Міжнародний день птахів 2022

Швидке скорочення популяції представників рідкісних видів фауни – глобальна екологічна проблема сучасності. Пернаті – тендітні, беззахисні та милі істоти, яким особливо потрібна допомога людини. Птахи у великій кількості споживають рослинну і тваринну їжу, сприяють запиленню рослин, поширюючи насіння, регулюють чисельність комах, хробаків, земноводних. Вони знищують шкідників лісу та сільськогосподарських культур. 1 квітня – Міжнародний день птахів – покликаний звернути увагу людей на проблему вимирання пернатих та вжити всіх можливих заходів для збереження популяції птахів, різноманітності їхніх видів.

Спочатку день птахів був заснований наприкінці ХІХ століття у Штатах. Здобувши розголос через ЗМІ, свято перекочувало до європейців. У 1902 року, у березні низка країн підписали конвенцію «Про захист птахів, які несуть користь сільському господарству». Через 48 років, в 1950 році в Парижі підписали конвенцію «Про охорону птахів», що передбачала захист усіх видів пернатих, незалежно від того, чи вони відіграють позитивну роль для фермерського господарства чи ні. Сьогодні міжнародний день птахів проводиться під егідою ЮНЕСКО «Людина та біосфера» по всій планеті.

Дата 1 квітня обрана неспроста: це період активного повернення перелітних пташок у рідні краї. З приходом весни ми зустрічаємо диких гусей, граків, чайок, журавлів, дроздів, зябликів.

Історія свята міжнародного дня птахів у слов'ян бере початок із традиції створення шпаківень, що символізувала єднання людини з природою. В цей же час люди раділи приходу весни, прокидаючись разом з нею після довгої зими: вони запікали тісто у формі жайворонків і співали пісні-заклички.

Щороку в день птахів в Україні Київський зоопарк проводить акцію, в рамках якої відвідувачі можуть годувати птахів на ставку, дізнатися від співробітників зоопарку про цікаву інформацію про той чи інший вид птахів.

До «Червоної книги України» занесено 87 видів пернатих, що вимирають. Невтішна статистика поповнюється новими представниками щороку. Ви можете зробити свій внесок у святкування міжнародного дня птахів 2022, приєднавшись до колективного розвішування гнізд та годівниць у київських парках. Свідоме ставлення до природи – шлях збереження планети!