Шопер (Стиліст-шопер)

Шопер (Стиліст-шопер)

Якщо Ви полюбляєте моду і завжди стежите за модними тенденціями, у Вас є почуття стилю і смаку, Ви комунікабельні і не можете жити без походів по магазинах – розгляньте для себе професію шопера.

Шопер – це фахівець, який супроводжує покупця в поході по магазинах і допомагає підбирати одяг і аксесуари, відповідно до поставлених завдань і наявному бюджету.

Як працює шопер

Звичайно робота персонального шопера складається з декількох етапів:

 • знайомство із клієнтом, заповнення анкети, визначення цілей і завдань;
 • складання шопінг-маршруту і формування декількох «луків» (образів) на основі отриманої інформації;
 • безпосередньо шопінг: спільний похід по магазинах.

Деякі шопери надають послуги з шоп-турів за кордон. Найчастіше це тури, в так звану, «європейську трійку»: Італія, Франція та Іспанія. Шопери беруть на себе організацію поїздки в цілому: від покупки квитків на літак, бронювання готелю, безпосередньо шопінгу до організації приємного та цікавого дозвілля.

Безумовно, для успішного, нестомлюючого і результативного шопінгу, фахівець зобов'язаний добре «пізнатия» свого клієнта і, на основі наявної інформації, попередньо підготуватися: визначити стиль клієнта, сформувати список покупок і магазинів.

Для більш швидкого та зручного шопінгу фахівець може відвезти клієнта по магазинах на власному авто.

Коли ділові відносини шопера і клієнта переростають у тривалі та довірчі, шопер може підбирати речі самостійно, клієнт же просто приїжджає та робить примірку.

Залежно від цілей, завдань і бюджету, послуги шопера можуть включати, наприклад, як підбір одного «луку» для спеціального заходу, так і послуги з оптимізації всього гардеробу: від ревізії до його повного відновлення.

ХТО КЛІЄНТИ ШОПЕРА

 • бізнесмени і державні чиновники, які не мають часу на тривалі ходіння по магазинах;
 • заможні молоді дівчата та хлопці, які прагнуть дотримуватися модних тенденцій, але не бажають самостійно їх відслідковувати;
 • сором'язливі чоловіки та жінки з грошима, які не люблять оцінюючі погляди продавців і губляться серед великої кількості магазинних пропозицій;
 • і, звичайно ж, селебріті.

"ПОРТРЕТ" ПРОФЕСІЙНОГО ШОПЕРА

 • творча особистість;
 • обожнює моду, знає її історію, основні бренди та дизайнерів;
 • прекрасно знає асортименти магазинів і бутиків по місту і добре в них орієнтується;
 • знає цінову політику всіх магазинів, у тому числі і інтернет-магазинів;
 • завжди в курсі сезонних розпродажів, знижок і бонусних програм в тому чи іншому магазині;
 • комунікабельний і розкутий;
 • активний і креативний.

Шопер повинен бути, крім усього іншого, і гарним психологом. Клієнта необхідно вміти швидко розташувати до себе, вміти слухати і бути тактовним. За короткий термін необхідно стати «друзями-подругами», щоб спілкування було легким і невимушеним.

Шопери можуть працювати як у компаніях по імідж-консалтингу, так і фрілансерами.

Безумовно, починаючому шоперу необхідно буде займатися розкручуванням свого імені. Для цього можна створити сайт-візитку, сторінки на Facebook та Instagram, рекламуючи свої послуги персонального шопера, а також вести блог на каналі Youtube.

Стиліст-шопер і персональний шопер – це модна та високооплачувана професія.

Щоб стати шопером на професійному рівні, необхідно мати освіту у сфері моди та дизайну. Це може бути як професійні коледжі та училища, так і вищі навчальні заклади. Крім того, існує безліч курсів «стилістів-шоперів» та «консультантів по стилю та іміджу».

Як здобути вищу освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
Zeus як лідер команди: аналіз лідерських якостей Данила Тесленка

Популярний гравець у Кіберспорт Данило Ігорович Тесленко народився в м. Харків 8 жовтня 1987 року. Він починав грати в Counter-Strike. У кіберспорті відомий під псевдонімом Zeus. 

Читати далі
Безкоштовні освітні онлайн-ресурси для українців

З початку російської агресії мільйони українців залишилися без роботи, а їхні діти – без можливості навчатися в школах. З огляду на це деякі освітні онлайн-ресурси надали відкритий доступ до своїх курсів.

Читати далі
Найбільш високооплачувані професії 2022 року: Топ-10

Дати точний прогноз, які професії будуть «найбільш грошовими» через 5-15 років, складно. Але однозначно можна спрогнозувати, за що платитимуть в Україні найбільше 2022 року.

Читати далі