Якщо Ви полюбляєте моду і завжди стежите за модними тенденціями, у Вас є почуття стилю і смаку, Ви комунікабельні і не можете жити без походів по магазинах – розгляньте для себе професію шопера.
Шопер – це фахівець, який супроводжує покупця в поході по магазинах і допомагає підбирати одяг і аксесуари, відповідно до поставлених завдань і наявному бюджету.
Як працює шопер
Звичайно робота персонального шопера складається з декількох етапів:
- знайомство із клієнтом, заповнення анкети, визначення цілей і завдань;
- складання шопінг-маршруту і формування декількох «луків» (образів) на основі отриманої інформації;
- безпосередньо шопінг: спільний похід по магазинах.
Деякі шопери надають послуги з шоп-турів за кордон. Найчастіше це тури, в так звану, «європейську трійку»: Італія, Франція та Іспанія. Шопери беруть на себе організацію поїздки в цілому: від покупки квитків на літак, бронювання готелю, безпосередньо шопінгу до організації приємного та цікавого дозвілля.
Безумовно, для успішного, нестомлюючого і результативного шопінгу, фахівець зобов'язаний добре «пізнатия» свого клієнта і, на основі наявної інформації, попередньо підготуватися: визначити стиль клієнта, сформувати список покупок і магазинів.
Для більш швидкого та зручного шопінгу фахівець може відвезти клієнта по магазинах на власному авто.
Коли ділові відносини шопера і клієнта переростають у тривалі та довірчі, шопер може підбирати речі самостійно, клієнт же просто приїжджає та робить примірку.
Залежно від цілей, завдань і бюджету, послуги шопера можуть включати, наприклад, як підбір одного «луку» для спеціального заходу, так і послуги з оптимізації всього гардеробу: від ревізії до його повного відновлення.
ХТО КЛІЄНТИ ШОПЕРА
- бізнесмени і державні чиновники, які не мають часу на тривалі ходіння по магазинах;
- заможні молоді дівчата та хлопці, які прагнуть дотримуватися модних тенденцій, але не бажають самостійно їх відслідковувати;
- сором'язливі чоловіки та жінки з грошима, які не люблять оцінюючі погляди продавців і губляться серед великої кількості магазинних пропозицій;
- і, звичайно ж, селебріті.
"ПОРТРЕТ" ПРОФЕСІЙНОГО ШОПЕРА
- творча особистість;
- обожнює моду, знає її історію, основні бренди та дизайнерів;
- прекрасно знає асортименти магазинів і бутиків по місту і добре в них орієнтується;
- знає цінову політику всіх магазинів, у тому числі і інтернет-магазинів;
- завжди в курсі сезонних розпродажів, знижок і бонусних програм в тому чи іншому магазині;
- комунікабельний і розкутий;
- активний і креативний.
Шопер повинен бути, крім усього іншого, і гарним психологом. Клієнта необхідно вміти швидко розташувати до себе, вміти слухати і бути тактовним. За короткий термін необхідно стати «друзями-подругами», щоб спілкування було легким і невимушеним.
Шопери можуть працювати як у компаніях по імідж-консалтингу, так і фрілансерами.
Безумовно, починаючому шоперу необхідно буде займатися розкручуванням свого імені. Для цього можна створити сайт-візитку, сторінки на Facebook та Instagram, рекламуючи свої послуги персонального шопера, а також вести блог на каналі Youtube.
Стиліст-шопер і персональний шопер – це модна та високооплачувана професія.
Щоб стати шопером на професійному рівні, необхідно мати освіту у сфері моди та дизайну. Це може бути як професійні коледжі та училища, так і вищі навчальні заклади. Крім того, існує безліч курсів «стилістів-шоперів» та «консультантів по стилю та іміджу».
Як здобути вищу освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!