Торседор

Торседор

Торседор - це старовинна професія, представники якої займаються професійним скручуванням сигар.

Сама професія торседора з'явилася досить давно, ще за часів Христофора Колумба, і як не дивно, з тих пір не втратила своєї актуальністі. Наприклад, існує інформація, що поліцейські і вчителі, які живуть на Кубі, отримують зарплату менше, ніж професійні торседори. Зрозуміло, що пов'язане це, в першу чергу, зі складністю сигарної роботи, яка відрізняється монотонністю, тривалим сидінням, необхідністю високої швидкості виконання завдань і постійним вдиханням запаху тютюну. Сама процедура швидкого скручування вимагає від співробітника ще й особливих вмінь, які часто передаються тільки з покоління в покоління і є недоступними для багатьох бажаючих освоїти цю професію.

Залежно від рівня майстерності торседорів, їм присвоюється відповідна кваліфікація.

Класифікація торседорів

1-2 клас – «новачок», співробітник початкового рівня;

3-4 клас - фахівець зі скрутки сигар;

5-6 клас - майстер по виготовленню сигар особливого сорту, розміру або форми;

7-8 клас - професіонал або старожил сигарної професії.

ОБОВ'ЯЗКИ ТОРСЕДОРІВ

  • отримання обгорткового листа і начинки для майбутньої сигари;
  • огортання начинки листом, уникаючи його прориву;
  • розміщення майбутньої сигари під прес;
  • обрізка її країв спеціальним ножем.

Здавалося б, в роботі торседора немає нічого складного. Однак, зважаючи на те, що сигари потрібно звертати дуже швидко, при цьому, не порвавши обгортковий лист, така робота здається не такою вже і привабливою. Крім того, співробітники сигарних виробництв частіше за інших схильні до ризику виникнення хронічних бронхітів, алергій і інших захворювань. Тому, перед тим як обрати таку незвичайну спеціальність, необхідно ретельно зважити всі її « за» і « проти».

Як здобути вищу освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
Професії майбутнього в сфері будівництва та міського господарства

 

Сьогодні активно впроваджуються технологічні інновації в сфері будівництва та міського господарства, що, безумовно, спричинить за собою появу нових фахівців на ринку праці.

Читати далі
Затребуваний фахівець: доглядальниця-помічниця

Доглядати за хворими і людьми похилого віку неймовірно складно, тут необхідно не тільки терпіння, а й певні навички, доброта душі і вільний час, який не завжди є у близьких людей.

Читати далі
Гід-екскурсовод з України – про життя та роботу на грецькому острові Санторіні

Наталія Коваленко – гід - екскурсовод на грецькому острові Санторіні. Про культурні особливості та роботу екскурсовода, адаптацію в Греції Наталія розповіла в інтерв'ю для PoProfessii.in.ua

Читати далі