День кінолога в Україні 2022

Людина йде «рука об руку» з чотирилапими друзями з давніх часів. Тоді людям вдалося приручити дикого вовка, щоб він захищав свійських тварин від хижаків. Сьогодні собаки є не лише друзями людини: вони лікують душі та рятують тисячі життів щодня, розшукуючи людей під уламками споруд, у безлюдній місцевості, допомагаючи шукати вибухівки, наркотики та боротися з контрабандою.

За кожним із відважних псів стоїть спеціаліст-кінолог, який знає досконально всі тонкощі навчання собак, їхню психологію та фізіологію, вміє аналізувати поведінку тварин у різних ситуаціях. День кінолога відзначають в Україні 2 квітня. У 2021 році свій 27-й день народження відзначила Кінологічна служба Міністерства внутрішніх справ. Хоча у нашій країні кінологія розвивається понад 70 років, лише 1994 року було організовано самостійний підрозділ у правоохоронних органах.

Міжнародний день кінолога чудова нагода привітати тих, хто навчився спілкуватися без слів з нашими найвідданішими друзями. Ці професіонали повинні мати хорошу фізичну підготовку, сміливо виявляти лідерські якості при контакті з собакою, щоб вона беззастережно підкорялася їхній волі, без насильства та примусу. Також кінолог повинен мати знання в галузі ветеринарії для надання термінової медичної допомоги тварині.

Історія свята дня кінолога сягає корінням у первісні часи, коли люди тільки вчилися приручати вовків та шакалів. В одній із печер Франції археологами знайшли сліди дитини і вовка поруч. За оцінками істориків, вік знахідки 26 тисяч років. Це відкриття дало вченим привід вважати, що вовк та сім'я людей жили мирно, тобто вже тоді існувала ієрархія у відносинах людини та предка сучасного собаки.

День кінолога в Україні 2022 року відзначатимуть не лише представники силових структур - поліцейські, рятувальники, митники, прикордонники. Це свято відноситься безпосередньо до тих, хто: розводить собак, виховує собак-поводирів для сліпих або собак-рятувальників для пошукових операцій, дресирує собак, навчаючи їх різним командам.

У день кінолога всім причетним до цього чудового свята хочеться побажати, щоб їхні вірні чотирилапі друзі залишалися такими ж розумними і відважними, а ентузіазм допомагав справлятися з будь-якими труднощами.