Авіадиспетчер - це фахівець авіації, який здійснює контроль безпеки руху повітряного транспорту, координує його пересування, інформує екіпажі літаків про можливі погодні або технічны зміни, а також, за потреби, надає консультативну допомогу пілотам.
Крім того, в обов'язки авіадиспетчерів також входить напрямок руху літака на всьому маршруті його проходження: з моменту підняття шасі в одному аеропорті, до моменту посадки – в іншому. Перебуваючи в різних містах і країнах, вони уважно спостерігають за рухом повітряного транспорту у своїй зоні, а після – передають його ведення фахівцям з відповідних областей. Чи потрібно казати про те, що авівдиспетчер не має права на помилку, тому що відповідає за людські життя.
ВИМОГИ ДО АВІАДИСПЕТЧЕРА
- вища профільна освіта;
- знання англійської мови на рівні Advanced;
- висока швидкість реакції;
- вміння моментально оцінювати ситуацію та ухвалювати рішення;
- чітка дикція та мова без дефектів;
- глибокі знання цивільної та військової авіації, техніки та стратегії, метрології, повітряної навігації, психології і т.п.;
- стресостійкість;
- міцне фізичне та психічне здоров'я.
Зрозуміло, що крім високої відповідальності професія авіадиспетчера досить престижна, затребувана та добре оплачувана.
Якщо ви любите небо та готові годинами просиджувати біля пульта монітора, цілком можливо, що у вас вийде освоїти цю цікаву професію і стати авіадиспетчером.
ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВСТУПУ*
Сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання з предметів:
- українська мова та література
- математика
- фізика або англійська мова
Профільна спеціальність: "Авіаційний транспорт", спеціалізації: "Керування повітряним рухом", "Обслуговування повітряних судів".
Строки навчання авіадиспетчерів: після 4 років навчання привласнюється ступінь бакалавра, після 1 року навчання на базі бакалавра привласнюється ступінь фахівець або магістр.
* Інформація для вступу в різних ВНЗ може відрізнятися.
Як здобути вищу авіаційну освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!