Акушер - гінеколог

Акушер - гінеколог

Акушер-гінеколог - це лікар з вищою медичною освітою, який спеціалізується на веденні вагітності, прийманні пологів і лікуванні захворювань жіночої статевої системи.

Поряд з акушерами-гінекологами в профільних медичних установах працюють також гінекологи та акушери. Сфера діяльності у них одна, але існує різниця в посадових обов'язках та рівні підготовки даних фахівців.

РІЗНИЦЯ МІЖ АКУШЕРОМ-ГІНЕКОЛОГОМ, ГІНЕКОЛОГОМ І АКУШЕРОМ

 • Акушер-гінеколог має найширші повноваження і обов'язки серед своїх колег. Поряд з проведенням пологів, фахівець також може здійснювати амбулаторний прийом пацієнток.
 • Гінеколог же займається виключно консультуванням, прийомом і лікуванням гінекологічних захворювань у пацієнток.
 • Акушер, на відміну від попередніх двох фахівців, не має вищої медичної освіти і вважається середнім медичним працівником. В його обов'язки входить допомога породіллям та асистування акушерам-гінекологам під час пологів. Для того щоб стати акушером, необхідно здобути середню медичну освіту за спеціальністю «Медико-акушерська справа». Можна йти вчитися на акушера після 9 класу в медичний коледж.

ОБОВ'ЯЗКИ АКУШЕРА-ГІНЕКОЛОГА

 • прийом, огляд пацієнток з різними гінекологічними захворюваннями і призначення відповідного лікування;
 • надання консультацій з питань планування вагітності, зачаття і т.п.;
 • прийом і огляд вагітних жінок;
 • ведення жінки протягом всього періоду вагітності;
 • проведення пренатальної діагностики вагітних (УЗ-скринінг, доплерографія, біофізичний профіль плода та ін.);
 • ведення пологів фізіологічних і з патологією (розробка індивідуального плану ведення пологів, координація роботи решти медичного персоналу в пологовому залі і т.п.);
 • застосування оперативного втручання, за потреби (кесарів розтин, використання акушерських щипців, вакуумного екстрактора і т.п.);
 • ведення породіль в післяпологовому відділенні.

ДЕ ПРАЦЮЮТЬ АКУШЕРИ-ГІНЕКОЛОГИ

Акушери-гінекологи можуть вести свою лікарську практику в пологових будинках, медичних і перинатальних центрах, клініках репродуктивної медицини, центрах планування сім'ї, державних і приватних лікарнях.

ЗАРПЛАТА АКУШЕРА-ГІНЕКОЛОГА

Оплата праці акушера-гінеколога, як будь-якого іншого медичного працівника, залежить від місця роботи, досвіду та кваліфікації фахівця, кола обов'язків, а також від обсягу роботи. Крім того, одним з основних факторів, що впливають на рівень доходу акушера-гінеколога, є наявність позитивних відгуків пацієнток та їхнє бажання рекомендувати даного фахівця своїм друзям і знайомим. Адже довірити одну з найпрекрасніших подій в житті будь-якої жінки - народження дитини, і своє інтимне здоров'я - можна тільки висококласному фахівцеві.

Середня зарплата акушера-гінеколога в Україні варіюється від 10 000 до 20 000 грн. Великі приватні клініки пропонують фахівцям гонорари в районі 30 000 грн.

ОСОБИСТІ ЯКОСТІ АКУШЕРА-ГІНЕКОЛОГА

 • доброзичливість і здатність до емпатії;
 • відповідальність і працьовитість;
 • терплячість і витривалість;
 • стресостійкість та холоднокровність.

ЯК СТАТИ АКУШЕРОМ-ГІНЕКОЛОГОМ

Для того щоб стати акушером-гінекологом, необхідно мати вищу медичну освіту з профільної спеціальності.

Скільки років вчитися на акушера-гінеколога: 6 років навчання за спеціальністю "Лікувальна справа" і 2 роки навчання в інтернатурі за фахом "Акушерство і гінекологія".

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВСТУПУ *

Сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання з предметів:

 1. українська мова та література
 2. біологія або хімія
 3. фізика або математика

* Інформація для вступу в різних ВНЗ може відрізнятися.

Як здобути вищу медичну освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!

Останні новини
Zeus як лідер команди: аналіз лідерських якостей Данила Тесленка

Популярний гравець у Кіберспорт Данило Ігорович Тесленко народився в м. Харків 8 жовтня 1987 року. Він починав грати в Counter-Strike. У кіберспорті відомий під псевдонімом Zeus. 

Читати далі
Безкоштовні освітні онлайн-ресурси для українців

З початку російської агресії мільйони українців залишилися без роботи, а їхні діти – без можливості навчатися в школах. З огляду на це деякі освітні онлайн-ресурси надали відкритий доступ до своїх курсів.

Читати далі
Найбільш високооплачувані професії 2022 року: Топ-10

Дати точний прогноз, які професії будуть «найбільш грошовими» через 5-15 років, складно. Але однозначно можна спрогнозувати, за що платитимуть в Україні найбільше 2022 року.

Читати далі