День екскурсовода 2023

Екскурсовод - не просто професія або спосіб заробітку, це - стиль життя. Екскурсоводи гаряче закохані в свою роботу. Адже кожен день, кожну поїздку можна відкривати нові горизонти, дарувати радість і захват своїм супутникам.

Досвідчені туристи знають, що від професійної підготовки екскурсовода, його глибини знань історії, мистецтва, релігії і культури того чи іншого туристичного центру, буде залежати якість відпочинку і вражень від поїздки в цілому.

Професія екскурсовода зародилася ще за часів Стародавньої Греції та Стародавнього Риму. Гладіаторські бої Древнього Риму збирали глядачів, послів і глав держав з усього античного світу. Олімпіади Стародавньої Греції також приковували погляди тодішньої еліти. Перші гіди супроводжували почесних іноземних гостей за винагороду.

21 лютого - Всесвітній День екскурсовода (International Tourist Guide Day). Заснувала свято у 1985 році Всесвітня асоціація туристичних гідів (WFTGA). А перший Міжнародний день екскурсовода відбувся у 1990 році і був проведений під патронатом президента Всесвітньої асоціації туристичних гідів.

Всесвітній День екскурсовода не визнаний державним святом, проте щорічно 21 лютого проводиться з'їзд екскурсоводів в різних куточках планети. Крім того, в честь свята проводяться семінари, форуми та зустрічі, де дипломовані гіди та екскурсоводи обговорюють проблеми і досягнення, подальший розвиток галузі. До Дня екскурсовода в Об'єднаних Арабських Еміратах приурочили відкриття оглядової екскурсії в одну з найкрасивіших мечетей світу.