Арт-терапія (від лат. ars - мистецтво і від грец. therapies - лікування) - це один із напрямів у психології та психотерапії, який допомагає у формуванні емоційної стабільності та відновленні психологічного здоров'я пацієнтів за допомогою творчості. Відповідно, арт-терапевт - це спеціаліст, який використовує творчість в лікувальних цілях.
ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ АРТ-ТЕРАПЕВТА
Арт-терапія сьогодні вважається одним з найбільш м'яких та безпечних методів, які використовують в роботі психологи та психотерапевти.
Арт-терапію успішно застосовують як в роботі з дітьми, так і з дорослими. Крім того, частими клієнтами арт-терапевтів є люди з обмеженими фізичними можливостями та особливостями у розвитку.
Метод арт-терапії застосовують при стресах, депресіях, емоційної нестабільності, підвищеної тривожності, заниженої самооцінки, невпевненості та інших порушень в поведінці і психіці.
Заняття з арт-терапії можуть проводитися як індивідуально, так і в групах. В ході лікування пацієнти не тільки насолоджуються витворами знаменитих діячів мистецтва, а й створюють свої власні роботи: пишуть картини, складають музику.
Важливим завданням арт-терапевта є створення сприятливих і безпечних умов, при яких пацієнт легко зможе включитися у творчий процес.
Залежно від складності ситуації курс лікування методом арт-терапії може займати від декількох днів до декількох років.
Арт-терапевти, як правило, працюють в дитячих державних і приватних освітніх установах, санаторно-профілактичних та лікувальних центрах, а також ведуть приватну практику.
Арт терапія використовує практично всі види творчості.
ВИДИ АРТ-ТЕРАПІЇ
Казкотерапія лікує за допомогою казок. Як правило, при використанні даного методу, спеціаліст розповідає історію або казку, в якій вміст повністю або частково відображає проблему, що спостерігається безпосередньо у пацієнта. Казки можуть бути як вже відомі народні, так і авторські придумані. Казкотерапія успішно застосовується в роботі з маленькими дітьми.
Театральна терапія допомагає впоратися з наявними страхами і комплексами шляхом програвання проблемної ситуації в рамках театральної постановки. Цей метод дозволяє безпечно «пережити» і виплеснути негативні емоції через акторську гру.
Музикотерапія як інструмент психологічної допомоги використовує музичні композиції. В рамках даної методики пацієнти можуть створювати як власну музику, яка буде показувати їхній внутрішній стан, так і слухати твори відомих композиторів.
Ізотерапія є одним з найпопулярніших методів арт-терапії. Тут пацієнт за допомогою художніх засобів переносить свої почуття і внутрішні переживання на папір, що допомагає спеціалісту краще зрозуміти корінь проблеми і знайти вірне її рішення. Крім того, ізотерапія допомагає розслабитися, відволіктися від негативних думок і турбот та навіть реалізувати свої приховані творчі таланти.
ОБОВ'ЯЗКИ АРТ-ТЕРАПЕВТА
- проведення індивідуального і групового консультування дітей та дорослих;
- надання психологічної допомоги пацієнтам;
- психодіагностика;
- створення психологічних портретів;
- організація лікувальних заходів з використання методу арт-терапії;
- інтерпретація і обговорення отриманих результатів;
- розробка і проведення авторських арт-терапевтичних тренінгів та майстер-класів.
ОСОБИСТІ ЯКОСТІ АРТ-ТЕРАПЕВТА
- здатність до емпатії і людинолюбство;
- творча жилка і креативність;
- комунікабельність та доброзичливість;
- тактовність і порядність;
- уважність до деталей.
ЯК СТАТИ АРТ-ТЕРАПЕВТОМ
Для того щоб стати арт-терапевтом на професійному рівні, необхідно мати вищу психологічну, педагогічну або художню освіту, а також здобути додаткові спеціальні знання з курсу арт-терапія. По закінченню даного курсу спеціаліст отримує диплом, який дає право працювати арт-терапевтом. Для бажаючих освоїти цю професію, спеціалізовані школи психології пропонують великий вибір як стаціонарних, так і онлайн-курсів з арт-терапії.
Як здобути вищу мистецьку освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!