Тренер зі стретчингу

Тренер зі стретчингу

Краща робота та, яка приносить задоволення, як в моральному, так і в матеріальному плані. Роблячи свій вибір на користь спортивної професії ви не просто будете кожен день насолоджуватися робочим процесом і спілкуванням з цікавими людьми, але також зможете зробити своє тіло більш здоровим, гнучким і привабливим.

Які існують нюанси професії тренера зі стретчингу і що потрібно, щоб їм стати? Давайте дізнаємося разом.

Хто такий тренер зі стретчингу

Тренер зі стретчингу - це фахівець, який працює з вправами, що поліпшують гнучкість, чутливість і тонус м'язів людини, а також рухливість суглобів. В процесі занять його завдання забезпечити атмосферу, що налаштовує на продуктивне тренування, підібрати таке навантаження для кожного клієнта, яке буде для нього максимально безпечним і повністю відповідатиме індивідуальной фізичній підготовці.

Тренер повинен мати гарне спортивне і гнучке тіло. Здоровий спосіб життя і правильне харчування - обов'язкові умови успішного інструктора. Спортивний наставник повинен регулярно здобувати нові знання в своїй сфері, проходити навчання стретчингу, контролювати свою вагу і підтримувати себе у формі.

Що входить в обов'язки тренера зі стретчингу

  • Орієнтуючись на особливості анатомії тіла людини, тренер розробляє програму зі стретчингу, як для індивідуальних, так і для групових занять.
  • Безпосередньо на занятті тренер з розтяжки демонструє і контролює правильність і безпеку виконання всіх вправ; вчить клієнтів правильному диханню, яке є невід'ємною частиною тренувань.
  • При виникненні непередбаченої ситуації фахівець надає першу медичну допомогу потерпілому.
  • Також в його обов'язки входить контроль дотримання клієнтами правил перебування в залі, техніки безпеки і попередження травматизму.
  • Досвідчені фахівці навчають новачків, стажують їх і розповідають всі нюанси даної професії.
  • Тренер стежить за підтримкою загальної чистоти і порядку в залі, а також виконує інші доручення, в залежності від розпоряджень керівництва окремого фітнес клубу.

Таким чином, можна зробити висновок - що дана професія досить відповідальна і має цілий ряд обов'язків.

Плюси і мінуси професії

Пасивна і сидяча робота в офісі призводить до безлічі проблем зі здоров'ям, серед яких остеохондроз, слабкість і скутість м'язів, порушення в роботі серцево-судинної системи, сильні головні болі та інше. Фізичне навантаження - це прекрасне рішення, яке дозволить залишатися здоровим, молодим і красивим довгі роки. Обираючи професію інструктора зі стретчингу, ви будете регулярно займатися спортом, стежити за своєю вагою, поставою і харчуванням.

Отже, які плюси професії тренера з розтяжки:

  • красиве, гнучке і підтягнуте тіло;
  • гарне здоров'я: відсутність м'язових затискачів, оздоровлення опорно-рухової системи, прекрасний психологічний стан;
  • знайомство і спілкування з новими людьми, що дозволяє розвинути комунікаційні навички та впевненість в собі;
  • відмінна фінансова винагорода, оскільки багато хто з тренерів займається з клієнтами індивідуально, де оплата йде за кожне заняття, а за місяць;
  • регулярне здобуття нових знань у сфері спорту, харчування, психології людини;
  • популярність професії: сьогодні тема спорту дуже актуальна. Багато хто прагне стежити за собою, борються з наслідками сидячої роботи і гіподинамії, приходять в зал, щоб зняти стрес і поліпшити свій психоемоційний стан.

Таким чином, хороший тренер зі стретчингу ніколи не залишиться без роботи. Ви можете влаштуватися в один з фітнес клубів в своєму місті або ж вести заняття онлайн. Багато хто успішно поєднуює ці два способи.

Навички та вміння, якими повинен володіти тренер зі стретчингу

Великими тренерами не народжуються, ними стають. І в цій справі дуже важлива практика. Навіть наявність диплома найпрестижнішого ВНЗ без досвіду роботи не допоможе, оскільки результат очевидний. Успішного і досвідченого тренера зі стретчингу легко впізнати за граційними рухами, красивою ходою і поставою. Тому той, хто бажає освоїти цей нелегкий шлях, повинен працювати над собою щодня, щоб відповідати своєму статусу.

Отже, якими компетенціями повинен володіти хороший інструктор

  • Перший навик, без якого робота з групами людей неможлива, - це навик публічних виступів. Ви повинні легко і впевнено себе подавати, щоб клієнти хотіли до вас приходити знову і знову. На всі, навіть найдивніші питання, професіонал повинен давати розгорнуті відповіді простою мовою, щоб донести інформацію. Якщо ви не вмієте завойовувати увагу аудиторії, вам буде вкрай важко опанувати цю професію.
  • Вміння адекватно визначати час досягнення мети для певної людини. Люди відвідують спортзал з різними цілями: хтось просто хоче розслабитися після важкого трудового дня, а хтось мріє про шпагат. Вам, як тренеру важливо на березі з'ясувати, чого ж хоче людина і правильно спрогнозувати досягнення результатів.
  • Грамотний спортивний наставник повинен вміти правильно розробити програму для групи людей або окремої людини. Це логічно побудована схема, що включає в себе певні вправи, методи та часові рамки.
  • Навички оцінки тренінгу. По закінченню занять завдання тренера - проаналізувати їхню ефективність. Для цього потрібно вміти включати увагу, щоб відстежувати настрій клієнтів, використовувати навички спілкування, на основі чого робити висновки.

Крім цього, потенціалом хорошого тренера володіють люди, у яких присутні такі якості, як цілеспрямованість, оптимізм, доброзичливість, стресостійкість, відповідальність та сила волі. Без знань в області анатомії і фізіології, дієтології, нутриціології, біохімії людського організму робити в даній професії нічого.

Як стати тренером зі стретчингу

Щоб стати тренером з розтяжки, необхідно любити спорт і бути в презентабельнію формі. Умовою для прийняття майбутнього тренера на роботу є диплом про закінчення ВНЗ, який відповідає ступеню бакалавра, або спеціальний сертифікат, який свідчить про проходження відповідних курсів стретчингу (онлайн або стаціонарних).

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
Переваги та недоліки занять із репетитором

Вагаєтесь, чи потрібен вашій дитині репетитор? Дізнайтеся про всі переваги та недоліки індивідуальних занять.

Читати далі
Професії, що підлягають бронюванню від мобілізації в Україні 2024-2025

У 2024 році виникла гостра необхідність позначити професії, які мають підлягати бронюванню та встановити відповідні правила реалізації цього процесу.

Читати далі
Як побудувати кар'єру в IT: гайд для початківців

Мрієте про успішну кар'єру в IT? Ми розповімо, з чого почати свою кар'єру, які навички для цього знадобляться і що насправді ховається за цими двома буквами - IT! 

Читати далі