Міжнародний день бортпровідника 2022

Вони облетіли півсвіту. Їхній робочий день починається в одній країні, а закінчується в іншій. З вікна їхнього «офісу» відкривається, мабуть, найромантичніший вигляд – пухнасті невагомі хмари або приголомшлива краса природних ландшафтів. Вони – працівники цивільної авіації. Хочете знати, коли день бортпровідника відзначається в Україні та в усьому світі, і чи існує взагалі таке свято?

Міжнародний день бортпровідника традиційно відзначається 12 липня, а головними винуватцями урочистостей є стюардеси та стюарди – люди, які привітно посміхаються кожному пасажиру, задають настрій у польоті, а також готові прийти на допомогу у разі виникнення критичної ситуації.

Історія дня бортпровідника зобов'язана появою на борту літака у 1928 році в Німеччині спеціально навченої людини, яка забезпечує якісний сервіс під час польоту. До цього дані функції покладалися на другого пілота, що не доцільно з погляду безпеки.

Спочатку в ролі бортпровідників були виключно чоловіки, проте у 1930 в США на борт стали брати молодих симпатичних дівчат, чия зовнішність відповідала тодішнім стандартам краси. Цей маркетинговий хід мав сприяти збільшенню пасажиропотоку в авіаперевезеннях. День стюардеси не став би такою значущою подією без Еллен Черч із Айови. Вона вирушила в політ 15.05.1930 року з Сан-Франциско в Шайєнн, давши цим зелене світло всім дівчатам, які вирішили пов'язати своє життя з небом.

День бортпровідника об'єднує людей, які відрізняються залізним самовладанням, добрим серцем та гнучким розумом. Вони виконують функції сервіс-менеджера, психолога, лікаря, рятувальника та перекладача, дозволяючи пасажирам відчувати себе у повній безпеці у польоті.

День бортпровідника в Україні також відзначається 12 липня. Незважаючи на складний час, наші працівники цивільної авіації продовжують сумлінно нести покладену на них місію, забезпечуючи швидке та безпечне сполучення між країнами світу. У своє професійне свято бортпровідники збираються на тематичні заходи, урочисті вечори, де обмінюються безцінним досвідом та діляться унікальними історіями польотів.

У день бортпровідника 2022 року привітайте своїх рідних та знайомих, і крім традиційного – «щоб кількість зльотів дорівнювала кількості посадок» - побажайте їм мирного неба, бадьорості духу та вдячних пасажирів.