Бухгалтер - це економічно грамотний і професійно кваліфікований співробітник, який знається на законодавстві і добре володіє комп'ютером; необхідний на кожному підприємстві та організації, у будь-якому бізнесі: від невеликої фірми до міжнародних корпорацій.
День бухгалтера в Україні святкують улітку з 16 липня 1999 року. У 2018 році було внесено зміни до формулювання свята і воно поширилося також на аудиторів. З цього моменту 16 липня щороку в Україні офіційно відзначається День бухгалтера та аудитора.
Це свято для тих, хто пов'язаний з бухгалтерською чи аудиторською діяльністю, для викладачів ВНЗ та їхніх студентів, майбутніх професій у сфері бухгалтерського обліку та аудиту.
Від бухгалтерії залежать: стабільна робота та своєчасні розрахунки; звіти без штрафів та податки без переплат; фінансовий стан підприємства чи організації загалом.
До цього дня організують професійні семінари та конференції, де обговорюються проблеми економіки, а бухгалтери діляться досвідом. У своє професійне свято українські бухгалтери та аудитори приймають вітання, отримують нагороди та премії.
Родзинкою цього свята для бухгалтерів є те, що існує ще один Міжнародний день бухгалтера (International Accounting Day), який з 1972 року святкується щорічно, 10 листопада.
Цей день відзначають у багатьох країнах світу. Дата святкування Міжнародного дня бухгалтера була обрана у зв'язку з тим, що саме 10 листопада 1494 р. венеціанський математик Пачіолі видав книгу "Summa de Arithmetica, Geometria, Proportioni et Proportionalita" ("Все про арифметику, геометрію та пропорції").
У ній автор зібрав усі знання про математичні розрахунки того часу. Один із розділів книги, в якій він описав бухгалтерську справу в сучасній йому Венеції, мала назву "Про рахунки та інші записи".
Пачіолі позначив терміни, навів приклади та дав спеціальні знання для бухгалтерського обліку. Пачіолі не був розробником і не винаходив саму систему бухгалтерії. Проте його називають батьком чи родоначальником сучасної бухгалтерії.
Бухгалтер, аудитор... Які картинки пропонує ваша уява? Рахівника в нарукавниках та окулярах на старих фото; солідну даму з місцевої житлової контори? Героя модної пісеньки кінця минулого століття чи сучасного денді у модному костюмі? Усі варіанти правильні.