День ювеліра в Україні 2022

Серед професій людей, які створюють красу своїми руками, особливе місце посідають ювеліри. Людям властиво прикрашати себе з античних часів, а відомі музеї світу пишаються своїми колекціями давніх та сучасних прикрас.

Міжнародний день ювеліра відзначають щороку 31 січня. Ця дата пов'язана з тим, що саме у січні ювеліри реєструють свої таври.

Ювеліри працюють з дорогими та рідкісними металами: золото, платина, родій; дорогоцінним та виробним камінням: сапфіри, гранати, опал, перли. Створюють шедеври та красиві прикраси, які приємно носити у свята та будні. Працюють у невеликих майстернях та на великих ювелірних фабриках. Хоча робота ювеліра чимось нагадує магію (недарма прикраси раніше мали сакральний зміст), для ювеліра звично використовувати звичайні інструменти: напильники, паяльники, молотки та пінцети.

Щоб стати ювеліром, необхідно знати хімію та математику. Професія вимагає терпіння та багатьох років практики, а також креативність та художній смак. Майстер повинен володіти різними прийомами та техніками; серед ювелірів є художники, модельєри, філігранники, гравери, монтувальники.

Історія міжнародного дня ювеліра не має багаторічних традицій, але багатьом відомі найгучніші імена легенд ювелірної справи: Карл Фаберже, Чарльз Льюїс Тіффані, Луї Франсуа Картьє, Рене Лалік.

Цікаво знати, що зараз буквально у нас на очах з'являється своє професійне свято в українських ювелірів. День ювеліра в Україні планується святкувати 21 червня, адже цей день рівно 50 років тому став днем, коли в українській землі знайшли знамениту скіфську Золоту Пектораль. Ті традиції, які закладені найкращими майстрами минулого, продовжуються і досі.

Історія ювелірної справи завжди була схожа на історію таємних орденів, проте на сьогоднішній день вони відкриті суспільству. У їхньому середовищі створюються професійні асоціації, національні та міжнародні об'єднання та організації.

Робота ювеліра - поєднання природного матеріалу, високої творчості, професіоналізму та математичної точності розрахунків.

День ювеліра 2022 - понеділок, останній день січня - чудовий привід для майстрів-ювелірів побувати на професійних виставках та обмінятися досвідом, а звичайним людям - заглянути в ювелірний магазин за покупкою та порадувати гарною обновкою дорогу людину.