Космічний гід

Космічний гід

Хто такий космічний гід? Уявіть таку картину.

Ви зручно розташувалися в кріслі космічного прогулянкового катера і слухаєте розповідь вашого гіда про астероїд, планету або нашу «домашню» галактику Чумацький Шлях.

Ваш гід (ні, не робот, як ви могли подумати) – людина, в гарній уніформі та з голосом, завдяки технологіям, які створюють ефект того, що ця розповідь викладається їм лише для вас.

«…Погляньте наліво, це станція телепорту «Мир», з неї наші туристи вирушають до далеких галактик; подивіться праворуч, це пам'ятник Ілону Маску, ні, це не той Tesla Roadster, який у 2018 році він запустив у космос, але модель, яка точно його повторює, так, ми підлетимо ближче, і ви зможете зробити фото на тлі...»

У широких ілюмінаторах тим часом миготять приголомшливі ілюстрації його оповідання, одна красивіша за іншу.

Уявили? Якщо поки що не виходить, не варто турбуватися. Все вийде, коли професія «космічний гід» із низки професій віддаленого майбутнього перейде до нашого сьогодення.

КОСМІЧНИЙ ТУРИЗМ

До того, що це станеться незабаром, є всі передумови.

Адже вже зараз літають у космос перші космічні пасажири, Virgin Galactic, Blue Origin і SpaceX продовжують негласне змагання, а «Falcon»-и Маска, начебто це в звичайному порядку речей, злітають і сідають на той самий злітно-посадковий модуль.

Є комерційні польоти до космосу, де місця на кораблях розписані на багато років уперед, і приватні космодроми, та й перший космічний турист Денніс Тіто побував на орбіті Землі ще 2001 року. І шаленими темпами космічна галузь, що освоює нові технології, улюблене дітище багатьох країн і міждержавних космічних програм.

Ми маємо пишатися і тим, що у багатьох космічних кораблях успішно працюють деталі та цілі блоки найскладнішого обладнання, зробленого та зібраного українськими ракетобудівниками.

Всі ці приголомшливі події, які раніше було неможливо уявити, відбуваються практично на наших очах.

Тому готуватися до того, щоби стати космічним гідом, можна і потрібно вже зараз.

ЧИМ ЗАЙМАЄТЬСЯ КОСМІЧНИЙ ГІД

Коло щоденних робочих обов'язків космічного гіда буде досить широким і різноманітним.

 • Докладно вивчити маршрут майбутньої екскурсії та її тематику.
 • Познайомитись зі своїм колегою-пілотом.
 • Продумати можливість зупинок для того, щоб підкріпитися, упорядкувати себе і купити сувеніри в космічному кафе.
 • Зустрітися з майбутніми туристами.
 • Запросити їх на борт та запропонувати розташуватися по місцях.
 • Займати їхню увагу під час польоту захоплюючими розповідями про пам'ятки.
 • Дбати про їхню зручність, безпеку та гарний настрій під час польоту…

У будь-якому випадку, гід для космічних туристів, що супроводжує вас у вашій подорожі і робить все для того, щоб вона була цікавою, безпечною, швидкою і зручною, буде поруч.

КОСМІЧНИЙ ГІД – НЕОБХІДНІ ЯКОСТІ

А тепер знову уявляємо нашу космічну екскурсію. У скільки разів більше, ніж висококласний та високопрофесійний, але звичайний гід, має знати гід у сфері космічного туризму?

 • Технічний стан довіреного йому засобу пересування та професіоналізм пілота.
 • Назви сотень планетоїдів та спіральних галактик по дорозі, відстані до них та історію їхнього освоєння.
 • Фізична витривалість та міцний вестибулярний апарат (перевантаження!).
 • Моральна стійкість, товариськість та дбайливе ставлення до туристів.

Космічний гід за визначенням не повинен бути людиною банальною. Крім фізичної та психологічної підготовки знадобиться величезний багаж уже наявних знань про Землю, ближній і далекий космос, а також ті знання, які, без сумніву, з мрій та фантастики стануть реальністю вже найближчим часом. Наближаючи еру вільних міжзоряних подорожей, нинішні дослідники космосу випереджають свій час завдяки новаціям та пристрасті до експериментаторства.

Здоровий авантюризм, який допомагав відкривати нові материки та винаходити те, чого раніше не було, допоможе і у справі… ні, не освоєння космосу. Тому що освоєння космосу та планет Сонячної системи, дослідження далеких куточків Галактики відбувається вже зараз.

ЯК СТАТИ КОСМІЧНИМ ГІДОМ

Відповісти на питання, де вчитися на космічного гіда, поки що складно… Космічний гід – це людина з навичками космонавта та знаннями вченого, фізично та психологічно готова до незвичайного поля діяльності. Але очевидно, що вчитися та стати космічним гідом буде можливо вже найближчим часом.

Наш космічний гід, розумниця і атлет повинен бути налаштований на ту хвилю прекрасного невгамовного бажання дослідження недослідженого і пізнання поки непізнаного, залишаючись при цьому розсудливим співрозмовником і турботливим супроводжуючим для туристів. Адже тільки будучи захопленою своєю справою людиною, можна творити дива не тільки в цирку чи на сцені, а й у реальному житті, яким би фантастичним воно не здавалося з погляду сьогоднішнього дня.

Професія гіда для космічних туристів – не далека перспектива, а близька та очікувана реальність нашого майбутнього. Космічний гід і є професія з майбутнього: майбутніх подорожей та нових відкриттів. Частково рекламіст, частково дослідник (адже навіть знайомий нам маршрут іноді виглядає по-новому), провідник і супроводжуючий на шляху до невідомого.

ДЕ МОЖУТЬ ПРАЦЮВАТИ КОСМІЧНІ ГІДИ

У недалекому майбутньому космічні гіди стануть важливою складовою штату корпорацій та міжнародних організацій, які займаються дослідженням космосу. Кому, як не гідам, гідно представляти вдосконалені моделі зорельотів та розробляти захоплюючі маршрути для майбутніх екскурсій. Хто знає, можливо навіть зараз в аерокосмічних фірмах-гігантах типу SpaceX або Virgin Galactic проводяться підготовка та тренінги для представників цієї професії майбутнього.

З розвитком нових технологій у космічній галузі та комерційного використання космосу, як місця екзотичних поїздок, подорожі для космічних туристів стануть менш дорогими та доступними для більшої кількості бажаючих. А поруч із вами у цих подорожах буде ваш космічний гід.

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
Zeus як лідер команди: аналіз лідерських якостей Данила Тесленка

Популярний гравець у Кіберспорт Данило Ігорович Тесленко народився в м. Харків 8 жовтня 1987 року. Він починав грати в Counter-Strike. У кіберспорті відомий під псевдонімом Zeus. 

Читати далі
Безкоштовні освітні онлайн-ресурси для українців

З початку російської агресії мільйони українців залишилися без роботи, а їхні діти – без можливості навчатися в школах. З огляду на це деякі освітні онлайн-ресурси надали відкритий доступ до своїх курсів.

Читати далі
Найбільш високооплачувані професії 2022 року: Топ-10

Дати точний прогноз, які професії будуть «найбільш грошовими» через 5-15 років, складно. Але однозначно можна спрогнозувати, за що платитимуть в Україні найбільше 2022 року.

Читати далі