинки вже існують в Данії, Фінляндії, Канаді та інших країнах.

Безумовно, коли мода на енергонульові будинки дійде до України, фахівці цього напрямку будуть дуже затребувані.

Якщо Ви володієте технічним мисленням та переживаєте за екологічний стан нашої Планети, то зверніть увагу на професію «Архітектор енергонульових будинків».

ПРОЕКТУВАЛЬНИК 3D-ДРУКУ В БУДІВНИЦТВІ

Сьогодні технології 3D-друку успішно використовують практично у всіх сферах діяльності, в тому числі і будівництві.

Фахівці навчилися виготовляти споруди та будівельні елементи, використовуючи метод 3D-друку. Вони розробляють макети конструкцій, підбирають найкращі матеріали, а також контролюють сам процес друку.

Перші кроки по будівництву 3D-друкованих споруд зробила шанхайська компанія WinSun, яка за 24 години звела 10 таких будинків. Для їхнього друку був використаний гігантський 3D-принтер висотою шість метрів, а в якості сировини - перероблені будівельні та промислові відходи. І це тільки один з прикладів. Подібні 3D-проекти вже з'явилися в США, ОАЕ, Саудівської Аравії, Франції, Мексиці, Росії та інших країнах. А NASA, в свою чергу, почала роботи над створенням 3D-принтера для будівництва будинків на Місяці.

Безумовно, застосування методу 3D-друку в будівництві має великі перспективи, а проектувальники - затребуваність на світовому ринку праці та ... високі зарплати.

Що стосується України, то даний метод будівництва потихеньку набирає обертів і в нашій країні, і в найближчому майбутньому також очікується попит на даних фахівців.

При бажанні працювати в цьому напрямку, слід здобути вищу інженерну освіту в сфері архітектури та будівництва, а також пройти навчання 3D-моделювання та друку.

ПРОЕКТУВАЛЬНИК ІНФРАСТРУКТУРИ РОЗУМНОГО БУДИНКУ

Прагнення жити в комфорті завжди спонукало людину до створення нових девайсів і пристосувань, з метою полегшити вирішення повсякденних проблем. Сьогодні стрімко набирає популярність інтелектуальна система управління житловими приміщеннями під назвою «розумний дім».

Як правило, ця смарт-система об'єднує в собі всі інженерні комунікації будинку, що дозволяє комфортно, економно та безпечно ними керувати, в тому числі і віддалено. Сигналізація з автоматичним викликом охорони, сенсорні змішувачі, контроль відключення електроприладів, система голосового управління, автоматичне включення та виключення світла, імітація присутності господарів - все це тільки мала частина того, на що здатний «розумний дім».

Коректна робота всієї системи предбачає великий обсяг роботи. У ній беруть участь вузькопрофільні фахівці, які працюють під керівництвом проектувальника. Він керує процесом і контролює роботу на всіх її етапах, а також бере безпосередню участь. Проект, як правило, розробляється індивідуально під кожного Клієнта. Після узгодження всіх нюансів, складається технічне завдання і пишеться проект. Замовлення необхідного обладнання та наступні монтажні та пусконалагоджувальні роботи - один з найбільш складних і тривалих етапів всієї роботи. Після програмування і налаштування всіх систем проводиться пробне тестування.

Професія «Проектувальник інфраструктури розумного будинку» відносно нова для нашої країни та має великий потенціал і перспективи. Ця професія може підійти людям з інженерно-технічною освітою, аналітичним складом розуму і навичками програмування.

БУДІВЕЛЬНИК РОЗУМНИХ ДОРІГ

Транспортна інфраструктура змінюється стрімко - з'являються нові правила і вимоги до безпеки, швидкісного режиму і, звичайно ж, якості самих доріг.

І професія «будівельник розумних доріг» - якраз для всіх бажаючих вдосконалити як дороги, так і саму систему до невпізнання.

Саме даному фахівцю пропонується функціональними обов'язками обирати і монтувати адаптивне покриття, можливо з вбудованими інтелектуальними системами, виробляти розмітку і встановлювати дорожні знаки, що характеризуються радіочастотною ідентифікацією.

«Розумні дороги», які наділені системами стеження і датчиками, які постійно контролюють стан доріг, замінять картографічні сервіси, оскільки все буде відслідковуватися в автоматичному режимі.

