Актор озвучування (Актор дубляжу)

Актор озвучування (Актор дубляжу)

Телебачення - це серйозний механізм, в якому задіяна велика кількість людей різних професій. Особливе місце в ньому займають фахівці, які беруть участь у створенні звукового супроводу для фільмів, серіалів, мультфільмів, телепередач і рекламних роликів. Їх називають дикторами, акторами озвучування, акторами озвучки або акторами дубляжу.

СФЕРИ ДІЯЛЬНОСТІ АКТОРА ОЗВУЧУВАННЯ

 • дубляж іноземних фільмів, мультфільмів, телепередач і реклами;
 • озвучування «неживих» персонажів (мультфільми, комп'ютерні ігри), а також тварин;
 • виконання окремих вокальних партій (наприклад, пісень, які звичайний актор не може заспівати);
 • коментування теле- і радіопередач, документальних фільмів;
 • озвучка аудіокниг, on-line курсів, відеороликів або реклами.

ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ АКТОРА ОЗВУЧУВАННЯ

Озвучування зарубіжних фільмів і мультфільмів - це окрема ніша, яка завжди приваблювала фахівців озвучення. По-перше, це дуже цікавий досвід, по-друге - добре оплачуваний.

Сьогодні в нашій країні зарубіжні фільми, серіали і мультфільми транслюються українською мовою. Як правило, адаптація відео продукту відбувається за участю закадрового перекладу або дубляжу.

Тут відразу потрібно відзначити, що існує різниця між «закадром» і дубляжем.

Закадровий переклад - це процес озвучування, при якому записану актором доріжку з перекладом накладають поверх справжньої доріжки. Глядач чує як оригінальне звучання голосів акторів, так і голоси акторів закадрового перекладу. Для нормального сприйняття відео, «закадр», як правило, чути голосніше, вихідний матеріал - тихіше. В даному випадку актор практично суто зачитує текст, а емоції глядач «бере» від оригіналу.

Що стосується дубляжу, то тут робота для актора буде серйозніше. При дубляжі оригінальне озвучування повністю прибирають. І актору, крім відтворення реплік, необхідно повністю вжитися в роль свого персонажа, обіграти всі почуття, емоції і передати характер героя. При цьому актор дубляжу не взаємодіє з іншими акторами, не робить ніяких активних дій, - є тільки він, його голос і гра в мікрофон.

Як правило, актори озвучування читають готовий текст, підготовлений копірайтером або перекладачем. В процесі запису озвучування в тандемі з акторами працює також звукорежисер і режисер дубляжу.

Щорічно в прокат виходять сотні нових фільмів, мультфільмів і серіалів. Нові голоси для «озвучення» потрібні завжди. Тому професія актор дубляжу завжди вважалася і сьогодні вважається затребуваною і перспективної для шукачів.

ВИМОГИ ДО АКТОРА ОЗВУЧУВАННЯ

 • Вища гуманітарна освіта (бажано акторська);
 • Додаткове профільне навчання спеціальності;
 • Володіння технікою мови і стилістикою;
 • Уміння управляти своїм голосом;
 • Уміння працювати з професійним звукозаписним обладнанням;
 • Бездоганна дикція і слух;
 • Наявність вокальних даних (бажано);
 • Уміння говорити різними голосами (бажано).

ОСОБИСТІ ЯКОСТІ

 • Акторський талант і артистизм;
 • Розвинена уява і кмітливість;
 • Уважність і хороша пам'ять;
 • Цілеспрямованість і наполегливість;
 • Працьовитість і витривалість;
 • Дисципліна і пунктуальність;
 • Самовладання і стресостійкість.

ЯК СТАТИ АКТОРОМ «ОЗВУЧКИ»

Якщо ви хочете стати актором озвучування, зверніть увагу на спеціальні навчальні програми. Такі є як в профільних вищих навчальних закладах нашої країни, наприклад, навчання за фахом «Акторське мистецтво театру і кіно», «Диктор та ведучий програм телебачення», так і безпосередньо при телеканалах і студіях озвучення.

Як правило, кращих студентів ВНЗ можуть запросити на стажування в команду професіоналів і посприяти подальшому працевлаштуванню за фахом.

Що стосується профільних курсів озвучування і дубляжу, то вони представлені в достатній кількості на нашому ринку освітніх послуг. В рамках програми навчання тут велику увагу приділяють основам сценічної мови: постановці голосу, дикції, дихання, артикуляції. Після закінчення курсу слухачеві повинні видати Сертифікат, який підтверджує факт проходження даної програми навчання. Також, на руках у слухачів буде демо-версія свого голосу, яку можна буде використовувати для пошуку роботи.

ПОРАДИ ПОЧАТКІВЦЮ

 • Для початку займіться пошуком студій озвучування в Інтернеті. Складіть базу з електронними адресами. Відправляти свій демо-запис голосу краще вручну на кожен новий адресу. Так ви знизите ймовірність попадання листа у спам. Тривалість демо-запису не повинна перевищувати хвилину. Краще, якщо запис буде секунд на 30-40. До листа необхідно прикріпити своє резюме.
 • Як можна більше читайте вголос художню літературу і, наприклад, новинні статті, використовуючи відповідну інтонацію і настрій, експериментуйте з голосом.
 • Якщо раніше ви не займалися співом, саме час почати. Розвивайте свої вокальні дані. Уміння співати значно збільшує шанси актора дубляжу при пошуку роботи.
 • Крім того, корисно буде зайнятися спеціальною гімнастикою, щодня виконуючи дихальні і артикуляційні вправи.

На замітку батькам. Якщо ви бачите, що у дитини є акторські здібності і задатки, необхідно їх розвивати. Віддайте його в театральний гурток. Навіть якщо дитина не стане в майбутньому професійним актором, правильно поставлена ​​гарна вимова і розкутість, стануть в нагоді йому в житті в будь-якому випадку.

Як здобути вищу мистецьку освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
Zeus як лідер команди: аналіз лідерських якостей Данила Тесленка

Популярний гравець у Кіберспорт Данило Ігорович Тесленко народився в м. Харків 8 жовтня 1987 року. Він починав грати в Counter-Strike. У кіберспорті відомий під псевдонімом Zeus. 

Читати далі
Безкоштовні освітні онлайн-ресурси для українців

З початку російської агресії мільйони українців залишилися без роботи, а їхні діти – без можливості навчатися в школах. З огляду на це деякі освітні онлайн-ресурси надали відкритий доступ до своїх курсів.

Читати далі
Найбільш високооплачувані професії 2022 року: Топ-10

Дати точний прогноз, які професії будуть «найбільш грошовими» через 5-15 років, складно. Але однозначно можна спрогнозувати, за що платитимуть в Україні найбільше 2022 року.

Читати далі