Стань частиною команди «Академік Вернадський»
Більше 20 років тому Україна викупила у Великобританії антарктичну станцію «Фарадей», яку згодом перейменували в станцію «Академік Вернадський», за умовний один фунт. При цьому Великобританія ретельно вибирала «претендента» з ряду країн. І вибір припав на Україну. Завдяки такій неординарній угоді Україна увійшла до числа антарктичних держав.
Станція «Академік Вернадський», що розташовується на острові Галіндез, - система з власною інфраструктурою, завдяки якій гарантується стабільна робота протягом усього року. Команда полярників складається з 12 осіб, які проходять ретельний відбір і підготовку.
Кого «Академік Вернадський» приймає на роботу?
Головне завдання полярників, які працюють на станції, – досліджувати шостий континент. Склад працівників можна поділити на дві частини, наукову і технічну. В першу половину входять безпосередньо вчені за такими напрямками наукових досліджень, як: гідрометеорологічні, океанографічні, геолого-геофізичні, біологічні, медико-фізіологічні. Друга половина – дизеліст-електрик, лікар, кухар, системний адміністратор ( фахівець зі зв'язків), системний механік.
Раніше «дизеліст» та «електрик» були представлені на станції двома окремими професіями, місцями. Сьогодні їх об'єднали, щоб мати можливість додати в команду ще одного вченого-дослідника.
Що потрібно від кандидатів?
Стати полярником вдається далеко не кожному, адже до кандидатів у команду є суворі вимоги. Серед них володіння хоча б однією іноземною мовою крім рідної, здоров'я ( як фізичне, так і психічне), відсутність прихильності до сучасних технологій, неконфліктність, високий професіоналізм. Пропонуємо вам кілька прикладів, на яких чітко видно висоту вимог до кандидатів:
- Лікар, якого зазвичай обирають серед хірургів, ортопедів або травматологів, повинен також мати стоматологічні навички, вміти самостійно проводити процедуру рентгена.
- Кухареві обов'язково мати в запасі десятки блюд, щоб полярникам не набридло меню. Крім смаку, він повинен враховувати вміст вітамінів, мінералів та інших мікроелементів.
- Системному адміністратору недостатньо бути генієм в комп'ютерних питаннях, він повинен вміти проводити ремонт систем зв'язку (морських і супутникових), щоб в разі чого база не залишилася відрізаною від цивілізації.
2020 рік - ювілейний як для Антарктиди, якій «виповнюється» двісті років, так і для станції, яка функціонує двадцять п'ятий рік. Звичайно, на ювілейний рік команда вже набрана, але всі бажаючі мають можливість ретельно підготуватися і подати заявки для поїздки у 2021 році. Відбір проводиться абсолютно відкрито, для участі вам не обов'язково працювати у фірмах, пов'язаних з тематикою Антарктиди, або мати досвід роботи полярником.