День психолога в Україні 2022

Лікарі людських душ. Фахівці, перед якими свої слабкості не бояться продемонструвати навіть найсильніші цього світу і відомі особистості: політики, бізнесмени, знаменитості. Психолог – професія молода, яка з'явилася трохи більше 100 років тому, проте затребуваність цих людей зростає з кожним днем.

Всеукраїнський день психолога відзначається щороку 23 квітня. Примітно, що з точки зору професійного свята українські психологи мають значний привілей перед іноземними колегами: день психолога у світі офіційно не відзначається. Існує лише Всесвітній день психічного здоров'я, затверджений ВООЗ.

Історія дня психолога бере початок у 1879 році, коли В. Вундт – німецький психолог – відкрив лабораторію експериментальної психології у Лейпцигу. Пізніше подібні лабораторії відкрилися в інших країнах, а разом з ними починають активно розвиватися популярні і досі напрямки: гештальтпсихологія, гіпноз, біхевіоризм, психоаналіз, коучинг та ін. психології: сім'я, медицина, політика, освіта, мистецтво, економіка та маркетинг.

Місія досвідченого психолога - діагностувати проблему клієнта, проаналізувати її витоки та запропонувати варіанти вирішення. Причому справжній професіонал своєї справи дозволить людині поглянути на проблему під іншим кутом та дійти висновків самостійно. Психолог за складом характеру має бути неймовірно емпатичною людиною, але в той же час вміти абстрагуватися і не сприймати близько до серця проблеми клієнта, щоб зберігати тверезий розум і неупередженість.

Завдяки багаторічним спостереженням і напрацюванням вчених психологи роблять значний внесок у розвиток соціуму. З нагоди дня психолога в Україні відбуваються спеціалізовані заходи, під час яких фахівці обмінюються досвідом, діляться власними спостереженнями, підбивають підсумки трудового року та заохочують найкращих працівників.

День психолога 2022 – це чудова нагода для всіх причетних до свята відвідати тематичні семінари, курси підвищення кваліфікації, поспілкуватися з найкращими представниками професії. Бажаємо всім психологам України невичерпного людського ресурсу, натхнення, творчого розвитку та вдячних клієнтів.