Тренер зі стретчингу

Тренер зі стретчингу

Краща робота та, яка приносить задоволення, як в моральному, так і в матеріальному плані. Роблячи свій вибір на користь спортивної професії ви не просто будете кожен день насолоджуватися робочим процесом і спілкуванням з цікавими людьми, але також зможете зробити своє тіло більш здоровим, гнучким і привабливим.

Які існують нюанси професії тренера зі стретчингу і що потрібно, щоб їм стати? Давайте дізнаємося разом.

Хто такий тренер зі стретчингу

Тренер зі стретчингу - це фахівець, який працює з вправами, що поліпшують гнучкість, чутливість і тонус м'язів людини, а також рухливість суглобів. В процесі занять його завдання забезпечити атмосферу, що налаштовує на продуктивне тренування, підібрати таке навантаження для кожного клієнта, яке буде для нього максимально безпечним і повністю відповідатиме індивідуальной фізичній підготовці.

Тренер повинен мати гарне спортивне і гнучке тіло. Здоровий спосіб життя і правильне харчування - обов'язкові умови успішного інструктора. Спортивний наставник повинен регулярно здобувати нові знання в своїй сфері, проходити навчання стретчингу, контролювати свою вагу і підтримувати себе у формі.

Що входить в обов'язки тренера зі стретчингу

 • Орієнтуючись на особливості анатомії тіла людини, тренер розробляє програму зі стретчингу, як для індивідуальних, так і для групових занять.
 • Безпосередньо на занятті тренер з розтяжки демонструє і контролює правильність і безпеку виконання всіх вправ; вчить клієнтів правильному диханню, яке є невід'ємною частиною тренувань.
 • При виникненні непередбаченої ситуації фахівець надає першу медичну допомогу потерпілому.
 • Також в його обов'язки входить контроль дотримання клієнтами правил перебування в залі, техніки безпеки і попередження травматизму.
 • Досвідчені фахівці навчають новачків, стажують їх і розповідають всі нюанси даної професії.
 • Тренер стежить за підтримкою загальної чистоти і порядку в залі, а також виконує інші доручення, в залежності від розпоряджень керівництва окремого фітнес клубу.

Таким чином, можна зробити висновок - що дана професія досить відповідальна і має цілий ряд обов'язків.

Плюси і мінуси професії

Пасивна і сидяча робота в офісі призводить до безлічі проблем зі здоров'ям, серед яких остеохондроз, слабкість і скутість м'язів, порушення в роботі серцево-судинної системи, сильні головні болі та інше. Фізичне навантаження - це прекрасне рішення, яке дозволить залишатися здоровим, молодим і красивим довгі роки. Обираючи професію інструктора зі стретчингу, ви будете регулярно займатися спортом, стежити за своєю вагою, поставою і харчуванням.

Отже, які плюси професії тренера з розтяжки:

 • красиве, гнучке і підтягнуте тіло;
 • гарне здоров'я: відсутність м'язових затискачів, оздоровлення опорно-рухової системи, прекрасний психологічний стан;
 • знайомство і спілкування з новими людьми, що дозволяє розвинути комунікаційні навички та впевненість в собі;
 • відмінна фінансова винагорода, оскільки багато хто з тренерів займається з клієнтами індивідуально, де оплата йде за кожне заняття, а за місяць;
 • регулярне здобуття нових знань у сфері спорту, харчування, психології людини;
 • популярність професії: сьогодні тема спорту дуже актуальна. Багато хто прагне стежити за собою, борються з наслідками сидячої роботи і гіподинамії, приходять в зал, щоб зняти стрес і поліпшити свій психоемоційний стан.

Таким чином, хороший тренер зі стретчингу ніколи не залишиться без роботи. Ви можете влаштуватися в один з фітнес клубів в своєму місті або ж вести заняття онлайн. Багато хто успішно поєднуює ці два способи.

Навички та вміння, якими повинен володіти тренер зі стретчингу

Великими тренерами не народжуються, ними стають. І в цій справі дуже важлива практика. Навіть наявність диплома найпрестижнішого ВНЗ без досвіду роботи не допоможе, оскільки результат очевидний. Успішного і досвідченого тренера зі стретчингу легко впізнати за граційними рухами, красивою ходою і поставою. Тому той, хто бажає освоїти цей нелегкий шлях, повинен працювати над собою щодня, щоб відповідати своєму статусу.

Отже, якими компетенціями повинен володіти хороший інструктор

 • Перший навик, без якого робота з групами людей неможлива, - це навик публічних виступів. Ви повинні легко і впевнено себе подавати, щоб клієнти хотіли до вас приходити знову і знову. На всі, навіть найдивніші питання, професіонал повинен давати розгорнуті відповіді простою мовою, щоб донести інформацію. Якщо ви не вмієте завойовувати увагу аудиторії, вам буде вкрай важко опанувати цю професію.
 • Вміння адекватно визначати час досягнення мети для певної людини. Люди відвідують спортзал з різними цілями: хтось просто хоче розслабитися після важкого трудового дня, а хтось мріє про шпагат. Вам, як тренеру важливо на березі з'ясувати, чого ж хоче людина і правильно спрогнозувати досягнення результатів.
 • Грамотний спортивний наставник повинен вміти правильно розробити програму для групи людей або окремої людини. Це логічно побудована схема, що включає в себе певні вправи, методи та часові рамки.
 • Навички оцінки тренінгу. По закінченню занять завдання тренера - проаналізувати їхню ефективність. Для цього потрібно вміти включати увагу, щоб відстежувати настрій клієнтів, використовувати навички спілкування, на основі чого робити висновки.

Крім цього, потенціалом хорошого тренера володіють люди, у яких присутні такі якості, як цілеспрямованість, оптимізм, доброзичливість, стресостійкість, відповідальність та сила волі. Без знань в області анатомії і фізіології, дієтології, нутриціології, біохімії людського організму робити в даній професії нічого.

Як стати тренером зі стретчингу

Щоб стати тренером з розтяжки, необхідно любити спорт і бути в презентабельнію формі. Умовою для прийняття майбутнього тренера на роботу є диплом про закінчення ВНЗ, який відповідає ступеню бакалавра, або спеціальний сертифікат, який свідчить про проходження відповідних курсів стретчингу (онлайн або стаціонарних).

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
Zeus як лідер команди: аналіз лідерських якостей Данила Тесленка

Популярний гравець у Кіберспорт Данило Ігорович Тесленко народився в м. Харків 8 жовтня 1987 року. Він починав грати в Counter-Strike. У кіберспорті відомий під псевдонімом Zeus. 

Читати далі
Безкоштовні освітні онлайн-ресурси для українців

З початку російської агресії мільйони українців залишилися без роботи, а їхні діти – без можливості навчатися в школах. З огляду на це деякі освітні онлайн-ресурси надали відкритий доступ до своїх курсів.

Читати далі
Найбільш високооплачувані професії 2022 року: Топ-10

Дати точний прогноз, які професії будуть «найбільш грошовими» через 5-15 років, складно. Але однозначно можна спрогнозувати, за що платитимуть в Україні найбільше 2022 року.

Читати далі