Дегустатор (Тітестер, Кап-тестер)

Дегустатор (Тітестер, Кап-тестер)

Дегустатор - це фахівець, який за допомогою проб на смак, нюху і зору визначає якість того чи іншого продукту.

Дегустаторів розрізняють залежно від продуктів, на яких вони спеціалізуються. Бувають дегустатори вина, сиру, шоколаду, парфумів та інші. Наприклад, чай тестують тітестери, а каву – кап-тестери.

Основне завдання дегустатора полягає у визначенні недоліків і переваг дегустованого продукту. Крім того, дегустатори беруть участь у розробках нового смаку або аромату.

Дегустатори у своїй роботі користуються нюхом, смаковими рецепторами та зоровою оцінкою. Всі ці «помічники» дають можливість дегустаторам дати оцінку дегустованого продукту. Наприклад, оцінити колір або визначити складові компоненти продукту.

Для якісного виконання своїх обов'язків дегустатори повинні дотримуватися певних правил. Наприклад, їм не дозволяється курити, вживати алкоголь і користуватися парфумами. Всі ці звички можуть згубно позначитися на сприйнятті компонентів дегустованого продукту.

Перевірити свої сили або підтвердити професіоналізм дегустатори можуть на всіляких конкурсах і чемпіонатах. Наприклад, для професійних дегустаторів вина щорічно проводять чемпіонат світу з дегустації вина наосліп.

Професія дегустатор не для всіх. Тільки людина, яка володіє прекрасним нюхом, а також здатністю безпомилково на смак розрізнити та охарактеризувати дегустований продукт можуть опанувати цю професією.

Що стосується освіти, то, щоб стати дегустатором необхідно здобути вищу освіту в той сфері, в якій він планує працювати. Наприклад, це може бути спеціальність «Технолог харчового виробництва», або «Технологія парфюмерно-косметичних засобів». 

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
09.08.2020
Список найпопулярніших професій для віддаленої роботи 2020 року

Сьогодні представники популярних професій у сфері дизайну, написання текстів, створення та просування сайтів цілком успішно можуть працювати як в офісі, так і віддалено.

Читати далі
30.05.2020
Професії майбутнього в сфері будівництва та міського господарства

 

Сьогодні активно впроваджуються технологічні інновації в сфері будівництва та міського господарства, що, безумовно, спричинить за собою появу нових фахівців на ринку праці.

Читати далі
17.02.2020
КИТАЙ ЗАПРОШУЄ ВОЛОНТЕРІВ НА ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ 2022 У ПЕКІНІ

Стартував набір волонтерів для допомоги в організації і проведенні Олімпійських ігор 2022 року у Пекіні, які пройдуть з 4 по 20 лютого.

Читати далі