Ендоскопіст

Ендоскопіст

Ендоскопіст (у перекладі з грецької «endon» – усередині і «skopeo» – дивитися) – це фахівець, що проводить візуальні дослідження порожнистих і трубчастих органів за допомогою спеціальних медичних пристроїв – ендоскопів.

Зазвичай процедура ендоскопії передбачає введення спеціального медичного апарату у внутрішні органи пацієнта через його природні шляхи або спеціально створені хірургом отвори. Далі такий оптичний прилад, обладнаний спеціальним підсвічуванням, передає « те, що бачить» на спеціальний монітор, за яким працює кваліфікований ендоскопіст. Отримавши необхідну інформацію, цей фахівець готує свій професійний висновок, який згодом може бути використаний для постановки лікарем правильного діагнозу.

ДЛЯ ЧОГО ПРОВОДЯТЬ ЕНДОСКОПІЮ:

  • вивчення стану та патологій внутрішніх органів;
  • забір матеріалу для біопсії;
  • хірургічні дослідження;
  • введення лікарських засобів за допомогою ендоскопів.

ОБОВ'ЯЗКИ ЕНДОСКОПІСТА:

  • підготовка обладнання до проведення дослідження;
  • інструктаж для пацієнта;
  • здійснення процедури;
  • консультування та підготовка професійного висновку.

Не секрет, що сучасна ендоскопія – це процедура, яка знайшла широке застосування в різних областях медицини. Сьогодні за допомогою ендоскопів здійснюють дослідження та лікування різних захворювань шлунка, кишечнику, сечостатевої системи, легенів, бронхів, трахей і т.д. До того ж, завдяки ендоскопії, пацієнтам досить часто вдається уникнути зайвого хірургічного втручання. Напевно тому, у даний момент, ендоскопія є досить популярним методом проведення діагностики внутрішніх органів.

Для того щоб стати ендоскопістом, необхідно, у першу чергу, здобути вищу медичну освіту і тільки після пройти підготовку за спеціальністю "Ендоскопія".

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
30.05.2020
Професії майбутнього в сфері будівництва та міського господарства

 

Сьогодні активно впроваджуються технологічні інновації в сфері будівництва та міського господарства, що, безумовно, спричинить за собою появу нових фахівців на ринку праці.

Читати далі
17.02.2020
КИТАЙ ЗАПРОШУЄ ВОЛОНТЕРІВ НА ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ 2022 У ПЕКІНІ

Стартував набір волонтерів для допомоги в організації і проведенні Олімпійських ігор 2022 року у Пекіні, які пройдуть з 4 по 20 лютого.

Читати далі
10.01.2020
ФОТОКОНКУРС від ООН
Організація Об'єднаних Націй проголосила 2020 Міжнародним роком охорони здоров'я рослин (МГОЗР). У зв'язку з цим було оголошено конкурс фотографій.
Читати далі