Шоппер (Стиліст-шоппер)

Шоппер (Стиліст-шоппер)

Якщо Ви полюбляєте моду і завжди стежите за модними тенденціями, у Вас є почуття стилю і смаку, Ви комунікабельні і не можете жити без походів по магазинах – розгляньте для себе професію шоппера.

Шоппер – це фахівець, який супроводжує покупця в поході по магазинах і допомагає підбирати одяг і аксесуари, відповідно до поставлених завдань і наявному бюджету.

ЯК ПРАЦЮЮТЬ ШОППЕРИ

Звичайно робота персонального шоппера складається з декількох етапів:

 • знайомство із клієнтом, заповнення анкети, визначення цілей і завдань;
 • складання шоппинг-маршруту й формування декількох «луків» (образів) на основі отриманої інформації;
 • безпосередньо шоппінг: спільний похід по магазинах.

Деякі шоппери надають послуги з шоп-турів за кордон. Найчастіше це тури, в так звану, «європейську трійку»: Італія, Франція та Іспанія. Шоппери беруть на себе організацію поїздки в цілому: від покупки квитків на літак, бронювання готелю, безпосередньо шоппінгу до організації приємного та цікавого дозвілля.

Безумовно, для успішного, нестомлюючого і результативного шоппінгу, фахівець зобов'язаний добре «пізнатия» свого клієнта і, на основі наявної інформації, попередньо підготуватися: визначити стиль клієнта, сформувати список покупок і магазинів.

Для більш швидкого та зручного шоппінгу фахівець може відвезти клієнта по магазинах на власному авто.

Коли ділові відносини шоппера та клієнта переростають у тривалі ы довірчі, шоппер може підбирати речі самостійно, клієнт же просто приїжджає та робить примірку.

Залежно від цілей, завдань і бюджету, послуги шоппера можуть включати, наприклад, як підбір одного «луку» для спеціального заходу, так і послуги з оптимізації всього гардеробу: від ревізії до його повного відновлення.

ХТО Є КЛІЄНТАМИ ШОППЕРІВ:

 • бізнесмени і державні чиновники, які не мають часу на тривалі ходіння по магазинах;
 • заможні молоді дівчата та хлопці, які прагнуть дотримуватися модних тенденцій, але не бажають самостійно їх відслідковувати;
 • соромливі чоловіки та жінки з грошима, які не люблять оцінюючі погляди продавців і губляться серед великої кількості магазинних пропозицій;
 • і, звичайно ж, селебріті.

«ПОРТРЕТ» ПРОФЕСІЙНОГО ШОППЕРА

 • творча особистість;
 • обожнює моду, знає її історію, основні бренди та дизайнерів;
 • прекрасно знає асортименти магазинів і бутиків по місту і добре в них орієнтується;
 • знає цінову політику всіх магазинів, у тому числі і інтернет магазинів;
 • завжди в курсі сезонних розпродажів, знижок і бонусних програм в тому чи іншому магазині;
 • комунікабельний і розкутий;
 • активний і креативний.

Шоппер повинен бути, крім усього іншого, і гарним психологом. Клієнта необхідно вміти швидко розташувати до себе, вміти слухати і бути тактовним. За короткий термін необхідно стати «друзями-подругами», щоб спілкування було легким і невимушеним.

Шоппери можуть працювати як у компаніях по імідж-консалтингу, так і фрілансерами.

Безумовно, починаючому шопперу необхідно буде займатися розкручуванням свого імені. Для цього можна створити сайт-візитку, сторінки на Facebook і Instagram, рекламуючи свої послуги персонального шоппера, а також вести блог на каналі Youtube.

Стиліст-шоппер і персональний шоппер – це модна та високооплачувана професія.

Щоб стати шоппером на професійному рівні, необхідно мати освіту у сфері моди та дизайну. Це може бути як професійні коледжі та училища, так і вищі навчальні заклади. Крім того, існує безліч курсів «стилістів-шопперів» і «консультантів по стилю та іміджу».

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
30.05.2020
Професії майбутнього в сфері будівництва та міського господарства

 

Сьогодні активно впроваджуються технологічні інновації в сфері будівництва та міського господарства, що, безумовно, спричинить за собою появу нових фахівців на ринку праці.

Читати далі
17.02.2020
КИТАЙ ЗАПРОШУЄ ВОЛОНТЕРІВ НА ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ 2022 У ПЕКІНІ

Стартував набір волонтерів для допомоги в організації і проведенні Олімпійських ігор 2022 року у Пекіні, які пройдуть з 4 по 20 лютого.

Читати далі
10.01.2020
ФОТОКОНКУРС від ООН
Організація Об'єднаних Націй проголосила 2020 Міжнародним роком охорони здоров'я рослин (МГОЗР). У зв'язку з цим було оголошено конкурс фотографій.
Читати далі