Ми кожен день зустрічаємо сотні відеороликів, в яких разом подорожуємо, вболіваємо за улюблену команду, граємо в ігри або просто веселимося. Для одних це хобі і можливість поділитися моментами з життя, для інших - відмінний спосіб монетизації.
ХТО ТАКИЙ ВІДЕОБЛОГЕР
Відеоблогер - це творець інформаційного контенту за допомогою відео. Це можуть бути як короткі ролики, так і повноцінні, великі випуски.
Перший влог (він же відеоблог) з'явився 02 січня 2000 року, завдяки Адаму Контрасу з США. Таким чином, він намагався повідомити своїй родині, що відправився в пошуках слави через всю країну з кінцевою точкою в Лос-Анджелесі. Це звернення стало першим такого роду і поклало початок ряду vlog-ів в Америці і по всьому світу. Найперший канал на YouTube з'явився 14 лютого 2005 року.
ЯК ЗАРОБЛЯЮТЬ ВІДЕОБЛОГЕРИ
На сьогоднішній день професія відеоблогер надзвичайно затребувана і популярна. Вона дозволяє не тільки ділитися своїми інтересами, а й заробляти. Давайте розглянемо, що приносить дохід влогерам і де вони зазвичай заробляють:
- YouTube-канали. Дохід залежить від того, для якого ринку знімається відео, кількість переглядів і передплатників. В середньому за 1000 переглядів заробіток складе від 0,5 до 10 доларів. Додаткові гроші приносить спонсорська реклама, передплати, Super Chat, в якому можна продавати наклейки, привілеї, послуги і товари.
- Tik-Tok. Для нього наймають сценаристів, а короткі відео стають вірусними. У соцмережі немає персональної монетизації, але можна заробити на рекламі, партнерських програмах, прямих ефірах, просуванні і продажу своїх послуг, товарів. Крім того, ви можете збільшити приплив передплатників для інших соціальних мереж і каналів.
- Instagram. Сам додаток не платить грошей за перегляди, але, якщо у вас досить передплатників і цікавий профіль, - вам їх заплатять замовники. Мінімальна вартість реклами може стартувати від пари десятків доларів до кількох тисяч.
ЗОЛОТА КНОПКА ЮТУБЕРІВ
Якщо кіноактори марять Оскаром, то відеоблогери - золотрю кнопкою. Вона видається каналам, у яких більше 1 мільйона передплатників та символізує успішність. Всього нагород у YouTube п'ять: срібна, золота, діамантова, рубінова, червона діамантова кнопки. Остання видається власнику, канал якого набрав 100 мільйонів передплатників.
НАЙПОПУЛЯРНІШІ ВІДЕОБЛОГЕРИ У СВІТІ
Давайте ближче розглянемо трійку блогерів найпопулярніших каналів:
- Восьмирічний Райан Каджи очолив рейтинг Forbes по найбільш високооплачуваним YouTube-блогерам за 2020 рік. Канал з роликами для дітей Ryan's World зібрав 27,6 млн. передплатників і приніс юному бізнесменові 47.1 млн. доларів.
- Джеффрі Стар і його канал Jeffreestar принесли блогеру 15 млн. доларів у 2020 році і 600 млн. переглядів з червня 2019 по червень 2020 року. Співак, модельєр, стиліст, діджей і візажист - в своєму блозі він ділиться секретами краси, новинками особистого бренду косметики, робить огляди одягу і навчає технікам візажу.
- П'ятеро друзів об'єдналися в один спортивний канал Dude Perfect. На них підписано 54,5 млн. чоловік, а відео набирають по 20-30 млн. переглядів. Сам канал заробив у 2020 році 57,5 млн. доларів.
ЯК СТАТИ ВІДЕОБЛОГЕРОМ
Наскільки б легкою не здавалася професія, в дійсності вона вимагає скрупульозного підходу та стратегії. Давайте розберемо, що потрібно відеоблогеру для створення популярного каналу:
- починаючому блогеру, в першу чергу, потрібно визначитися з тим, чому будуть присвячені ролики;
- створити канал, гармонійно оформити і описати;
- продумати, як часто буде виходити відео, знайти відеооператора або навчитися самостійного опрацювання і монтажу відео;
- створювати сценарії для своїх роликів або найняти досвідченого сценариста, маркетолога;
- придбати або взяти в оренду обладнання для зйомок: ноутбук, камеру, смартфон, мікрофон, штатив, селфі-палку;
- спілкуватися з передплатниками, бути щирим, відповідати на коментарі, проводити прямі ефіри.
Харизма, вміння барвисто подавати інформацію - головне, що привертає увагу. Ви повинні бути індивідуальністю, за якою цікаво спостерігати.
А для тих, хто хоче стати відеоблогером, але не бажає розбиратися у всіх аспектах самостійно, існує велика кількість курсів відеоблогінгу та курсів ютуберів, як для дорослих, так і для дітей. В ході навчання фахівці діляться своїм досвідом, формують у слухача необхідні навички і вміння, наприклад, як красиво виглядати в кадрі, цікаво підносити контент, працювати зі спецефектами, монтувати ролики, писати сценарії і т.п.