Найбільш високооплачувані професії 2022 року: Топ-10

Мільйони старшокласників України замислюються, куди вступати 2022 року. Професій багато, але кожен хотів би мати не тільки затребувану, а й добре оплачувану посаду, а не диплом, що просто пилиться на полиці. Дати точний прогноз, які професії будуть «найбільш грошовими» через 5-15 років, складно. Але однозначно можна спрогнозувати, за що платитимуть в Україні найбільше 2022 року.

10 місце: Біржовий брокер - $1300

Це посередник між продавцями та покупцями цінних паперів. Брокер діє на користь клієнта, домагаючись оптимальних умов угоди. До його обов'язків також належить надання консультацій з питань біржі, ведення документації, виконання доручень.

Брокер повинен мати юридичну освіту, знати основи фінансування, вміти швидко вирішувати спірні ситуації. Його зарплата, як правило, - це комісія від угоди.

9 місце: Комерційний директор - $1400

Комерційний директор - відповідальна керівна посада, що включає широке коло обов'язків:

 • інспекція з питань бюджету;
 • курування маркетингової та рекламної стратегій;
 • планування роботи компанії;
 • взаємодія та покращення контактів з постачальниками.

Залежно від масштабу компанії, обсягу обов'язків та інших факторів зарплата фахівця може досягати $2200+%. Саме такі цифри зафіксовано під час аналізу понад 350 пропозицій за листопад 2021 р. на сайті Work.ua.

Претендувати на посаду комерційного директора можуть випускники профільних факультетів. Серед професійних навичок мають бути знання іноземних мов, менеджмент, економіка, право, законодавство.

8 місце: Медіабайєр - $1665

Медіабайєр – професія, затребувана в медійних та PR-агенціях. Це спеціаліст, який рекламує продукцію на телебаченні, радіомовленні, в інтернеті, на друкованих носіях і т. д. Робота аналітична, яка вимагає:

 • знання безлічі метрик та показників;
 • володіння різними моделями закупівлі;
 • уміння працювати з рекламними платформами;
 • аналізу сервісів та тизерних мереж;
 • оцінка ефективності трафіку.

Для роботи медіабайєром потрібна освіта у сфері реклами чи соціології.

7 місце: Team leader – $1850

Дослівно з англійської "Team leader" перекладається як "лідер команди". До його обов'язків входить керівництво групою розробників в IT-компаніях, а саме:

 • взаємодія із клієнтами;
 • планування бюджету;
 • делегування повноважень між членами команди;
 • розробка, дизайн, маркетинг проектів;
 • підвищення професіоналізму працівників.

Крім менеджерських повноважень, тимлід володіє і технічною стороною справи. Це допомагає йому орієнтуватися у проектах та приймати виважені рішення.

6 місце: Product manager у фармацевтиці – $2000

Фахівець відповідає за створення нового продукту, а його діяльність тісно пов'язана з технологіями, бізнесом та дизайном. У результаті роботи доводиться брати на себе різні функції, вивчати багато варіантів. Тому продукт-менеджерів часто називають міні-директорами. Вони повністю відповідають за продукт, починаючи від концепції створення, контролю процесу виробництва та до кінцевого результату. Продукт-менеджери вміють генерувати ідеї, організовувати рекламні кампанії, просувати товар над ринком. Від них багато в чому залежить прибуток та перспективи організації. Тож і зарплата відповідна.

5 місце: Data scientist – $2500

Data scientist – спеціаліст, який структурує великі обсяги інформації. Це можуть бути:

 • метеозведення за певний період;
 • статистика запитів у пошукових системах;
 • бази даних ДНК мікроорганізмів.

У своїй роботі Data scientist використовує математичну статистику та штучний інтелект. Результатом стає складання прогнозів та визначення оптимального методу вирішення поставленого завдання.

Щоб досягти успіху в професії, потрібно мати аналітичний склад розуму, ретельність, посидючість і наполегливість.

4 місце: Стоматолог-ендодонтист - $2600

Це не просто стоматолог, а спеціаліст вузького профілю – займається лікуванням зубних каналів під дентальним мікроскопом.

Загалом стоматологам будь-якої спеціалізації платять добре. Але ендодонтисти мають особливі знання, досвід і мануальні навички, що дозволяють знаходити і лікувати найскладніші канали.

3 місце: Senior Front-end Developer - $3000

Спеціаліст, який розробляє складний контент для веб-сторінок на JavaScript. Це не звичайні картинки та тексти, а:

 • інтерактивні карти та графіки;
 • анімація;
 • динамічні оновлення даних;
 • прокручування відео у програвачах.

Front-end Developer відповідає за те, як виглядає сайт і інтерфейс користувача в браузері.

Як і будь-якому програмісту, фронтенд-девелоперу важливо мати прагнення до самоосвіти. Інтерфейси веб-сторінок та послуги удосконалюються. Доводиться знати новинки та фішки, щоб налаштовувати сайти під нові гаджети.

2 місце: Java-програміст - $3300

Створює софт різної складності мовою програмування Java. Це можуть бути:

 • ігри;
 • комп'ютерні програми;
 • програми для мобільних пристроїв;
 • прошивки для гаджетів.

Java-програмісти не тільки створюють нові коди, але й модернізують старі, оновлюючи вже існуючі програми. Поки є софт, який потребує апгрейду, можна не сумніватися: професія буде затребувана.

1 місце: Senior iOS Developer - $3700

Це розробник програм та іншого софту для пристроїв Apple: планшетів, айфонів, розумного годинника. iOS-розробники використовують мову Swift, яка нескладна в освоєнні та стійка до помилок. Але потрібно розумітися на особливостях цільової аудиторії (знати переваги користувачів Apple-пристроїв), витрачати багато часу на самоосвіту, відстежувати тенденції ринку.

Senior iOS Developer – творча професія, яку обирають талановиті та завзяті люди.

Ось так приблизно виглядає десятка найбільш високооплачуваних професій на 2022 рік. Загалом рейтинг міг би складатися виключно з IT-спеціальностей, але не варто забувати і про інші галузі, де також є перспективні посади.

Zeus як лідер команди: аналіз лідерських якостей Данила Тесленка

Популярний гравець у Кіберспорт Данило Ігорович Тесленко народився в м. Харків 8 жовтня 1987 року. Він починав грати в Counter-Strike. У кіберспорті відомий під псевдонімом Zeus. 

Читати далі
Безкоштовні освітні онлайн-ресурси для українців

З початку російської агресії мільйони українців залишилися без роботи, а їхні діти – без можливості навчатися в школах. З огляду на це деякі освітні онлайн-ресурси надали відкритий доступ до своїх курсів.

Читати далі
Найбільш високооплачувані професії 2022 року: Топ-10

Дати точний прогноз, які професії будуть «найбільш грошовими» через 5-15 років, складно. Але однозначно можна спрогнозувати, за що платитимуть в Україні найбільше 2022 року.

Читати далі