AI - Кріейтор (ШІ - Кріейтор)

AI - Кріейтор (ШІ - Кріейтор)

А ви знаєте, що зараз, навіть не маючи спеціальних здібностей, можна самостійно створювати музичні шедеври, писати романтичні вірші та цікаві історії, монтувати захоплюючі відеокліпи та малювати неймовірні картини? А ще можна згенерувати власний гороскоп, розробити індивідуальні програми харчування, схуднення, вивчення іноземної мови, тощо. І все це можливо завдяки розумному помічнику — штучному інтелекту.  

Штучний інтелект — це сучасна технологія, завдяки якій машини і комп’ютери можуть аналізувати дані, вчитися, самостійно приймати рішення та імітувати розумну поведінку людини. 

З розвитком штучного інтелекту з’явилися люди, які захотіли познайомитися з ШІ не на рівні гри, а професійно. Так виникли нові професії у сфері штучного інтелекту, про які кілька років тому ми навіть не чули. Однією з них є ШІ-кріейтор — спеціаліст, який, поєднуючи технологічні інструменти та творчість, за допомогою штучного інтелекту створює такі креативні продукти, як зображення, тексти, музика, відео та інтерактивний контент.

Як штучний інтелект (ШІ) змінює світ креативних індустрій

 АІ-кріейтори працюють в креативних індустріях, серед яких медіа, дизайн, маркетинг, розваги та ін., виконуючи комерційні та художні завдання. Технології дозволяють кріейторам автоматизувати рутинні ручні процеси, які забирали раніше багато часу, та допомагають ефективніше і швидше реалізовувати свої ідеї.

Професія ШІ-кріейтор — це професія майбутнього, яка об’єднує потужність машини з креативністю людини.

Що робить ШІ-кріейтор

ШІ-кріейтор (ai creator) — професіонал, який за допомогою інструментів штучного інтелекту створює творчі продукти, такі як:

  • Музика. На основі даних, отриманих від аналізу різних музичних жанрів, ШІ може створювати мелодії та великі композиції. Популярні програми для створення музики: Amper Music, AIVA, Endlesss.

  • Тексти. Використовуючи мовні моделі ШІ, ai content creator може генерувати тексти будь-яких жанрів: документи, сценарії, розповіді, слогани, статті та навіть вірші. Реалізувати свої ідеї  йому допомагають програми: ChatGPT-4 (OpenAI), Writesonic, Copy.ai.

  • Графіка. Дизайнери та художники мають нові можливості для створення контенту на основі текстових описів. За допомогою програм DALL-E, MidJourney, Deep Dream Generator вони можуть генерувати художні та сюрреалістичні зображення, графіку, цифрові ілюстрації, концепт-арт, тощо. 

  • Відео. Не дивлячись на те, що створення відео за допомогою ШІ ще потребує вдосконалення, такі технології, як GAN (генеративні змагальні мережі) вже дозволяють генерувати відеоконтент. З цим чудово справляються програми Runway ML, Sunthesia, DeepBrain.

Отже, основними інструментами, якими користуються ШІ-кріейтори, є генеративні алгоритми, нейромережі та різні ШІ-програми, найпопулярніші з яких ChatGPT, DALL-E, MidJourney тощо. Вони дозволяють на основі даних, введених користувачем, створювати різноманітний креативний цифровий контент.

Навички, які необхідні ШІ-кріейторам

Професія ai кріейтор поєднує в собі креативні здібності та технічні знання. Щоб досягти успіху в цій сфері, потрібно мати такі навички:

Технічні навички: 

  • Знання основ програмування для налаштування інструментів ШІ та базового розуміння алгоритмів роботи. 

  • Робота з нейромережами та іншими інструментами ШІ, такими як алгоритми машинного навчання чи генеративні алгоритми.

  • Використання ШІ-платформ, таких як OpenAI, для генерування цифрового контенту.

Креативні здібності: 

  • Вміння нестандартно мислити, шукаючи нові підходи до виконання завдань. 

  • Творчий підхід до використання технологій, щоб кінцеві продукти були унікальними, а не створеними автоматично. 

Навички управління даними:

  • Здатність працювати з великими масивами інформації для генерації якісного контенту. Оптимізація та коригування результатів ШІ.

Розуміння естетики:

  • Поглиблені знання в певній творчій сфері (літературі, музиці, дизайні), для правильної оцінки та корекції отриманого ШІ-контенту.

Скільки заробляє ШІ-кріейтор. Фактори, що впливають на рівень доходу

Зарплата ШІ-кріейтора залежить від декількох факторів:

  • Досвід. Чим досвідченіший ШІ-кріейтор, чим багатше і якісніше його портфоліо, тим дорожче коштує його праця.

  • Проекти. Участь у великих проектах та робота з відомими брендами підвищує рівень заробітної плати.

  • Популярність. Робота в медійній сфері та створення популярного цифрового контенту може приносити додаткові винагороди. 

Заробітна плата ШІ-кріейторів в Україні має великий діапазон і, в залежності від рівня фахівця та регіону, може бути від 10 000 грн до 6 000 $.

