Міжнародний день стоматолога 2023

Стоматологи - сучасні чарівники, які стоять на сторожі білосніжних усмішок і здорових зубів. Завдяки високому рівню і якості методів сучасної стоматології, сьогодні люди більше посміхаються, а діти не бояться лікарів.

Професія стоматолога йде корінням в глибоку старовину. На території нинішньої держави Пакистан археологами були знайдені людські останки щелеп зі слідами свердління і пломбування. Вік останків показав приблизно 14 тис. років.

Стародавній Єгипет по праву вважається прабатьківщиною стоматології, як самостійної галузі медицини. Перша зубна паста і перша зубна щітка була винайдена саме в Стародавньому Єгипті. Уже тоді єгиптяни використовували золото в протезуванні: вони скріплювали зуби, що майже випали, золотими дротами. Шамани Стародавнього Єгипту ефективно використовували спеціальні трави в якості болезаспокійливого і протизапального засобу, додаючи їх до складу пломб.

9 лютого - Міжнародний день стоматолога. У день свята проводяться професійні майстер-класи, відкриті лекції від провідних експертів, міжнародні форуми і з'їзди фахівців з усього світу з метою обміну професійними навичками.

День стоматолога в Україні стали відзначати лише з 1993 року. Свято поки що не визнане на державному рівні, але від цього воно не стає менш значущим. У нашій країні, також як і у всьому світі, в цей день щасливі пацієнти дякують своїм дантистам і стоматологам за їхню важку працю!