Акушер-гінеколог - це лікар з вищою медичною освітою, який спеціалізується на веденні вагітності, прийманні пологів і лікуванні захворювань жіночої статевої системи.
Поряд з акушерами-гінекологами в профільних медичних установах працюють також гінекологи та акушери. Сфера діяльності у них одна, але існує різниця в посадових обов'язках та рівні підготовки даних фахівців.
РІЗНИЦЯ МІЖ АКУШЕРОМ-ГІНЕКОЛОГОМ, ГІНЕКОЛОГОМ І АКУШЕРОМ
- Акушер-гінеколог має найширші повноваження і обов'язки серед своїх колег. Поряд з проведенням пологів, фахівець також може здійснювати амбулаторний прийом пацієнток.
- Гінеколог же займається виключно консультуванням, прийомом і лікуванням гінекологічних захворювань у пацієнток.
- Акушер, на відміну від попередніх двох фахівців, не має вищої медичної освіти і вважається середнім медичним працівником. В його обов'язки входить допомога породіллям та асистування акушерам-гінекологам під час пологів. Для того щоб стати акушером, необхідно здобути середню медичну освіту за спеціальністю «Медико-акушерська справа». Можна йти вчитися на акушера після 9 класу в медичний коледж.
ОБОВ'ЯЗКИ АКУШЕРА-ГІНЕКОЛОГА
- прийом, огляд пацієнток з різними гінекологічними захворюваннями і призначення відповідного лікування;
- надання консультацій з питань планування вагітності, зачаття і т.п.;
- прийом і огляд вагітних жінок;
- ведення жінки протягом всього періоду вагітності;
- проведення пренатальної діагностики вагітних (УЗ-скринінг, доплерографія, біофізичний профіль плода та ін.);
- ведення пологів фізіологічних і з патологією (розробка індивідуального плану ведення пологів, координація роботи решти медичного персоналу в пологовому залі і т.п.);
- застосування оперативного втручання, за потреби (кесарів розтин, використання акушерських щипців, вакуумного екстрактора і т.п.);
- ведення породіль в післяпологовому відділенні.
ДЕ ПРАЦЮЮТЬ АКУШЕРИ-ГІНЕКОЛОГИ
Акушери-гінекологи можуть вести свою лікарську практику в пологових будинках, медичних і перинатальних центрах, клініках репродуктивної медицини, центрах планування сім'ї, державних і приватних лікарнях.
ЗАРПЛАТА АКУШЕРА-ГІНЕКОЛОГА
Оплата праці акушера-гінеколога, як будь-якого іншого медичного працівника, залежить від місця роботи, досвіду та кваліфікації фахівця, кола обов'язків, а також від обсягу роботи. Крім того, одним з основних факторів, що впливають на рівень доходу акушера-гінеколога, є наявність позитивних відгуків пацієнток та їхнє бажання рекомендувати даного фахівця своїм друзям і знайомим. Адже довірити одну з найпрекрасніших подій в житті будь-якої жінки - народження дитини, і своє інтимне здоров'я - можна тільки висококласному фахівцеві.
Середня зарплата акушера-гінеколога в Україні варіюється від 10 000 до 20 000 грн. Великі приватні клініки пропонують фахівцям гонорари в районі 30 000 грн.
ОСОБИСТІ ЯКОСТІ АКУШЕРА-ГІНЕКОЛОГА
- доброзичливість і здатність до емпатії;
- відповідальність і працьовитість;
- терплячість і витривалість;
- стресостійкість та холоднокровність.
ЯК СТАТИ АКУШЕРОМ-ГІНЕКОЛОГОМ
Для того щоб стати акушером-гінекологом, необхідно мати вищу медичну освіту з профільної спеціальності.
Скільки років вчитися на акушера-гінеколога: 6 років навчання за спеціальністю "Лікувальна справа" і 2 роки навчання в інтернатурі за фахом "Акушерство і гінекологія".
ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВСТУПУ *
Сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання з предметів:
- українська мова та література
- біологія або хімія
- фізика або математика
* Інформація для вступу в різних ВНЗ може відрізнятися.
Як здобути вищу медичну освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!