день вчителя 2023

Навряд чи знайдеться в календарі день, який викликає таку кількість позитивних емоцій та спогадів про школу, як День вчителя.

Особливість святкування Дня вчителя у тому, що він не прив'язаний до якоїсь певної дати, а відзначається у першу неділю жовтня. Наприклад, День вчителя в Україні у 2023 році святкуватимемо 1 жовтня цього року (неділя).

З Днем вчителя цього дня можна привітати вчителів та інших освітян. Якщо ви вже давно закінчили школу - зателефонуйте колишньому класному керівнику і подякуйте за все. Привітайте свого улюбленого вчителя: головне, щоб слова подяки йшли від щирого серця.

Вчителі також мають міжнародне професійне свято Міжнародний День вчителя (World Teachers' Day) у 2023 році відзначається в більшості країн світу 5 жовтня. Мета Міжнародного дня вчителя полягає у тому, щоб нагадувати необхідність надавати підтримку вчителям - тоді вони зможуть передавати знання наступним поколінням. Понад сто країн світу приєдналися до святкування Всесвітнього дня вчителя. Але кожна країна обирає свій шлях святкування. Це стосується не лише способу відзначення (заходів, подарунків, премій), а й дня свята – деякі країни перенесли його на іншу дату. Проте торжество від цього не перестає бути міжнародним.

Насправді історія Дня вчителя в Україні набагато старша, ніж час його офіційного святкування. Вчитель – одна з найдавніших професій, що існує так само довго, як і саме людство. Перші школи виникли в IV тисячолітті до н.е. У Київській Русі професія з'явилася після прийняття християнства, а поширилася за часів правління Ярослава Мудрого.

В Україні День вчителя офіційно розпочали святкувати з 1980 року. У п'ятницю перед Днем вчителя у школах та університетах проходять урочисті заходи, конкурси та концерти. Учні та студенти вітають своїх вчителів зі святом. Цікаво знати, що слово "педагог" прийшло із Стародавньої Греції. Так називали рабів, на яких була покладена функція догляду дітей. Вони водили дітей до школи та забирали назад. У буквальному перекладі "педагог" - "провідна дитина". Іншими словами, педагог, вчитель, викладач - ведучий юної людини у захоплюючий світ знань, а в якому форматі буде цей світ та навчання у майбутньому, залежить від нас.