Стоп моушн аніматор (Stop motion анімація)

Стоп моушн аніматор (Stop motion анімація)

Що спільного у мультфільмів Чебурашка, Баранчик Шон, Пластилінова ворона? Вони створені з використанням техніки стоп моушен анімації – ефект руху досягається шляхом монтажу кадрів, які незначно відрізняються між собою.

Як бачите, техніка не нова і успішно використовувалася ще під час створення радянських мультфільмів. Згодом вона переросла у вузьку нішу і стала відмінним елементом багатьох блогерських відео та рекламних роликів.

Якщо ви любите експериментувати та вирішили освоїти нову нішу, тоді можете спробувати себе у професії стоп моушен аніматора.

Висококваліфіковані фахівці у цій галузі завжди потрібні.

Що таке стоп моушен анімація

Розберемося, що таке стоп мошен.

Stop motion – це покадрова зйомка з незначними змінами у кожному кадрі та подальшим монтажем. Інакше кажучи, спочатку виставляється один кадр, робиться зйомка, потім інший – знову зйомка. І так далі.

Таким чином, створюється ілюзія, що об'єкти рухаються. Схоже на 2D-мультиплікацію, тільки замість ілюстрацій використовуються фотографії.

Цю техніку ще називають покадрової анімацією. Художник створює набір кадрів з мінімальними відмінностями, які відтворюються з певною швидкістю. Виходить ефект руху, картина оживає.

Хто такий стоп моушен аніматор

Це фахівець, який застосовує техніку покадрової зйомки. Для створення роликів та відео він використовує мініатюрні моделі, ляльок, глину, пластилін. А результат його праці – рекламні ролики, мультфільми та інші тематичні відео.

Такий незвичайний підхід дозволяє створювати переконливу анімацію, зовсім відмінну від мультфільмів, намальованих від руки або комп'ютера. Не дивно, що техніка stop motion застосовувалася під час створення найуспішніших анімаційних проектів.

Що належить до обов'язків

Покадровий аніматор майстерно поєднує якісні кадри із цікавим сюжетом, керує освітленням, розраховує кути для створення анімації.

До його обов'язків входить:

  • фотографування об'єктів та сцен у різних положеннях;
  • з'єднання кадрів до створення ефекту самостійного руху об'єкта;
  • налаштування освітлення та ракурсів для кожного кадру, щоб надати сценам достовірності;
  • формування захоплюючої сюжетної лінії, щоб донести до глядача свою історію.

Де працюють стоп моушен аніматори

  • кіно- та мультиплікаційні студії;
  • телебачення;
  • рекламні агенції;
  • спеціалізовані дизайнерські студії;
  • компанії зі створення комп'ютерних ігор;
  • підприємства, які займаються створенням навчальних та розважальних роликів.

Ключові навички

Здається, що все просто: рухай фігурки, знімай їх та монтуй. Насправді професія набагато складніша. Перш ніж пройти навчання stop motion, слід визначитися, чи підходить вона вам.

Для неї важливі такі вміння та навички:

  • робота із фотографією;
  • розуміння ефектів ракурсів та освітлення;
  • здатність помічати деталі та нюанси;
  • гнучкість – щоб швидко перемикатися між проектами;
  • вміння працювати самостійно та взаємодіяти з іншими фахівцями, зайнятими у цій галузі;
  • художній талант та володіння спеціальними дизайнерськими програмами.

Але дві ключові навички покадрового аніматора – терпіння та витривалість. Нелегко цілий день стояти, згорбившись над крихітними об'єктами, рухаючи їх потроху назад і вперед. Це може стати справжнім розумовим та фізичним випробуванням! Люди, не здатні довго концентруватися на одному завданні, швидко втомляться та розчаруються у професії.

Зарплата та робочий час

Спеціалісти, які нещодавно закінчили курси зі стоп моушену, заробляють в межах 1500-2500$. А після кількох років роботи та вдосконалення навичок зарплата стоп моушен аніматора може зрости до 10000-15000$. Якщо ж влаштуватися в закордонну компанію, можна заробляти 20000-30000$.

Тривалість робочого часу зазвичай відповідає іншим професіям (близько 40 годин на тиждень). У процесі здачі проекту можлива позаурочна робота, зокрема у вихідні. Більшість аніматорів мають гнучкий графік, з чергуванням вільних та завантажених днів.

Плюси та мінуси професії

Плюси:

  • Затребуваність. Очікується, що до 2026 року кількість зайнятих у стоп мошен анімації зросте на 8% внаслідок попиту на реалістичні візуальні ефекти у фільмах та відеоіграх.
  • Гідна оплата праці.
  • Творча робота, де можна проявити свій талант.

Мінуси:

  • У створенні анімації є елементи рутини та одноманітності. Фахівці вирішують цю проблему шляхом роботи над кількома проектами одночасно, періодично перемикаючись із одного на інший.
  • Маса технічних моментів, які позбавляють відчуття, що твориш мистецтво (покрути тут, підсвіти тут).
  • На освоєння професії йде досить багато часу, а потім доводиться ще набувати досвіду, щоб стати профі.

Як стати стоп моушен аніматором

Єдиного універсального способу немає. Кожен професіонал має свою історію. Багато аніматорів мають поглиблені знання у галузі кіно, образотворчого мистецтва, інших технік анімації. Часто на покадрових аніматорів перекваліфікуються люди, які звикли працювати з візуальною складовою, наприклад, художники. Доводиться, щоправда, удосконалювати технічні нюанси, вчитися будувати персонажі та освоювати програмні інструменти.

На щастя, сьогодні немає проблеми де вчитися на стоп моушен аніматорів. Існує багато ресурсів, відеоблогів, уроків, спеціалізованої літератури. Все залежить від того, якого рівня хочете досягти.

Якщо мета - просто освоїти покадрову анімацію для ведення блогу або Youtube-каналу, можна займатися самостійним навчанням. Зазвичай достатньо базового курсу для створення аматорських роликів.

Якщо ви зацікавлені у тому, щоб зростати професійно, найкраще рішення – курси stop motion. Сьогодні багато навчальних онлайн-студій, які за розумну плату навчають цієї професії. Але слід розуміти, що жодні курси не допоможуть досягти досконалості, якщо не практикуватися.

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
ФОТОКОНКУРС від ООН
Організація Об'єднаних Націй проголосила 2020 Міжнародним роком охорони здоров'я рослин (МГОЗР). У зв'язку з цим було оголошено конкурс фотографій.
Читати далі
Стань частиною команди «Академік Вернадський»

Станція «Академік Вернадський», що розташовується на острові Галіндез, - система з власною інфраструктурою, завдяки якій гарантується стабільна робота протягом усього року.

Читати далі
Наступний 2020-2021 навчальний рік стане роком математики в Україні

"Оскільки за результатами PISA-2018 ми маємо найгірші дані саме з математики, наступний 2020-2021 навчальний рік буде оголошено Роком математики в Україні."

Читати далі