ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ РАДІО 2022 

Що для вас значить слово «радіо»?

Для різних поколінь та різних людей це будуть абсолютно протилежні речі. Нещодавня новина про політику, почуту по радіо, і з жаром обговорювана з оточуючими, хочуть вони цього чи ні. Ритм улюбленої пісні, в такт якої весело настукував пальцями по керму, стоячи в автомобільній пробці цього ранку. Все це та багато іншого для нас означає радіо.

Всесвітній день радіо (англ. WorldRadio Day) – свято 13 лютого, яке відзначається щорічно з 2011 року. 2020 року темою Дня радіо був: «Новий світ, нове радіо».

Історія радіо рясніє відомими іменами та цікавими фактами. Ось лише деякі з них: Нікола Тесла, Гульєльмо Марконі, Генріх Герц…

Перші досліди з радіо здійснив американський стоматолог Махлон Луміс - за допомогою повітряних зміїв, які піднімали у повітря два дроти. Так він зміг передати сигнал на відстань 20 км. У 1942 році індіанці-навахо були покликані до армії США: вести радіопереговори своєю рідною мовою. Японська військова розвідка не змогла розшифрувати їх: у Японії не було людей, котрі  знали мову навахо.

Навіть в епоху Інтернету радіо – це спосіб комунікації з величезною аудиторією, медіа з великими можливостями та невеликими витратами. Оскільки Всесвітній день радіо було проголошено ЮНЕСКО, то й спрямованість свята – це загальнолюдські цінності: право на інформацію та свободу думки. А також професійне свято для людей радіо: режисерів, редакторів, звукооператорів та ведучих.

У часи, коли життя розділилося на до- і після-пандемії Covid-19, а нас поділяють кордони та карантини, радіо може бути тим, що нас об'єднує.