Секрети поліглотів: як швидко вивчити мову

Є люди, які є поліглотами, які легко справляються з вивченням багатьох іноземних мов. Багато хто чув про них, але мало хто зустрічав їх наживо і практично кожному буде цікаво, в чому їхній секрет. Так повелося, що в сучасному світі без знання іноземних мов досить складно. Англійська мова потрібна на роботі, саме на цій мові публікується багато зарубіжних матеріалів, виходять нові фільми.

Незважаючи на те, що англійська мова вивчається в кожній школі з першого класу, багатьом не вдається повноцінно нею розмовляти. Звичайно, найкращий спосіб вивчити мову – це потрапити в країну, де вона широко використовується. Однак і домашнє навчання може принести відмінні результати, якщо дотримуватися певних правил.  

Англійську мову в домашніх умовах, як і будь-яку іншу іноземну мову, можна освоїти на розмовному рівні всього за пару місяців, якщо скористатися порадами поліглотів, які вже досягли певних успіхів у вивченні.

ТОП-8 правил поліглотів, які прискорюють вивчення мови в рази

Словник. Для того щоб заговорити на новій мові, не потрібно вчити алфавіт, більш того, навіть не обов'язково вміти його читати. Запорукою швидкого навчання є вивчення слів, причому не всіх, а потрібних і часто використовуваних в повсякденній мові. Поліглоти рекомендують виділяти до 20 основних тем і вибирати по 100-150 слів для кожної з них. Присвятивши тиждень навчання вивченню кожної з цих тем, ви зможете зробити величезний стрибок і вільно говорити, не витрачаючи при цьому багато часу і сил. Вивчення мови за темами допомагає самостійно оволодіти іноземною мовою та вдосконалити свої навички. З огляду на це, послідовне вивчення тем має вирішальне значення, оскільки стрибки з одного набору слів на інший не принесуть очікуваних результатів.

Реалістичні цілі. Фраза «Я хочу вивчити мову» не підходить в якості мети. Важливо розуміти, якого рівня знань і в які терміни ви хочете досягти. Звичайно, говорити на рівні носія мови за тиждень не вийде, але цілком реально освоїти певну кількість слів, які дозволять попросити про те, що вам потрібно. Перш ніж почати навчання, варто оцінити свій поточний рівень мови. У випадку з англійською мовою існує безліч спеціальних тестів для цього. Наприклад, перебуваючи на початковому рівні, можна легко дійти до середнього рівня за 3-4 місяці. Не варто виділяти більше тижня на вивчення однієї теми, але важливо, щоб заняття були регулярними, а в ідеалі щоденними. 20 хвилин занять щодня будуть ефективніше, ніж заняття по годині тричі на тиждень.

Практика. Скільки б слів і граматичних правил ви не вивчили, такі знання будуть марними без практичного застосування. Важливо не тільки щодня вчити нові слова, а й практикувати розмовну мову. Приділяючи час розмовам на іноземній мові, використовуючи вже вивчені слова і фрази, граматику можна освоїти без правил, а незнайома мова почне сприйматися на слух на інтуїтивному рівні. Співрозмовниками можуть бути ваші друзі, викладач або носії мови, яких можна знайти на спеціальних платформах в інтернеті. Чим далі ви просунетеся в навчанні, тим комфортніше і простіше буде спілкуватися. Крім спілкування, в навчанні можна використовувати реальні матеріали - читати блоги і новини іноземною мовою, слухати музику і подкасти, дивитися фільми. Такі медіаматеріали допоможуть поповнити словниковий запас красивими мовними зворотами та покращити вимову.

Помилки. Надмірний перфекціонізм у вивченні мови часто заважає, а не допомагає. Багато людей соромляться говорити іноземною мовою, боячись помилитися і бути висміяними. При такому підході не вийде говорити, навіть якщо у вас достатній словниковий запас. Помилок можна допустити безліч, але для цього важливо їх допускати. Навіть при неправильній побудові граматичної структури співрозмовник зможе вловити вашу думку, і виправити вашу фразу, а значить, наступного разу ви не допустите цієї помилки. Кожна помилка – це безцінний досвід, а успіху в освоєнні мов можна досягти лише завдяки постійній практиці. Намагайтеся щодня робити якомога більше помилок, щоб з часом навчитися говорити новою мовою правильно і красиво.

Систематичність. Незалежно від обраного методу навчання (вдома, в групі, по скайпу з носієм мови), вкрай важливо, щоб заняття були регулярними і постійними, а в ідеалі - щоденними. Запорукою успіху в освоєнні іноземної мови є створення мовного середовища навколо себе. Якщо ви не вмієте вчити слова, то ви обов'язково зможете подивитися невелике відео на мові, яку вивчаєте в цей день.

Музика. Музика є універсальною міжнародною мовою, тому її можна і потрібно використовувати у навчанні. В інтернеті можна легко знайти пісні та інші музичні твори на мові, котру вивчаєш. Такі матеріали активізують ті ділянки мозку, які не задіяні в інших методах освіти. Для навчання важливо вибирати композиції з чіткою вимовою і отримувати задоволення від їхнього прослуховування, намагаючись зрозуміти сенс тексту. Вивчивши тексти улюблених пісень, ви зможете використовувати фрази з них в повсякденному житті, тим більше, що вчитися таким чином можна і в машині, і в метро, і навіть на вечірці, включивши улюблені треки.

Задоволення. Про успішне освоєння іноземної мови можна забути, якщо заняття будуть важкими і обтяжливими. Існує нескінченна кількість методик навчання, які будуть приємними і цікавими для кожної окремої людини. Наприклад, ви можете дивитися фільми та серіали на мові, яку вивчаєте, читати книги, розгадувати кросворди або вести дискусії на цікаву тему. Зовсім не важливо, за якою схемою ви займаєтеся, важливо, щоб уроки приносили радість і задоволення.

Одна мова за раз. Багато хто хапається за вивчення відразу декількох мов, але такий підхід в корені невірний, адже від великої кількості інформації в голові буде каша. Навіть якщо ви добре володієте мовами і з задоволенням практикуєтеся кожен день, не варто починати вивчення нової мови, не освоївши впевнену попередню мову. Практикуйтеся, занурюйтесь у мовне середовище, спостерігайте за іноземцями та намагайтеся скопіювати їхню вимову, і лише після того, як ви зможете без роздумів розпочати розмову з носієм мови, можна переходити до вивчення наступної мови, не припиняючи вдосконалювати свої навички в тому, що ви вже вивчили.

Насправді поліглоти не мають особливого гена або дару до вивчення мов, більш того, багато хто з них не блищать навіть феноменальною пам'яттю, але тим не менш, ці люди встигли освоїти 5 і більше іноземних мов, і на цьому вони не зупиняються. Любіть заняття, вчіться і займайтеся регулярно і систематично, і успіх в освоєнні іноземної мови буде неминучий.

Топові професії у кіберспорті

Кіберспорт вже давно перестав бути просто розвагою. Він перетворився на глобальну індустрію, яка дуже швидко розвивається, залучає мільйони професіоналів, фанатів та гравців по всьому світу.

Читати далі
Переваги та недоліки занять із репетитором

Вагаєтесь, чи потрібен вашій дитині репетитор? Дізнайтеся про всі переваги та недоліки індивідуальних занять.

Читати далі
Професії, що підлягають бронюванню від мобілізації в Україні 2024-2025

У 2024 році виникла гостра необхідність позначити професії, які мають підлягати бронюванню та встановити відповідні правила реалізації цього процесу.

Читати далі
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8