Відмінний варіант для безпілотних автомобілів, за якими майбутнє.

Будівельнику розумних доріг доведеться проявити системне мислення, навички менеджменту та міжгалузевої комунікації, комунікабельність та знання в програмуванні. Важливо також вміння орієнтуватися в режимі високої невизначеності і швидкої зміни поставлених завдань.

ПРОЕКТУВАЛЬНИК ДОСТУПНОГО СЕРЕДОВИЩА

Сфера будівництва та міського господарства в найближче майбутнє поповниться такою професією, як проектувальник доступного середовища. І основний спонукальний чинник для введення нової професії - це необхідність створення комфортної зони для такого прошарку населення, як пенсіонери, діти та люди з обмеженими фізичними ресурсами.

Вже зараз все вказує на дану проблему, ігнорувати яку - просто не етично. Динамічне зведення зручних майданчиків для дітей, облаштування пандусів та ліфтів для інвалідів - основний функціональний обов'язок проектувальника доступного середовища.

Серед завдань фахівця - оптимізація наявного простору в місті для особливих груп населення, спрямоване на комфортне їхнє пересування і проведення часу. А оскільки зацікавленість в облаштуванні подібної інфраструктури, безсумнівно, буде збільшуватися, то і затребуваність і перспектива для таких фахівців обнадійлива.

Інфраструктурні рішення будуть супроводжуватися інноваційними технологіями, що прискорить процес облаштування з дотриманням вимог до екології.

Безумовно, дана професія передбачає образне і технічне мислення, емпатію та уважність.

ПРОЕКТУВАЛЬНИК ЗІ СТВОРЕННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ "РОЗУМНЕ МІСТО"

Поліпшення якості нашого життя безпосередньо пов'язане із новітніми інноваційними технологіями. Стосується це і міської інфраструктури, яку влада постійно вдосконалює. І, «розумне місто» - це відмінний формат, покликаний забезпечувати керування іта взаємодію держави із суспільством, гарантує високу якість життя населення та ефективну роботу всіх задіяних для цього служб.

Безумовно, проектувальник зі створення інфраструктури «розумного міста» в світлі такого підходу до облаштування міста виявиться в найближчому майбутньому найбільш затребуваною і перспективної професією на ринку праці.

Управління, економіка, фінанси, технології, середа, жителі, інфраструктура із додаванням поняття «розумні» - найбільш показові особливості для Smart City.

Яскравим прикладом розумного міста є Сінгапур. Інформаційно-комунікаційні технології острівного міста-держави - найвищого рівня. Величезна кількість камер і сенсорів розміщені по всьому місту, а сигнали, які постійно надходять від них - дозволяють стежити за всім, що відбувається в місті. Органи правопорядку відстежують не тільки злочини, порушення громадського порядку, але навіть фіксують викид сміття в недозволених місцях та куріння в місцях, не призначених для цього.

Державна система трафік-контролю, яка використовує датчики і хмарні сервіси інформує користувачів про графік руху автобусів, наявність вільних місць та доступність таксі.

Зв'язати воєдино взаємодію комунікативних та інформаційних технологій, тим самим поліпшити рівень життя населення і управління внутрішніми процесами в місті - основна мета і завдання такого фахівця.

Спеціальність до того ж дуже цікава, оскільки в режимі онлайн надається унікальна можливість бачити всі процеси в місті, приймати своєчасні рішення та правильно розподіляти наявні ресурси.

І не далекий той час, коли і в Україні з'являться розумні міста, якими і країна, і населення буде пишатися.

Zeus як лідер команди: аналіз лідерських якостей Данила Тесленка

Популярний гравець у Кіберспорт Данило Ігорович Тесленко народився в м. Харків 8 жовтня 1987 року. Він починав грати в Counter-Strike. У кіберспорті відомий під псевдонімом Zeus. 

Читати далі
Безкоштовні освітні онлайн-ресурси для українців

З початку російської агресії мільйони українців залишилися без роботи, а їхні діти – без можливості навчатися в школах. З огляду на це деякі освітні онлайн-ресурси надали відкритий доступ до своїх курсів.

Читати далі
Найбільш високооплачувані професії 2022 року: Топ-10

Дати точний прогноз, які професії будуть «найбільш грошовими» через 5-15 років, складно. Але однозначно можна спрогнозувати, за що платитимуть в Україні найбільше 2022 року.

Читати далі