Архітектор віртуальної реальності (Архітектор VR)

Архітектор віртуальної реальності (Архітектор VR)

Сьогодні технології віртуальної реальності стрімко розвиваються і поступово стають частиною життя сучасної людини. За прогнозами, в недалекому майбутньому, віртуальне середовище буде звичним простором, який буде використовуватися для відпочинку, навчання і роботи. Наприклад, людина зможе обирати для себе оптимальні умови для релаксу, спробувати себе в тій чи іншій професії, заздалегідь подивитися умови проживання в тому чи іншому готелі та багато-багато іншого. Перспективи віртуальних світів по істині фантастичні.

ЩО ТАКЕ ВІРТУАЛЬНА РЕАЛЬНІСТЬ

Віртуальна реальність (Virtual Reality, VR) - це штучно створений світ, в який людина занурюється за допомогою VR-шоломів та інших спеціальних пристроїв. Атмосфера повного занурення настільки реальна, що людина може виконувати всі звичні для неї дії та використовувати всі п'ять органів почуттів: смак, нюх, дотик, слух, зір. Все це можливо завдяки такій ще новій, але перспективній та затребуваній професії, як - Архітектор віртуальної реальності.

ХТО ТАКИЙ АРХІТЕКТОР ВІРТУАЛЬНОЇ РЕАЛЬНОСТІ

Архітектор віртуальної реальності або архітектор VR - це фахівець, який за допомогою спеціальних програм проектує і створює новий штучний простір. Даний фахівець опрацьовує все до найдрібніших деталей: від живих істот і будівельних споруд до звуків і запахів.

Як правило, більшість людей ототожнюють технології VR з комп'ютерними відео-іграми. Однак область застосування даних технологій набагато ширше. Сьогодні їх успішно використовують у сфері кінематографа, будівництва, дизайну, нерухомості, освіти, автомобілебудування, охорони здоров'я, туризму та багатьох інших.

Так, наприклад, VR-технології допомагають відтворити симуляції водіння автомобіля або управління літаком, проведення хірургічного втручання або участі в віртуальному бою.

ЩО РОБИТЬ АРХІТЕКТОР ВІРТУАЛЬНОЇ РЕАЛЬНОСТІ

Кожен новий проект для архітектора VR починається з спілкування із Замовником. На першій зустрічі важливо проговорити всі деталі, побажання і технічні вимоги до роботи. Після розробки і затвердження проектної документації фахівець переходить до реалізації проекту. Придумування і продумування ідей, а також найкращих способів їхньої реалізації - є одним з основних, тривалих і трудомістких етапів в процесі створення нового віртуального світу.

На даному етапі архітектор VR тісно співпрацює з вузькими спеціалістами в сфері програмування та дизайну. По закінченню робіт фахівець проводить тестування і при виявленні дефектів і помилок, усуває їх. Для презентації Замовнику новий віртуальний продукт повинен функціонувати ідеально.

ОСОБИСТІ ЯКОСТІ АРХІТЕКТОРА ВІРТУАЛЬНОЇ РЕАЛЬНОСТІ

  • багата уява і креативність;
  • наявність художнього смаку;
  • математичник склад розуму;
  • комунікабельність та організаторські здібності;
  • відповідальність і самоорганізація.

Професія Архітектор віртуальної реальності сьогодні широко затребувана на світовому ринку праці. Кваліфіковані фахівці високо цінуються і відрізняються високими гонорарами. У цій професії можна виразити свої творчі здібності та реалізувати найнеймовірніші задуми.

ЯК СТАТИ АРХІТЕКТОРОМ ВІРТУАЛЬНОЇ РЕАЛЬНОСТІ

Для того щоб стати архітектором віртуальної реальності, необхідно мати певні знання, навички та вміння. З причини того, що професія на даний момент належить до професій майбутнього і є відносно новою для нашої країни, конкретні прямі навчальні програми у ВНЗ України по ній поки не представлені. Безумовно, бажаючим освоїти дану професію необхідно мати вищу освіту, бажано в області інформаційних технологій, дизайну, програмування, штучного інтелекту і т.п. Також, як допомога фахівцю-початківцю підійдуть профільні курси, які представлені у великій кількості, як в офлайні, так і в онлайн-доступі.

В роботі архітектора віртуальної реальності велика увага приділяється сегменту, який відповідає за чуттєве сприйняття навколишнього віртуального світу і за емоційний стан людини в ньому. Тому майбутньому архітектору VR також знадобляться знання в області психології.

Крім того, на даний момент, обов'язковою умовою успішного освоєння напряму «віртуальна реальність» є самоосвіта. Вивчення спеціальної літератури, моніторинг тематичних інтернет-сайтів, підписка на профільні розсилки і сторінки в соціальних мережах - все це, безумовно, допоможе бути в курсі останніх новинок і розробок в світі VR.

Потрапити на стажування в компанію з розробки віртуальних продуктів, - це прекрасна перспектива для старту. Тут головне зуміти зарекомендувати себе з кращого боку і скористатися шансом, потрапити в штат компанії.

Як здобути технічну освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
Zeus як лідер команди: аналіз лідерських якостей Данила Тесленка

Популярний гравець у Кіберспорт Данило Ігорович Тесленко народився в м. Харків 8 жовтня 1987 року. Він починав грати в Counter-Strike. У кіберспорті відомий під псевдонімом Zeus. 

Читати далі
Безкоштовні освітні онлайн-ресурси для українців

З початку російської агресії мільйони українців залишилися без роботи, а їхні діти – без можливості навчатися в школах. З огляду на це деякі освітні онлайн-ресурси надали відкритий доступ до своїх курсів.

Читати далі
Найбільш високооплачувані професії 2022 року: Топ-10

Дати точний прогноз, які професії будуть «найбільш грошовими» через 5-15 років, складно. Але однозначно можна спрогнозувати, за що платитимуть в Україні найбільше 2022 року.

Читати далі