Електрик (Інженер-електрик)

Електрик (Інженер-електрик)

Електрик - це одна з найбільш затребуваних і небезпечних професій, представники якої займаються прокладкою, експлуатацією і ремонтом електричних систем і ланцюгів.

Погодьтеся, складно уявити собі сучасне життя без електрики і спеціальних приладів. Ще б пак, адже вони оточують нас всюди і без них було б просто неможливим повноцінне функціонування суспільства.

Зіткнувшись з неполадками в електриці, більшість людей відразу звертаються до професійних фахівців. Це й не дивно, адже тільки кваліфіковані майстри-електрики знають як швидко і безпечно для життя усунути ту або іншу поломку.

Існує певна кваліфікація електриків (спеціальні класи), яка і обумовлює ступінь складності робіт, що проводяться конкретним фахівцем.

Обов'язки електрика

  • ремонт електричних приладів і об'єктів з невисоким рівнем небезпеки (2-3 клас);
  • усунення неполадок і введення в експлуатацію енергетичних пристроїв і систем житлового і промислового призначення (3-5 клас);
  • керівництво колективом електриків, регулярний моніторинг стану електросистем на ввіреній території, ліквідація наслідку стихійних лих і ПП, оснащення складних виробничих, громадських і побутових об'єктів, ремонт електричних систем і устаткування громадського або спеціального транспорту (4-5 клас).

ВИМОГИ ДО ЕЛЕКТРИКА

  • профільна вища або середня спеціальна освіта;
  • знання правил допуску в роботі з різними установками;
  • розуміння принципів устрою електричних ланцюгів, мереж і приладів;
  • здатність швидко визначити і усунути неполадку;
  • навички надання першої медичної допомоги особам, які постраждали від дії електричного струму;
  • міцне фізичне здоров'я;
  • уважність і акуратність.

Очевидно, що робота з электрикою – це дуже небезпечна і відповідальна праця. Напевно, тому попит на послуги професійних електриків є завжди.

Бажаєте освоїти затребувану професію електрика? Тоді вам необхідно здобути якісні спеціальні знання та вміння.

Профільні програми навчання сьогодні пропонують спеціальні курси, технікуми і вищі навчальні заклади. Здобуття вищої освіти з профільної спеціальності надає право в майбутньому займати керівні посади. 

Як здобути вищу освіту в Чехії БЕЗКОШТОВНО?!

Рекомендовані навчальні заклади
Останні новини
Zeus як лідер команди: аналіз лідерських якостей Данила Тесленка

Популярний гравець у Кіберспорт Данило Ігорович Тесленко народився в м. Харків 8 жовтня 1987 року. Він починав грати в Counter-Strike. У кіберспорті відомий під псевдонімом Zeus. 

Читати далі
Безкоштовні освітні онлайн-ресурси для українців

З початку російської агресії мільйони українців залишилися без роботи, а їхні діти – без можливості навчатися в школах. З огляду на це деякі освітні онлайн-ресурси надали відкритий доступ до своїх курсів.

Читати далі
Найбільш високооплачувані професії 2022 року: Топ-10

Дати точний прогноз, які професії будуть «найбільш грошовими» через 5-15 років, складно. Але однозначно можна спрогнозувати, за що платитимуть в Україні найбільше 2022 року.

Читати далі