Дієтолог - це лікар, що спеціалізується на вирішенні проблем зі здоров'ям і зайвою вагою за допомогою правильно підібраного режиму харчування.
Сьогодні професія дієтолога досить затребувана. Дієтолог займається складанням індивідуального меню в кожному конкретному випадку захворювання. Це може бути проблема із зайвою вагою або, навпаки, бажання набрати вагу; захворювання, пов'язані з порушенням обміну речовин (анорексія, булімія); при цукровому діабеті, при хворобах серця та інші.
На даний момент стала набирати обертів суміжна з дієтологом професія - нутриціолог. На відміну від дієтолога, даний фахівець не займається лікуванням, але допомагає підібрати правильне збалансоване харчування для конкретної людини.
ОБОВ'ЯЗКИ ДІЄТОЛОГА
- консультування пацієнтів з питань правильного харчування;
- амбулаторний прийом пацієнта: огляд, вивчення історії хвороби, індивідуальних особливостей пацієнта, а також проведення антропометричних вимірів;
- направлення на аналізи, за потреби;
- складання дієтичного харчування та режимів приймання їжі для пацієнтів у рамках курсу лікування;
- контроль стану пацієнта в період проходження курсу лікування;
- заповнення медичних карт пацієнтів.
МІСЦЯ РОБОТИ
Державні лікарні і поліклініки, приватні клініки, спортивні і лікувально-оздоровчі установи ( фітнес-центри, спортивні клуби, санаторії і т.п.).
Сьогодні все більше людей стали звертатися по допомогу до дієтологів. Гарного фахівця знайти нелегко. І знову, тут діє принцип «сарафанного радіо». Заробіток дієтолога більшою мірою залежить від його професіоналізму.
Напрямком майбутнього в дієтології вважається молекулярна дієтологія і вже зараз вітчизняний ринок послуг пропонує великий вибір відповідних лікувальних програм.
Для того щоб стати дієтологом, потрібно здобути вищу медичну освіту та пройти післядипломну підготовку за профільною спеціальностю.
ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВСТУПУ*
Сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання з предметів:
- українська мова та література
- біологія
- хімія або історія України
Спеціальність: "Дієтология".
Як здобути вищу медичну освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!