Ендоскопіст

Ендоскопіст

Ендоскопіст (у перекладі з грецької «endon» – усередині і «skopeo» – дивитися) – це фахівець, що проводить візуальні дослідження порожнистих і трубчастих органів за допомогою спеціальних медичних пристроїв – ендоскопів.

Зазвичай процедура ендоскопії передбачає введення спеціального медичного апарату у внутрішні органи пацієнта через його природні шляхи або спеціально створені хірургом отвори. Далі такий оптичний прилад, обладнаний спеціальним підсвічуванням, передає « те, що бачить» на спеціальний монітор, за яким працює кваліфікований ендоскопіст. Отримавши необхідну інформацію, цей фахівець готує свій професійний висновок, який згодом може бути використаний для постановки лікарем правильного діагнозу.

Ендоскопію проводять для вивчення стану і патологій внутрішніх органів, при заборі матеріалу для біопсії, при хірургічних дослідженнях. Крім того, за допомогою ендоскопів вводять лікарські препарати в організм людини.

Обов'язки ендоскопіста

  • підготовка обладнання до проведення дослідження;
  • інструктаж для пацієнта;
  • здійснення процедури;
  • консультування та підготовка професійного висновку.

Не секрет, що сучасна ендоскопія – це процедура, яка знайшла широке застосування в різних областях медицини. Сьогодні за допомогою ендоскопів здійснюють дослідження та лікування різних захворювань шлунка, кишечнику, сечостатевої системи, легенів, бронхів, трахей і т.д. До того ж, завдяки ендоскопії, пацієнтам досить часто вдається уникнути зайвого хірургічного втручання. Напевно тому, у даний момент, ендоскопія є досить популярним методом проведення діагностики внутрішніх органів.

Для того щоб стати ендоскопістом, необхідно, у першу чергу, здобути вищу медичну освіту і тільки після пройти підготовку за спеціальністю "Ендоскопія".

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
24.09.2020
ТОП-7 НАЙНОВІШИХ МОДНИХ ПРОФЕСІЙ ДЛЯ ДІВЧАТ

Останнім часом на українському ринку праці стало з'являтися все більше модних і цікавих професій для дівчат. Вони відрізняються своєю яскравістю, незвичайністю і, як правило, включають в себе нотки творчості.

Читати далі
09.08.2020
Список найпопулярніших професій для віддаленої роботи 2020 року

Сьогодні представники популярних професій у сфері дизайну, написання текстів, створення та просування сайтів цілком успішно можуть працювати як в офісі, так і віддалено.

Читати далі
30.05.2020
Професії майбутнього в сфері будівництва та міського господарства

 

Сьогодні активно впроваджуються технологічні інновації в сфері будівництва та міського господарства, що, безумовно, спричинить за собою появу нових фахівців на ринку праці.

Читати далі