Експедитор

Експедитор

Експедитор - це фахівець, основним обов'язком якого є супровід вантажу під час його транспортування, отримання супутніх документів, а також контроль цілісності та безпеки перевезених товарів.

Сьогодні професійні експедитори можуть працювати як у транспортних організаціях, так і в логістичних службах, дистриб'юторських компаніях, у відділах доставки виробничих підприємств і т.д.

Роботу експедитора може виконувати як окремий співробітник, так і водій, що поєднує доставку вантажу з іншими експедиторськими обов'язками.

ЩО РОБИТЬ ЕКСПЕДИТОР

 • отримує заявку на супровід вантажу;
 • контролює цілісність отриманих товарів;
 • прозводе вантажно / розвантажувальні роботи;
 • проводе обмін або забір супровідних документів (накладні, акти прийому-передачі, договори і т.д.);
 • курирує процес безпечної та своєчасної доставки товарів.

ВИМОГИ ДО ЕКСПЕДИТОРА

 • досвід роботи або фахова освіта (бажане, для роботи у великих компаніях);
 • наявність прав водія та досвіду водіння;
 • навички роботи з діловим документообігом;
 • досвід проведення вантажно/розвантажувальних робіт;
 • міцне фізичне здоров'я та витривалість;
 • уважність та активність.

Професія експедитора може бути також пов’язана з різними нюансами виконання роботи. Так, наприклад, експедитори молочних комбінатів та хлібзаводів починають свій робочий день досить рано для того, щоб забезпечити ранній підвіз продуктів у магазини. До того ж, на багатьох підприємствах експедитори можуть працювати ще й у нічну зміну, а також здійснювати відрядження в інші міста або навіть країни.

Для того щоб стати експедитором, необхідно мати права водія та добре орієнтуватися на довіреній місцевості.

А для того щоб побудувати кар'єру в сфері транспортних перевезень і в майбутньому мати можливість займати керівні посади, необхідно мати вищу освіту. Наприклад, одна із профільних спеціальностей, наявних у ВНЗ - це "Транспортні технології (Організація перевезень і управління на промисловому транспорті)". Фахівець здобуває кваліфікацію інженера по управлінню та організації перевезень на автомобільному транспорті.

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
09.08.2020
Список найпопулярніших професій для віддаленої роботи 2020 року

Сьогодні представники популярних професій у сфері дизайну, написання текстів, створення та просування сайтів цілком успішно можуть працювати як в офісі, так і віддалено.

Читати далі
30.05.2020
Професії майбутнього в сфері будівництва та міського господарства

 

Сьогодні активно впроваджуються технологічні інновації в сфері будівництва та міського господарства, що, безумовно, спричинить за собою появу нових фахівців на ринку праці.

Читати далі
17.02.2020
КИТАЙ ЗАПРОШУЄ ВОЛОНТЕРІВ НА ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ 2022 У ПЕКІНІ

Стартував набір волонтерів для допомоги в організації і проведенні Олімпійських ігор 2022 року у Пекіні, які пройдуть з 4 по 20 лютого.

Читати далі