МЕДИЧНІ ПРОФЕСІЇ МАЙБУТНЬОГО


Сьогодні біотехнології та медицина розвиваються як ніколи стрімко і мають велику потребу в професіоналах, про існування спеціалізацій яких ми з вами раніше навіть не здогадувалися. Які ж фахівці в галузі медицини вже сьогодні починають користуватися великим попитом і є медичними професіями майбутнього ...

ОПЕРАТОР МЕДИЧНИХ РОБОТІВ

МЕДИЦИНА + IT-ТЕХНОЛОГІЇ

Оператор медичних роботів - це фахівець з управління роботами, яких використовують в медичних цілях, зокрема, при проведенні складних операцій.

Вже сьогодні, в найпередовіших клініках світу, операції проводять за допомогою таких роботизованих систем. Вони здатні виконувати найскладніші операції з більш високою точністю, ніж це роблять досвідчені хірурги.

Перший успішний досвід проведення хірургічної операції за допомогою робота був ще в 2001 році. Жінці видалили жовчний міхур. Це був робот-хірург, керований комп'ютерною системою «da Vinci», вартістю близько 2 млн. $. Він складається з двох блоків: один з яких - це пульт хірурга - оператора, інший - чотирирукий робот-маніпулятор. Зараз цього роботизованого «хірурга» використовують у всьому світі. І, безумовно, будуть потрібні оператори, які зможуть налаштовувати такі хірургічні системи і ними керувати.

ДИЗАЙНЕР БІОДРУКУ

МЕДИЦИНА + ТКАНИННА ІНЖЕНЕРІЯ + БІОЛОГІЯ + IT-ТЕХНОЛОГІЇ + ДИЗАЙН

Дизайнер біодруку - це фахівець зі створення цифрового макету органів та живих тканин. Створення макета передує створенню безпосередньо самого органу.

Біодрук на 3D - принтері передбачає відтворення високоточних тривимірних моделей людських органів, які згодом можуть бути пересаджені живому організму.

Дана технологія є однією з найперспективніших та багатообіцяючих в сучасній медицині. Висока смертність серед людей, які потребують пересадки органів, та які так і не дочекаються своєї черги, - робить біодрук одним з найактуальніших напрямів в регенеративній медицини.

Зараз бідрук - це той сектор, куди йдуть великі інвестиції, а попит на фахівців біодруку найближчим часом, безумовно, буде зростати.

БІОЕТИК


МЕДИЦИНА + БИОЛОГИЯ + ЮРИСПРУДЕНЦИЯ + ПРАВО

Біоетик - це фахівець, який визначає правові та етичні аспекти процесів, що відбуваються в генній інженерії, трансплантології, евтаназії та інших медичних областях.

З причини стрімкого розвитку біомедичних технологій наукові лабораторії, біоінженерні центри, а також самі пацієнти просто не зможуть обійтися без фахівців даного напряму. Такі серйозні процеси як, наприклад, втручання в геном людини або клонування людини, безумовно, зажадають консультації біоетика.

Сьогодні навчальні програми по біоетиці вже пропонують університети Канади, США та Великобританії.

МОЛЕКУЛЯРНИЙ ДІЄТОЛОГ


МЕДИЦИНА (ДІЄТОЛОГІЯ) + БІОХІМІЯ + МОЛЕКУЛЯРНА БІОЛОГІЯ + ГЕНЕТИКА

Молекулярний дієтолог - це фахівець, який розробляє індивідуальні програми харчування, враховуючи генетичні особливості людини та молекулярний склад їжі.

Молекулярні дієтологи впевнені, що щоденне вживання корисної та різноманітної їжі, підібраною в індивідуальному порядку, здатне запобігти розвитку багатьох хвороб і значно продовжити активне життя людини.

РОЗРОБНИК КІБЕРПРОТЕЗІВ ТА ІМПЛАНТІВ

МЕДИЦИНА (ПРОТЕЗУВАННЯ) + НЕЙРОФІЗІОЛОГІЯ + IT-ТЕХНОЛОГІЇ + РОБОТОТЕХНІКА + ІНЖЕНЕРІЯ

Розробник кіберпротезів або протезів нового покоління - це фахівець зі створення штучних пристроїв - імплантів, які поєднуються із живими тканинами конкретної людини. Завдяки тому, що імпланти взаємодіють із нервовою системою, людина має можливість управляти протезом, ніби це його справжня кінцівка.

Останні досягнення в сфері високотехнологічного протезування відкривають великі перспективи для людей з обмеженими фізичними можливостями. Кіберпротези дають можливість людям, які втратили ту чи іншу кінцівку, максимально комфортно жити в навколишньому світі.

Сьогодні кіберпротезування дуже швидко розвивається: розробляються імпланти-електростимулятори для паралізованих людей, вдосконалюються протези кінцівок, які здатні виконувати все більш складні функції.

ТКАНИННИЙ ІНЖЕНЕР

МЕДИЦИНА + БІОЛОГІЯ + ХІМІЯ + ФІЗИКА + IT-ТЕХНОЛОГІЇ

Тканинний інженер - це фахівець, який займається розробкою і контролем виробничого процесу по створенню внутрішніх органів, кісток і сполучних тканин, придатних для трансплантації. Тканинна інженерія активно розвивається і є одним з найбільш перспективних напрямрямів в сучасній науці. Кращі фахівці цього напряму працюють над тим, щоб незабаром можна було замінити будь-який пошкоджений, втрачений або навіть відсутній з народження орган людини.

МЕРЕЖЕВИЙ ЛІКАР

МЕДИЦИНА + IT-ТЕХНОЛОГІЇ

Мережевий лікар (лікар телемедицини) - це лікар, який за допомогою телекомунікаційних технологій дистанційно надає медичні послуги. Профілактика, консультація, постановка діагнозу, первинна медична допомога - всі ці послуги можна буде надавати віддалено.

За допомогою медичних гаджетів можна буде проводити моніторинг стану організму людини дистанційно. У найближчі кілька років очікується зростання цього напряму в медицині. Буде потрібно багато фахівців, які зможуть надавати допомогу в режимі онлайн.

Zeus як лідер команди: аналіз лідерських якостей Данила Тесленка

Популярний гравець у Кіберспорт Данило Ігорович Тесленко народився в м. Харків 8 жовтня 1987 року. Він починав грати в Counter-Strike. У кіберспорті відомий під псевдонімом Zeus. 

Читати далі
Безкоштовні освітні онлайн-ресурси для українців

З початку російської агресії мільйони українців залишилися без роботи, а їхні діти – без можливості навчатися в школах. З огляду на це деякі освітні онлайн-ресурси надали відкритий доступ до своїх курсів.

Читати далі
Найбільш високооплачувані професії 2022 року: Топ-10

Дати точний прогноз, які професії будуть «найбільш грошовими» через 5-15 років, складно. Але однозначно можна спрогнозувати, за що платитимуть в Україні найбільше 2022 року.

Читати далі