Міжнародний день моряка 2022

1,5 мільйона відважних та самовідданих професіоналів, які не втомлюються рік за роком підкорювати водну стихію, відзначають 25 червня Міжнародний день моряка. Повноцінним святом він став у 2010 році після ухвалення представниками членів Міжнародної морської організації (IMO) резолюції №19 на конференції, що проходила в Манілі. Саме звідти починається історія дня моряка.

Підставою для започаткування пам'ятної дати послужив неоціненний внесок моряків у міжнародну торгівлю, економіку та встановлення міцних політико-культурних зв'язків між країнами світу.

День моряка присвячений, насамперед, морякам торгового флоту, які раніше не мали професійного свята на відміну від колег, які працюють у ВМФ. Цифри, що свідчать про заслуги цих людей, говорять промовистіше за слова: 80% зовнішнього товарообігу здійснюється моряками торговельного флоту. На благо світової економіки працюють, зокрема, 70 тисяч наших співвітчизників – українців, які посідають 6-е місце у рейтингу моряків, які працюють на глобальному ринку.

Професія моряка багатьом здається досить романтичною: безкраї простори океану, морська гладь, чисте повітря приваблюють любителів екстремальних пригод. Проте насправді робота моряків пов'язана з небезпеками, що чатують на них щодня: найсильніший шторм, озброєні морські пірати. День моряка – це чудова нагода привітати друзів, родичів та знайомих, які самовіддано віддають себе професії, а також заявити громадськості про актуальні проблеми, з якими слід боротися на глобальному рівні.

День моряка 2022 року стане черговою віхою в історії міжнародних вантажоперевезень, знаменуючи більш ніж 2-річну боротьбу з пандемією Covid-19, у якій моряки воюють на передовій. Завдяки ним забезпечується безперервний потік продуктів харчування, медичних товарів та ліків, незважаючи на складнощі з доступом до портів, повернення до пунктів призначення та невизначеності, що панує весь цей час.

День моряка в Україні відзначатиметься 25 червня 2022 року, в останню суботу місяця. Не забудьте привітати з днем ​​моряка тих, хто причетний до цього славетного свята, на честь кого пишуть книги і знімають фільми. Побажайте їм попутного вітру, спокійної води та нескінченного ентузіазму.