Міжнародний день кави 2022

Підбадьорливий, ароматний, теплий, що занурює в солодкі мрії і змушує на пару хвилин забути про навколишню реальність - якщо ви справжня кавоман, то напевно відчули знайомі відчуття, прочитавши цей опис. Мільйони людей у ​​всьому світі, які не мислять свого ранку без американо, не можуть пропустити філіжанку еспресо на обід і насолоджуються завершенням робочого дня в компанії повітряного латте, відзначають міжнародний день кави щороку 1 жовтня.

Любителі чаю можуть із невдоволенням вигукнути: «А чому саме кава удостоєна честі мати свій власний день на рік»? 3 млрд чашок кави випивається у світі щодня - тільки вдумайтеся в цю неймовірну цифру, і питання відразу втратить актуальність.

День кави в Україні, як і в більшості зарубіжних країн, відзначається 1 жовтня не випадково: у цей період стартує збирання зерен кави на плантаціях. Незважаючи на те, що традиції, пов'язані з вживанням кави, відрізняються у різних куточках планети, у 2015 році Міжнародна кавова організація ухвалила рішення об'єднати всіх кавоманів, баристів та виробників напою шляхом створення офіційного дня кави. 77 держав, що входять до складу МКО, а також десятки асоціацій, охоче підтримали ініціативу.

День кави 2022 року не у всіх країнах випаде на 1 жовтня. Так, в Італії його відзначають 17 квітня, у Бразилії та Колумбії – 24 травня та 27 червня відповідно, 28 вересня – у Швейцарії.

Перша кав'ярня в Україні з'явилася наприкінці XVI ст. у Кам'янці-Подільському. Трохи більше століття слава про ароматний напій дійшла і до Львова, який нині вважається кавовою столицею нашої країни.

Історія дня кави в Україні бере початок із 2007 року. У Львові вперше віддали данину поваги Юрію Кульчицькому – людині, яка відкрила для українців каву, завізши її з Туреччини до Європи. Крім того, саме Кульчицький продемонстрував європейцям можливість вживати каву з молоком та цукром. У день кави проводяться ярмарки, де всі бажаючі можуть продегустувати різні види напою, а також придбати спеціальний посуд.

Не відстають і численні кафетерії, які приваблюють відвідувачів знижками та новинками кавової карти. Якщо ви бажаєте сповна перейнятися атмосферою чарівного свята, вирушайте до Львова, де щороку відбувається кавовий фестиваль, а найкращі баристи України змагаються у майстерності, влаштовуючи грандіозне шоу для глядачів.