Ювелір

Ювелір

Ювелір - це майстер з виготовлення прикрас з дорогоцінних металів і ювелірних вставок - дорогоцінних, напівкоштовних, виробних та синтетичних каменів.

Як правило, ювеліри працюють із золотом, сріблом, платиною та паладієм. Що стосується вставок, то найпопулярніші дорогоцінні камені - це діамант, рубін, смарагд і сапфір. Серед «полудрагів» клієнти віддають перевагу аметисту, аквамарин, гранату, гірському кришталю, топазу та цитрину. Виробні камені в більшій мірі використовують для прикраси сувенірних виробів, самі ходові з яких - агат, яшма, малахіт, онікс та бурштин. А серед бюджетних варіантів для ювелірних прикрас майстри обирають кубічний цирконій.

Виробництво ювелірних виробів - досить складний та трудомісткий процес. Більше десятка вузьких фахівців копітко трудяться над створенням тієї чи іншої прикраси та кожен з них має свій напрямок в роботі і відповідні професійні обов'язки.

СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ ЮВЕЛІРІВ

Ювелір-художник малює ескізи ювелірних прикрас від руки.

Ювелір-дизайнер створює ескізи художника у 3D-форматі.

Ювелір-огранщик спеціалізується на огранюванні ювелірних каменів, тобто на обробці дорогоцінних і напівкоштовних каменів до надання їм певної форми та блиску.

Ювелір-монтувальник займається складанням деталей, пайкою та завершальною обробкою виробів.

Ювелір-ливарник займається відливанням ювелірних виробів.

Ювелір-закріпник спеціалізується на закріпці вставок в ювелірні вироби.

Ювелір-гравер займається гравіруванням, тобто - нанесенням різних написів на ювелірні вироби за допомогою спеціальних інструментів.

Ювелір-емальєр займається нанесенням емалі на поверхню ювелірних виробів.

Ювелір-філігранник накладає візерунки і малюнки на поверхню ювелірних виробів.

Ювелір-шліфувальник полірує і шліфує готові ювелірні вироби.

Ювелір-браслетник займається складанням браслетів будь-якої складності з кольорових і дорогоцінних металів.

Ювелір-універсал, як правило, може виконувати обов'язки кожного з вузьких фахівців професії.

ОБОВ'ЯЗКИ ЮВЕЛІРА-УНІВЕРСАЛА

  • Створення ювелірних виробів: від розробки ескізу майбутньої прикраси до покриття готового продукту спеціальною захисною речовиною.
  • Ручна або механічна обробка ювелірних матеріалів.
  • Робота з дорогоцінними каменями і металами.
  • Ремонт ювелірних виробів і прикрас.
  • Експертиза та професійна оцінка ювелірних виробів.

СКІЛЬКИ ЗАРОБЛЯЄ ЮВЕЛІР

Сьогодні зарплата початківця фахівця ювелірної справи стартує від 4000 грн. Чим досвідченіший і вправнішим майстер, тим вище у нього дохід. В середньому професійні ювеліри в Україні заробляють від 10 000 до 15 000 грн. Безумовно, як і в кожній професії, в ювелірній справі існують свої «зірки», гонорари яких оцінюються в рази вище. Крім того, рівень заробітної плати залежить від регіону країни і рівня компанії, в якій працює фахівець.

ПЕРСПЕКТИВИ ПРОФЕСІЇ ЮВЕЛІР

Залежно від рівня майстерності, знань і умінь фахівцю присвоюється розряд. 1-й розряд - це початковий щабель в кар'єрних сходах ювеліра. Як правило, майстри 1-го розряду працюють з сріблом і синтетичними каменями. 6-й розряд - найвищий і дає право займати керівні посади.

Найталановитіші та цілеспрямовані ювеліри організовують своє власне ювелірне виробництво, відкривають майстерні або ломбарди, або ж створюють свої ювелірні бренди.

ОСОБИСТІ ЯКОСТІ ЮВЕЛІРА

  • терпіння і посидючість;
  • уважність і скрупульозність;
  • акуратність і точність;
  • креативність і творче мислення;
  • хороший окомір і розвинена дрібна моторика.

ДЕ ПРАЦЮЮТЬ ЮВЕЛІРИ

  • ювелірні заводи і фабрики;

  • ювелірні салони і майстерні (виготовлення на замовлення та ремонт ювелірних виробів);

  • стаціонарні та інтернет-магазини з продажу ювелірних виробів;

  • ломбарди, антикварні магазини та експертні бюро з оцінки вартості ювелірних виробів і прикрас.

ЯК СТАТИ ЮВЕЛІРОМ

Для того щоб стати ювеліром, необхідно здобути спеціальну освіту. Профільні спеціальності пропонують як вищі навчальні заклади, так і професійні коледжі та технікуми. Варто звернути увагу на такі освітні напрями, як: «Дизайн аксесуарів і ювелірних виробів», «Художня обробка матеріалів» і «Обробка природного каменю». Крім того, велика кількість навчальних програм за професією ювелір сьогодні також можна знайти на профільних курсах і в школах.

Однак бувають випадки, коли стати ювеліром можна і без початкової профільної освіти. Йдеться про освоєння необхідних знань, навичок і умінь, працюючи помічником у практикуючого ювеліра-майстра.

Як здобути вищу мистецьку освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
Zeus як лідер команди: аналіз лідерських якостей Данила Тесленка

Популярний гравець у Кіберспорт Данило Ігорович Тесленко народився в м. Харків 8 жовтня 1987 року. Він починав грати в Counter-Strike. У кіберспорті відомий під псевдонімом Zeus. 

Читати далі
Безкоштовні освітні онлайн-ресурси для українців

З початку російської агресії мільйони українців залишилися без роботи, а їхні діти – без можливості навчатися в школах. З огляду на це деякі освітні онлайн-ресурси надали відкритий доступ до своїх курсів.

Читати далі
Найбільш високооплачувані професії 2022 року: Топ-10

Дати точний прогноз, які професії будуть «найбільш грошовими» через 5-15 років, складно. Але однозначно можна спрогнозувати, за що платитимуть в Україні найбільше 2022 року.

Читати далі