Подолог - це фахівець, який виконує медичні та гігієнічні процедури по догляду і лікуванню шкіри стоп і нігтів.
Сьогодні подологи досить затребувані на вітчизняному ринку праці. Є потреба у високо кваліфікованих фахівцях в профільних приватних центрах, клініках і державних лікарнях. А пацієнти, в свою чергу, готові платити хороші гроші за якісно проведені процедури.
Як і в будь-яку іншу професію, пов'язану зі здоров'ям людини, в професію подолог потрібно йти з чітким розумінням всього ступеня відповідальності за здоров'я і життя пацієнтів. Непрофесіоналізм в цій сфері може призвести до незворотних наслідків, що, безумовно, позначиться на кар'єрі.
ЩО РОБИТЬ ПОДОЛОГ
- Консультує пацієнтів з профільних питань;
- Проводить діагностичний огляд стоп і нігтів пацієнтів;
- Направляє пацієнтів на аналізи і додаткові обстеження з метою виявлення внутрішніх проблем організму, які можуть впливати на стан стоп і нігтів;
- Підбирає індивідуальну програму лікування для кожного пацієнта;
- Проводить безпосередньо лікувальні та гігієнічні процедури: медичний апаратний педикюр, видалення врослих нігтів і мозолів, лазерне лікування грибка нігтів, протезування нігтів та інші;
- Дає рекомендації пацієнтам щодо правильного догляду за стопами і нігтями в домашніх умовах;
- Дотримується санітарно-гігієнічні норми при обробці обладнання, інструменту та робочого місця.
Буває так, що роботу подологів часто співвідносять з роботою майстрів з педикюру, що є грубою помилкою.
ЧИМ ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ПОДОЛОГ ВІД МАЙСТРА ПЕДИКЮРУ
Не дивлячись на те, що подолог і майстер педикюру працюють зі стопами і нігтями на ногах, їхні обов'язки кардинально відрізняються. Якщо майстер з педикюру займається виключно естетичною привабливістю стоп і нігтів, то подолог спеціалізується суто на їхньому лікуванні.
ЩО ЛІКУЄ ПОДОЛОГ
- оніхокріптози (врослі нігті);
- мікози (грибкові захворювання шкіри);
- оніхомікози (грибкові захворювання нігтів);
- гіпергідрози стоп (підвищена пітливість);
- деформації стоп;
- бородавки і папіломи;
- мозолі і натоптищі;
- гіперкератози і тріщини стоп;
- синдром діабетичної стопи.
Як правило, подологи працюють в команді з дерматологами, ендокринологами, ортопедами та іншими вузькими спеціалістами. Причини погіршення стану стоп і нігтів можуть бути самими різними, і тут як раз подолог повинен вміти правильно направити пацієнта до профільного лікаря, якщо це необхідно.
ВИМОГИ ДО ПОДОЛОГА
- вища або середньо спеціальна медична освіта;
- наявність пройдених профільних курсів з подології;
- уміння користуватися спеціальним обладнанням та інструментами, необхідними в роботі.
ОСОБИСТІ ЯКОСТІ ПОДОЛОГА
Професія подолога має на увазі роботу зі стопами і нігтями на ногах, що може підійти далеко не кожній людині. Тут важливий ряд особистих якостей, якими повинен володіти кожен подолог. Це обов'язково негидливість, акуратність, посидючість, тактовність, хороший зір, стресостійкість та відданість своїй справі.
ЯК СТАТИ ПОДОЛОГОМ НА УКРАЇНІ
На жаль, на даний момент навчальні програми у ВНЗ України за напрямом «Подологія» не представлені. Тому, бажаючі працювати подологом на професійному рівні, можуть закінчити вищий медичний заклад за спеціальністю «Дерматологія» і додатково пройти курси падологіі, які зараз представлені в достатній кількості на освітньому ринку праці нашої країни. На цих курсах можна здобути необхідні знання в області подології і навчитися спеціальними методиками і техніками роботи.
Як здобути вищу медичну освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!