Експедитор

Експедитор

Експедитор - це фахівець, основним обов'язком якого є супровід вантажу під час його транспортування, отримання супутніх документів, а також контроль цілісності та безпеки перевезених товарів.

Сьогодні професійні експедитори можуть працювати як у транспортних організаціях, так і в логістичних службах, дистриб'юторських компаніях, у відділах доставки виробничих підприємств і т.д.

Роботу експедитора може виконувати як окремий співробітник, так і водій, що поєднує доставку вантажу з іншими експедиторськими обов'язками.

ЩО РОБИТЬ ЕКСПЕДИТОР

 • отримує заявку на супровід вантажу;
 • контролює цілісність отриманих товарів;
 • прозводе вантажно / розвантажувальні роботи;
 • проводе обмін або забір супровідних документів (накладні, акти прийому-передачі, договори і т.д.);
 • курирує процес безпечної та своєчасної доставки товарів.

ВИМОГИ ДО ЕКСПЕДИТОРА

 • досвід роботи або фахова освіта (бажане, для роботи у великих компаніях);
 • наявність прав водія та досвіду водіння;
 • навички роботи з діловим документообігом;
 • досвід проведення вантажно/розвантажувальних робіт;
 • міцне фізичне здоров'я та витривалість;
 • уважність та активність.

Професія експедитора може бути також пов’язана з різними нюансами виконання роботи. Так, наприклад, експедитори молочних комбінатів та хлібзаводів починають свій робочий день досить рано для того, щоб забезпечити ранній підвіз продуктів у магазини. До того ж, на багатьох підприємствах експедитори можуть працювати ще й у нічну зміну, а також здійснювати відрядження в інші міста або навіть країни.

Для того щоб стати експедитором, необхідно мати права водія та добре орієнтуватися на довіреній місцевості.

А для того щоб побудувати кар'єру в сфері транспортних перевезень і в майбутньому мати можливість займати керівні посади, необхідно мати вищу освіту. Наприклад, одна із профільних спеціальностей, наявних у ВНЗ - це "Транспортні технології (Організація перевезень і управління на промисловому транспорті)". Фахівець здобуває кваліфікацію інженера по управлінню та організації перевезень на автомобільному транспорті.

Як здобути вищу освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
Zeus як лідер команди: аналіз лідерських якостей Данила Тесленка

Популярний гравець у Кіберспорт Данило Ігорович Тесленко народився в м. Харків 8 жовтня 1987 року. Він починав грати в Counter-Strike. У кіберспорті відомий під псевдонімом Zeus. 

Читати далі
Безкоштовні освітні онлайн-ресурси для українців

З початку російської агресії мільйони українців залишилися без роботи, а їхні діти – без можливості навчатися в школах. З огляду на це деякі освітні онлайн-ресурси надали відкритий доступ до своїх курсів.

Читати далі
Найбільш високооплачувані професії 2022 року: Топ-10

Дати точний прогноз, які професії будуть «найбільш грошовими» через 5-15 років, складно. Але однозначно можна спрогнозувати, за що платитимуть в Україні найбільше 2022 року.

Читати далі