Експедитор

Експедитор

Експедитор - це фахівець, основним обов'язком якого є супровід вантажу під час його транспортування, отримання супутніх документів, а також контроль цілісності та безпеки перевезених товарів.

Сьогодні професійні експедитори можуть працювати як у транспортних організаціях, так і в логістичних службах, дистриб'юторських компаніях, у відділах доставки виробничих підприємств і т.д.

Роботу експедитора може виконувати як окремий співробітник, так і водій, що поєднує доставку вантажу з іншими експедиторськими обов'язками.

СПЕЦИФІКА РОБОТИ ЕКСПЕДИТОРА:

 • отримання заявки на супровід вантажу;
 • контроль цілісності отриманих товарів;
 • профедення вантажно/розвантажувальних робіт;
 • обмін або отримання супровідних документів (накладні, акти прийому-передачі, договори і т.д.);
 • курирування процесу безпечної та своєчасної доставки товарів.

ВИМОГИ ДО ФАХІВЦЯ:

 • досвід роботи або фахова освіта (бажане, для роботи у великих компаніях);
 • наявність прав водія та досвіду водіння;
 • навички роботи з діловим документообігом;
 • досвід проведення вантажно/розвантажувальних робіт;
 • міцне фізичне здоров'я та витривалість;
 • уважність та активність.

Професія експедитора може бути також пов’язана з різними нюансами виконання роботи. Так, наприклад, експедитори молочних комбінатів та хлібзаводів починають свій робочий день досить рано для того, щоб забезпечити ранній підвіз продуктів у магазини. До того ж, на багатьох підприємствах експедитори можуть працювати ще й у нічну зміну, а також здійснювати відрядження в інші міста або навіть країни.

Для того щоб стати експедитором, необхідно мати права водія та добре орієнтуватися на довіреній місцевості.

А для того щоб побудувати кар'єру в сфері транспортних перевезень і в майбутньому мати можливість займати керівні посади, необхідно мати вищу освіту. Наприклад, одна із профільних спеціальностей, наявних у ВНЗ - це "Транспортні технології (Організація перевезень і управління на промисловому транспорті)". Фахівець здобуває кваліфікацію інженера по управлінню та організації перевезень на автомобільному транспорті.

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
30.05.2020
Професії майбутнього в сфері будівництва та міського господарства

 

Сьогодні активно впроваджуються технологічні інновації в сфері будівництва та міського господарства, що, безумовно, спричинить за собою появу нових фахівців на ринку праці.

Читати далі
17.02.2020
КИТАЙ ЗАПРОШУЄ ВОЛОНТЕРІВ НА ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ 2022 У ПЕКІНІ

Стартував набір волонтерів для допомоги в організації і проведенні Олімпійських ігор 2022 року у Пекіні, які пройдуть з 4 по 20 лютого.

Читати далі
10.01.2020
ФОТОКОНКУРС від ООН
Організація Об'єднаних Націй проголосила 2020 Міжнародним роком охорони здоров'я рослин (МГОЗР). У зв'язку з цим було оголошено конкурс фотографій.
Читати далі