Консул (у перекладі з лат. «людина поради») – це посадова особа, що представляє інтереси своєї країни та здійснює захист її громадян в іншій державі.
Генеральний консул, віце-консул, консул і консульський агент – усе це посади, які відносяться до консульського рангу та мають відповідні йому повноваженнями.
ОБОВ'ЯЗКИ КОНСУЛА
- розвиток політичних, економічних і культурних зв'язків між двома державами;
- моніторинг необхідної інформації;
- сприяння у виконанні своїх обов'язків представникам міністерств і підприємств, а також екіпажам повітряних або морських суден, що прибувають на території чужої країни;
- представлення їхніх інтересів у державних органах або в судах;
- ведення обліку громадян своєї держави та надання їм допомоги у вирішенні різних юридичних, соціальних або економічних питань;
- консульська легалізація документів;
- видача віз, продовження паспортів та реєстрація актів громадянського стану.
У більшості країн світу працюють як державні консули, так і почесні. Державний (генеральний) консул призначається відповідними органами своєї країни, шляхом видачі йому Консульського Патенту (посвідчення про призначення на посаду). Після цього його кандидатура узгоджується з приймаючою державою і у випадку позитивної відповіді, майбутній консул одержує спеціальний дозвіл, який називається екзекватурою.
ВИМОГИ ДО КОНСУЛА
- профільна вища освіта;
- знання декількох іноземних мов;
- бездоганна репутація;
- досвід роботи в Міністерстві закордонних справ;
- наявність Консульського Патенту;
- бажання допомагати людям.
Почесні консули – це приватні особи, що фактично виконують консульські функції, але, що не перебувають на державній службі своїх держав. Часто серед них зустрічаються успішні бізнесмени, промисловці або юристи.
Якщо ви прагнете в майбутньому стати консулом, і незалежно від того, яким видом консульської роботи ви б прагнули займатися, перше, що потрібно зробити, - це здобути якісну вищу освіту, наприклад, за фахом «Міжнародне право», «Міжнародні відносини» або «Дипломатична робота».
Як здобути вищу юридичну освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!