Додаткові можливості для заробітку

Окрім основної діяльності, ШІ-кріейтори можуть заробляти додаткові кошти продаючи цифрові твори, займаючись фрілансом або створюючи NFT (Non-fungible token — мем, епізод гри, малюнок чи будь-який інший продукт цифрового мистецтва, який існує в єдиному екземплярі). 

Плюси та мінуси в роботі ШІ-кріейтора

Професія ШІ-кріейтора має як плюси, так і мінуси.

Плюси:

  • Швидкість і автоматизація. Процес створення контенту займає менше часу, що значно економить ресурси. 

  • Можливість втілювати нестандартні ідеї. ШІ може створювати унікальні рішення, які при звичайних методах творчості можуть бути недоступними.

  • Персоналізація продуктів. ШІ-кріейтори можуть адаптувати створені продукти під конкретну аудиторію чи користувача.

Мінуси: 

  • Конкуренція з традиційними художниками та кріейторами, які використовують традиційні методи роботи. 

  • Етичні питання. Використання ШІ часто потребує вирішення питань про плагіат, авторство, та відповідальність за створений ШІ-контент.

  • Оригінальність. Згенерований контент не завжди є унікальним та оригінальним.

Перспективи розвитку професії ШІ-кріейтора

Чи замінить ШІ традиційних художників і кріейторів

ШІ наполегливо проникає у різні сфери нашого життя, включаючи креативні. Виникає важливе питання, чи зможе ШІ замінити традиційних музикантів, художників, письменників та інших творчих професіоналів?

Експерти впевнені, що ні. ШІ є помічником в автоматизації рутинних завдань, а також в створенні та візуалізації контенту. Але особистий стиль, ідея та концепція — це як індивідуальна риса людини, яку машина відтворити нездатна. 

Тому в майбутньому, ймовірно, збільшиться кількість проектів, де будуть поєднуватися можливості штучного інтелекту з людською творчістю.

Штучний інтелект. Освіта

Де вивчати штучний інтелект та як стати ШІ-кріейтором в Україні

Багатьох цікавить питання, як стати ai кріейтором? Для цього потрібно не лише мати творчі здібності, а й розумітися на програмуванні та технологіях ШІ. Є багато можливостей для навчання штучному інтелекту:

  • Онлайн курси зі штучного інтелекту та очні курси ai кріейтора,

які охоплюють основи програмування,  роботу з нейромережами, та створення творчих продуктів із застосуванням ШІ.

  • Спеціалізовані програми. Деякі університети та школи зі штучного інтелекту в Україні пропонують програми з цифрового мистецтва, де вивчається поєднання творчості та технологій.  

  • Поєднання мистецької та технічної освіти. Митці, які вивчають технічні  дисципліни, або технічні фахівці, які займаються розвитком своїх креативних навичок, стають найбільш успішними ШІ-кріейторами, поєднуючи кодування з естетикою. 

Висновок

ШІ-кріейтор — одна з перспективних сучасних професій, яка поєднує людську креативність та технології для створення цифрового контенту і нових мистецьких форм. Вона є дуже важливою для майбутнього з кількох причин:

  • Автоматизація творчих рутинних процесів.

  • Інновації та креативний підхід до використання технологій.

  • Персоналізація контенту.

  • Підтримка креативної економіки.

Основні рекомендації для тих, хто хоче розпочати кар’єру у професії ШІ-кріейтор:

  • Отримайте  базові знання у галузі ШІ (пройдіть курси зі штучного інтелекту для засвоєння основ програмування та алгоритмів ШІ).

  • Вивчіть інструменти ШІ, що дозволяють працювати зі штучним інтелектом для створення відео, тексту або графіки (DALL-E, MidJourney, RunwayML та ін.).

  • Розвивайте візуальне та креативне мислення.

  • Систематично вивчайте нові тренди та технології.

  • Побудуйте свою мережу контактів, щоб бути частиною ШІ- спільноти (Підписуйтесь на тематичні  групи та форуми в соцмережах, беріть участь у конкурсах).

  • Працюйте над реальними проектами.

Слідуючи цим рекомендаціям, ви зможете ефективно стартувати у кар’єрі сучасної AI-професії — ШІ-кріейтор, яка швидко займає високу позицію на сучасному ринку праці.

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
Переваги та недоліки занять із репетитором

Вагаєтесь, чи потрібен вашій дитині репетитор? Дізнайтеся про всі переваги та недоліки індивідуальних занять.

Читати далі
Професії, що підлягають бронюванню від мобілізації в Україні 2024-2025

У 2024 році виникла гостра необхідність позначити професії, які мають підлягати бронюванню та встановити відповідні правила реалізації цього процесу

Читати далі
Zeus як лідер команди: аналіз лідерських якостей Данила Тесленка

Популярний гравець у Кіберспорт Данило Ігорович Тесленко народився в м. Харків 8 жовтня 1987 року. Він починав грати в Counter-Strike. У кіберспорті відомий під псевдонімом Zeus. 

Читати далі