Анестезіолог - реаніматолог

Анестезіолог - реаніматолог

Термін "анестезіолог-реаніматолог" прийшов до нас з грецької та латинської мов, в перекладі з яких "анестезіологія" - означає "без почуттів", а "реанімація" - "повернення до життя".

Анестезіолог-реаніматолог - це лікар, який дбає про безпеку і безболісність хірургічної процедури для пацієнта.

ОСОБЛИВОСТІ ПРОФЕСІЇ

Без участі анестезіолога-реаніматолога не проходить жодна операція. Як правило, будь-яке хірургічне втручання починається з анестезії. Завдання фахівця підібрати препарат і розрахувати правильне його дозування, спираючись на медичні показники, індивідуальні та вікові особливості пацієнта. Контроль стану пацієнта в період проведення операції, а також його подальше відновлення після анестезії - також входить в обов'язки даного фахівця. Часом в період проведення операції можуть виникнути ускладнення і пацієнту може знадобитися реанімація.

Крім того, анестезіолог-реаніматолог часто має справу з пацієнтами, які перебувають в критичному стані. Зупинка серця, анафілаксія, велика втрата крові, опіки 3-4 ступеня, отруєння чадним газом - ось далеко не повний перелік критичних станів пацієнтів, з якими доводиться стикатися анестезіологу-реаніматолог і яким потрібно надати екстрену допомогу.

ОБОВ'ЯЗКИ АНЕСТЕЗІОЛОГА-РЕАНІМАТОЛОГА

 • ретельне вивчення історії хвороби пацієнта;
 • осбисте спілкування з пацієнтом, оцінка його психологічного стану та фізичного самопочуття перед проведенням планової операції;
 • підготовка до анестезії: підбір складу і дозування знеболюючих препаратів;
 • проведення різних видів анестезії (загальна (наркоз), місцева, спінальна та інші);
 • перебування поряд з пацієнтом під час операції і контроль його стану за показниками на моніторах;
 • спостереження за станом пацієнта в період після операції;
 • оцінка ситуації і проведення екстрених реанімаційних заходів для виведення пацієнта з критичного стану;
 • оформлення медичної документації.

 Анестезіолог-реаніматолог - один з найпрестижніших і, в той же час, найскладніших і стресових медичних напрямків.

Як у будь-якій іншій професії, робота анестезіологом-реаніматологом має свої плюси і мінуси. До плюсів можна віднести затребуваність і благородність професії, кар'єрні перспективи, високі зарплати (при роботі в приватних клініках). Що стосується мінусів, то тут можна виділити ненормований робочий день, в тому числі досить важкі нічні зміни, а також високий рівень відповідальності за здоров'я і життя пацієнтів.

ОСОБИСТІ ЯКОСТІ АНЕСТЕЗІОЛОГА-РЕАНІМАТОЛОГА

 • Швидкість реакції та чіткість в діях;
 • Холоднокровність і самовладання;
 • Стресостійкість та впевненість в собі;
 •  Хороша пам'ять і уважність;
 • Відповідальність і вміння працювати в команді;
 • Бажання допомагати людям.

МІСЦЯ РОБОТИ

Анестезіологи-реаніматологи працюють в лікарнях і клініках, в яких є відділення реанімації та інтенсивної післяопераційної терапії.

ЯК СТАТИ АНЕСТЕЗІОЛОГОМ-РЕАНІМАТОЛОГОМ

Для того щоб стати анестезіологом-реаніматологом, необхідно здобути вищу медичну освіту за спеціальністю «Лікувальна справа» або «Педіатрія», а також пройти додаткову підготовку за фахом «Анестезіологія та інтенсивна терапія».

Скільки вчитися на анестезіолога-реаніматолога: базова освіта - 6 років, інтернатура з профільної спеціальності - 2 роки.

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВСТУПУ *

Сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання з предметів:

 1. українська мова та література
 2. біологія або хімія
 3. фізика або математика

* Інформація для вступу до різних ВНЗ може відрізнятися.

Як здобути вищу медичну освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
Zeus як лідер команди: аналіз лідерських якостей Данила Тесленка

Популярний гравець у Кіберспорт Данило Ігорович Тесленко народився в м. Харків 8 жовтня 1987 року. Він починав грати в Counter-Strike. У кіберспорті відомий під псевдонімом Zeus. 

Читати далі
Безкоштовні освітні онлайн-ресурси для українців

З початку російської агресії мільйони українців залишилися без роботи, а їхні діти – без можливості навчатися в школах. З огляду на це деякі освітні онлайн-ресурси надали відкритий доступ до своїх курсів.

Читати далі
Найбільш високооплачувані професії 2022 року: Топ-10

Дати точний прогноз, які професії будуть «найбільш грошовими» через 5-15 років, складно. Але однозначно можна спрогнозувати, за що платитимуть в Україні найбільше 2022 року.

Читати далі