Дегустатор (Тітестер, Кап-тестер)

Дегустатор (Тітестер, Кап-тестер)

Дегустатор - це фахівець, який за допомогою проб на смак, нюху і зору визначає якість того чи іншого продукту.

Дегустаторів розрізняють залежно від продуктів, на яких вони спеціалізуються. Бувають дегустатори вина, сиру, шоколаду, парфумів та інші. Наприклад, чай тестують тітестери, а каву – кап-тестери.

Основне завдання дегустатора полягає у визначенні недоліків і переваг дегустованого продукту. Крім того, дегустатори беруть участь у розробках нового смаку або аромату.

Дегустатори у своїй роботі користуються нюхом, смаковими рецепторами та зоровою оцінкою. Всі ці «помічники» дають можливість дегустаторам дати оцінку дегустованого продукту. Наприклад, оцінити колір або визначити складові компоненти продукту.

Для якісного виконання своїх обов'язків дегустатори повинні дотримуватися певних правил. Наприклад, їм не дозволяється курити, вживати алкоголь і користуватися парфумами. Всі ці звички можуть згубно позначитися на сприйнятті компонентів дегустованого продукту.

Перевірити свої сили або підтвердити професіоналізм дегустатори можуть на всіляких конкурсах і чемпіонатах. Наприклад, для професійних дегустаторів вина щорічно проводять чемпіонат світу з дегустації вина наосліп.

Професія дегустатор не для всіх. Тільки людина, яка володіє прекрасним нюхом, а також здатністю безпомилково на смак розрізнити та охарактеризувати дегустований продукт можуть опанувати цю професією.

Що стосується освіти, то, щоб стати дегустатором, необхідно здобути вищу освіту в той сфері, в якій він планує працювати. Наприклад, це може бути спеціальність «Технолог харчового виробництва», або «Технологія парфюмерно-косметичних засобів». 

Як здобути вищу освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
Куди вступати: найперспективніші професії 2021-2025 років

Щорічно нові молоді спеціалісти, закінчивши своє навчання, починають активний пошук роботи. Пропонуємо ознайомитися зі списком одних з найбільш привабливих напрямків для навчання в найближчі 5 років.

Читати далі
Косплей: хобі чи спосіб заробітку

Мистецтво перевтілення, магія перевдягань і змалювання образу до найдрібніших деталей - це КОСПЛЕЙ. Сьогодні цей модний напрямок набирає обертів і в Україні.

Читати далі
ТОП-7 НАЙНОВІШИХ МОДНИХ ПРОФЕСІЙ ДЛЯ ДІВЧАТ

Останнім часом на українському ринку праці стало з'являтися все більше модних і цікавих професій для дівчат. Вони відрізняються своєю яскравістю, незвичайністю і, як правило, включають в себе нотки творчості.

Читати далі