Авіадиспетчер (Диспетчер управління повітряним рухом)

Авіадиспетчер (Диспетчер управління повітряним рухом)

Авіадиспетчер - це фахівець авіації, який здійснює контроль безпеки руху повітряного транспорту, координує його пересування, інформує екіпажі літаків про можливі погодні або технічны зміни, а також, за потреби, надає консультативну допомогу пілотам.

Крім того, в обов'язки авіадиспетчерів також входить напрямок руху літака на всьому маршруті його проходження: з моменту підняття шасі в одному аеропорті, до моменту посадки – в іншому. Перебуваючи в різних містах і країнах, вони уважно спостерігають за рухом повітряного транспорту у своїй зоні, а після – передають його ведення фахівцям з відповідних областей. Чи потрібно казати про те, що авівдиспетчер не має права на помилку, тому що відповідає за людські життя.

ВИМОГИ ДО АВІАДИСПЕТЧЕРІВ

  • вища профільна освіта;
  • знання англійської мови на рівні Advanced;
  • висока швидкість реакції;
  • вміння моментально оцінювати ситуацію та ухвалювати рішення;
  • чітка дикція та мова без дефектів;
  • глибокі знання цивільної та військової авіації, техніки та стратегії, метрології, повітряної навігації, психології і т.п.;
  • стресостійкість;
  • міцне фізичне та психічне здоров'я.

Зрозуміло, що крім високої відповідальності професія авіадиспетчера досить престижна, затребувана та добре оплачувана.

ДЕ МОЖУТЬ ПРАЦЮВАТИ АВІАДИСПЕТЧЕРИ В УКРАЇНІ

Авіадиспетчери в Україні можуть працювати в різних місцях, пов'язаних з управлінням повітряним рухом. Основні локації для роботи авіадиспетчерів:

Аеропорти: диспетчери можуть працювати в аеропортах, де вони забезпечують безпеку посадки та зльоту літаків, а також управління повітряним рухом в аеродромному просторі. В Україні найбільші аеропорти, де можуть працювати диспетчери:

  • Київ (аеропорти "Київ-Бориспіль" та "Київ-Жуляни")
  • Львів (аеропорт „Львів“ імені Данила Галицького)
  • Одеса (аеропорт "Одеса")
  • Харків (аеропорт "Харків")
  • Дніпро (аеропорт "Дніпро")
  • інші регіональні аеропорти.

Центри управління повітряним рухом (АТ "Украерорух"): це організація, яка забезпечує управління повітряним рухом по всій території України. Вони мають кілька диспетчерських центрів по країні, які обслуговують різні частини повітряного простору.

Авіадиспетчери можуть працювати як в цивільній, так і в військовій авіації, хоча цивільний сектор переважає у загальній кількості.

СКІЛЬКИ ЗАРОБЛЯЮТЬ АВІАДИСПЕТЧЕРИ В УКРАЇНІ

Заробітна плата авіадиспетчерів в Україні може значно варіюватися залежно від ряду факторів, таких як досвід роботи, рівень кваліфікації, тип роботи (цивільний чи військовий сектор), а також місце праці. Ось орієнтовні дані про зарплати авіадиспетчерів:

Початкова зарплата авіадиспетчера в Україні може коливатися в межах 15 000 - 25 000 грн.на місяць. Для досвідчених спеціалістів зарплата може досягати 30 000 - 50 000 грн. на місяць. Найвищі зарплати можуть бути в великих аеропортах та диспетчерських центрах, де кваліфікація і досвід мають значення. У таких випадках авіадиспетчери можуть заробляти 60 000 грн. і більше.

Якщо ви любите небо та готові годинами просиджувати біля пульта монітора, цілком можливо, що у вас вийде освоїти цю цікаву професію і стати авіадиспетчером.

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВСТУПУ*

Сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання з предметів:

  1. українська мова та література
  2. математика
  3. фізика або англійська мова

Профільна спеціальність: "Авіаційний транспорт", спеціалізації: "Керування повітряним рухом", "Обслуговування повітряних судів".

Строки навчання авіадиспетчерів: після 4 років навчання привласнюється ступінь бакалавра, після 1 року навчання на базі бакалавра привласнюється ступінь фахівець або магістр.

* Інформація для вступу в різних ВНЗ може відрізнятися.

Як здобути вищу авіаційну освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!

Рекомендовані навчальні заклади
 Національний аерокосмічний університет імені М.Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут"
  • Status:
    Державний
  • Адреса:
    вул. Чкалова, 17
  • Телефон приймальної комісії:
    (057) 788-43-13
  • Місто:
    Харків
Останні новини
Топові професії у кіберспорті

Кіберспорт вже давно перестав бути просто розвагою. Він перетворився на глобальну індустрію, яка дуже швидко розвивається, залучає мільйони професіоналів, фанатів та гравців по всьому світу.

Читати далі
Переваги та недоліки занять із репетитором

Вагаєтесь, чи потрібен вашій дитині репетитор? Дізнайтеся про всі переваги та недоліки індивідуальних занять.

Читати далі
Професії, що підлягають бронюванню від мобілізації в Україні 2024-2025

У 2024 році виникла гостра необхідність позначити професії, які мають підлягати бронюванню та встановити відповідні правила реалізації цього процесу.

Читати далі