Арт-терапевт

Арт-терапевт

Арт-терапія (від лат. ars - мистецтво і від грец. therapies - лікування) - це один із напрямів у психології та психотерапії, який допомагає у формуванні емоційної стабільності та відновленні психологічного здоров'я пацієнтів за допомогою творчості. Відповідно, арт-терапевт - це спеціаліст, який використовує творчість в лікувальних цілях.

ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ АРТ-ТЕРАПЕВТА

Арт-терапія сьогодні вважається одним з найбільш м'яких та безпечних методів, які використовують в роботі психологи та психотерапевти.

Арт-терапію успішно застосовують як в роботі з дітьми, так і з дорослими. Крім того, частими клієнтами арт-терапевтів є люди з обмеженими фізичними можливостями та особливостями у розвитку.

Метод арт-терапії застосовують при стресах, депресіях, емоційної нестабільності, підвищеної тривожності, заниженої самооцінки, невпевненості та інших порушень в поведінці і психіці.

Заняття з арт-терапії можуть проводитися як індивідуально, так і в групах. В ході лікування пацієнти не тільки насолоджуються витворами знаменитих діячів мистецтва, а й створюють свої власні роботи: пишуть картини, складають музику.

Важливим завданням арт-терапевта є створення сприятливих і безпечних умов, при яких пацієнт легко зможе включитися у творчий процес.

Залежно від складності ситуації курс лікування методом арт-терапії може займати від декількох днів до декількох років.

Арт-терапевти, як правило, працюють в дитячих державних і приватних освітніх установах, санаторно-профілактичних та лікувальних центрах, а також ведуть приватну практику.

Арт терапія використовує практично всі види творчості.

ВИДИ АРТ-ТЕРАПІЇ

Казкотерапія лікує за допомогою казок. Як правило, при використанні даного методу, спеціаліст розповідає історію або казку, в якій вміст повністю або частково відображає проблему, що спостерігається безпосередньо у пацієнта. Казки можуть бути як вже відомі народні, так і авторські придумані. Казкотерапія успішно застосовується в роботі з маленькими дітьми.

Театральна терапія допомагає впоратися з наявними страхами і комплексами шляхом програвання проблемної ситуації в рамках театральної постановки. Цей метод дозволяє безпечно «пережити» і виплеснути негативні емоції через акторську гру.

Музикотерапія як інструмент психологічної допомоги використовує музичні композиції. В рамках даної методики пацієнти можуть створювати як власну музику, яка буде показувати їхній внутрішній стан, так і слухати твори відомих композиторів.

Ізотерапія є одним з найпопулярніших методів арт-терапії. Тут пацієнт за допомогою художніх засобів переносить свої почуття і внутрішні переживання на папір, що допомагає спеціалісту краще зрозуміти корінь проблеми і знайти вірне її рішення. Крім того, ізотерапія допомагає розслабитися, відволіктися від негативних думок і турбот та навіть реалізувати свої приховані творчі таланти.

ОБОВ'ЯЗКИ АРТ-ТЕРАПЕВТА

 • проведення індивідуального і групового консультування дітей та дорослих;
 • надання психологічної допомоги пацієнтам;
 • психодіагностика;
 • створення психологічних портретів;
 • організація лікувальних заходів з використання методу арт-терапії;
 • інтерпретація і обговорення отриманих результатів;
 • розробка і проведення авторських арт-терапевтичних тренінгів та майстер-класів.

ОСОБИСТІ ЯКОСТІ АРТ-ТЕРАПЕВТА

 • здатність до емпатії і людинолюбство;
 • творча жилка і креативність;
 • комунікабельність та доброзичливість;
 • тактовність і порядність;
 • уважність до деталей.

ЯК СТАТИ АРТ-ТЕРАПЕВТОМ

Для того щоб стати арт-терапевтом на професійному рівні, необхідно мати вищу психологічну, педагогічну або художню освіту, а також здобути додаткові спеціальні знання з курсу арт-терапія. По закінченню даного курсу спеціаліст отримує диплом, який дає право працювати арт-терапевтом. Для бажаючих освоїти цю професію, спеціалізовані школи психології пропонують великий вибір як стаціонарних, так і онлайн-курсів з арт-терапії.

Як здобути вищу мистецьку освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
Zeus як лідер команди: аналіз лідерських якостей Данила Тесленка

Популярний гравець у Кіберспорт Данило Ігорович Тесленко народився в м. Харків 8 жовтня 1987 року. Він починав грати в Counter-Strike. У кіберспорті відомий під псевдонімом Zeus. 

Читати далі
Безкоштовні освітні онлайн-ресурси для українців

З початку російської агресії мільйони українців залишилися без роботи, а їхні діти – без можливості навчатися в школах. З огляду на це деякі освітні онлайн-ресурси надали відкритий доступ до своїх курсів.

Читати далі
Найбільш високооплачувані професії 2022 року: Топ-10

Дати точний прогноз, які професії будуть «найбільш грошовими» через 5-15 років, складно. Але однозначно можна спрогнозувати, за що платитимуть в Україні найбільше 2022 року.

Читати далі